Do roku 2019 vstoupila společnost MEDITERRAN CZ z Brna, výhradní dodavatel betonové střešní krytiny TERRAN, reprezentované střešními taškami Synus, Danubia, Coppo, Rundo a Zenit, v plné kondici. Hlavní přednosti – vysoká kvalita, široký sortiment, atraktivní barevná škála a výběr povrchových úprav spolu s dostupností a 50letou zárukou zůstaly. Neustal ani inovační potenciál – po loňských novinkách se zákazníci mohou těšit i letos na nové a velmi atraktivní premiéry.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Tašky TERRAN Generon umí vyrobit elektrickou energii i bez fotovoltaických panelů

Začněme tou první a na našem trhu zcela unikátní novinkou. Tou je TERRAN Generon, betonová střešní krytina s integrovanými fotovoltaickými panely. Produkt je výsledkem osmnácti měsíců výzkumu a vývoje v laboratořích firmy TERRAN v Maďarsku a bude po ukončení certifikace uveden v průběhu roku i na náš trh. Fotovoltaické články jsou umístěny přímo do povrchu střešní krytiny, a střecha tak vypadá esteticky a elegantně. Výrobek v sobě kombinuje roky zkušeností s výrobou střešních krytin a nejnovější technologie v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie. Energetických úspor tak lze dosáhnout i bez ústupků na straně estetiky a designu. Výhody tašek s integrovanými fotovoltaickými články TERRAN Generon jsou na první pohled zřejmé – je to estetické a vkusné řešení, které pomocí jednoho produktu chrání interiér domu a současně pro jeho majitele vyrábí elektrickou energii.

TERRAN Generon, betonová střešní krytina s integrovanými fotovoltaickými panely (Zdroj: Mediterran CZ)

Povrchová úprava ClimaControl u tašek Zenit snižuje teplotu v podkroví

Druhou letošní novinkou je povrchová úprava ClimaControl na taškách TERRAN Zenit. Krytiny s touto povrchovou úpravou efektivně odráží UV záření, které způsobuje v horkých letních dnech nepříjemné oteplování podkroví. Tato technologie funguje účinně i při populárních krytinách v tmavším odstínu. Reflexní povrchová úprava ClimaControl poskytuje díky neodbouratelným aktivních částicím dlouhodobou a vysoce účinnou ochranu proti infračervenému záření. Měření prokázala, že pod krytinou Zenit ClimaControl, byla teplota vzduchu až o 10,6 °C nižší, než u střešní krytiny s povrchovou úpravou EVO. Tašky s touto úpravou navíc snižují v průběhu letních měsíců spotřebu energie – ve srovnání s běžnými taškami až o 35 %.  Pro zvýšení účinnosti tepelné izolace podkroví je ideální kombinovat tyto tašky se střešním izolačním systémem TERRANterm a fólií Medifol.

Široký sortiment je další velkou výhodou

Investoři, ale i pokrývači a projektanti oceňují, že střecha se dá díky taškám TERRAN vytvořit bez jakéhokoliv omezení barvy, druhu i tvaru tašky – na výběr mají pět hlavních typů této betonové střešní krytiny: Synus, Danubia, Coppo, Rundo, Zenit. Mezi nimi si každý určitě najde to své. Konstrukčně nejmodernější jsou tašky Synus, bestsellerem je řada Danubia. Produktová linie Coppo svými barevnými odstíny a tvary připomíná náladu zemí Středomoří. Bobrovka Rundo je symbolem snadno použitelné a vysoce estetické tašky s nádechem tradice, ale vyrobené plně dle požadavků současné doby. Pátá řada - Zenit - představuje moderní plochou tašku, jejíž design byl inspirován současnými inovativními trendy.

Střešní krytina Synus, povrchová úprava nejvyšší kvality Evo (Zdroj: Mediterran CZ)

Atraktivní je i pestrá barevná škála, od klasických barevných odstínů k moderním motivům

Estetické účinky barev zesiluje i povrchová úprava nejvyšší kvality EVO, díky které mají tašky výjimečně jemný a hladký povrch, který je navíc mimořádně odolný a pevný. Barvy a tóny střešní krytiny jsou hlubší a živější, dlouhotrvající ochrana zachová tóny barev a jejich intenzitu. Kvůli samočistícímu povrchu střecha zůstává čistší a výrazně lépe odolá UV záření. Samozřejmostí je vysoká odolnost proti povětrnostním podmínkám a mechu. Taška s touto povrchovou úpravou nenasákne vodou, má mimořádně dlouhou životnost a estetický lesk.

Samozřejmostí je výborná dostupnost, bonusem 50letá záruka

Velkou předností tašek TERRAN je i široká síť prodejců, ohleduplnost k životnímu prostředí a nejmodernější technologie - současná výrobní technologie patří mezi nejvyspělejší v Evropě. A bonus navíc - 50letá záruka na přesnost rozměrů, vodotěsnost a mrazuvzdornost je mezi výrobci betonových střešních krytin opravdu jedinečná.

Připomínáme i loňské novinky v oblasti sortimentu, obchodu a služeb

Loni měla premiéru střešní krytina TERRAN Synus v povrchové úpravě COLORSYSTEM v barevném provedení černá. Produktová linie Synus je výjimečná zejména svou nízkou hmotností (3,9 kg/ks). Tento parametr ji proto přímo předurčuje na střechy starších domů, své místo si však najde i na střechách novostaveb, kde nachází uplatnění pro svůj elegantní vzhled. Velkým plusem nového produktu je jeho trendová černá barva, která díky povrchové úpravě COLORSYSTEM bude hlubší a živější bez ohledu na základní barvu tašek. Významnou změnou prošly i webové stránky – nová grafika vám od úvodní stránky dává najevo, že jste na stránkách významného středoevropského výrobce betonové střešní krytiny. Kromě téměř 100 leté historie vás provede aktuálními novinkami v nabídce produktů a služeb včetně bezplatného zaměření Vaší střechy a kalkulace střešní krytiny TERRAN pomocí satelitních kartografických podkladů. Užitečný a uživatelsky komfortní je přehled prodejců a realizačních firem, inspirativní je sekce Realizací s foto- a videogalerií.

Vše podstatné o nabídce střešních tašek TERRAN najdete na Terran.cz.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem