Tento rodinný dům působí, jako kdyby se do české vilové čtvrti teleportoval přímo z anglického venkova. Kromě typické cihlové fasády navíc dům zdobí také mnoho propracovaných detailů, které by mu mohl i ten anglický dům jen závidět.

Na první pohled zaujmou vystouplé prvky na fasádě, které dům opticky rozdělují a také tvoří překlady dveří a oken. Pokud máte strach, že bude cihlový obklad celého domu působit „jednolitě“, je tato realizace ukázkou, že taková fasáda rozhodně není nudná. Ze široké nabídky barev cihel a cihlových obkladů majitelé vybrali typ Moorbrand torf bunt. K tomu navíc důmyslně zvolili výraznou antracitovou spáru, která ladí k černým cihlám, které v tomto typu jsou. Výsledek je jednoduše perfektní.

Rodinný dům v anglickém stylu

Majitelé dům koupili již hotový s klasickou omítkou a jen decentním cihlovým prvkem u venkovního posezení. Po čase se rozhodli pro rekonstrukci, protože chtěli svůj dům odlišit od ostatních domů v ulici a zároveň chtěli funkční a bezúdržbovou fasádu. To se povedlo na výbornou, protože cihlová fasáda od společnosti Klinker Centrum má kromě své estetické stránky také ochrannou funkci a dům chrání proti povětrnostním vlivům. Díky výpalu hlíny při vysokých teplotách je navíc cihla a tím i celá fasáda stálobarevná a bezúdržbová.

Třešničkou na dortu je nádherná zahrada, která celý dům obklopuje a chrání od okolního ruchu, takže na chvíli zapomenete, že jste poměrně kousek od rušného města. A aby si majitelé mohli dům opravdu užívat, najdete v zahradě hned několik oáz s lavičkou, ze kterých se mohou domem kochat ze všech stran.

Rodinný dům v anglickém stylu

Mohlo by vás také zajímat:

Zdroj: Klinker Centrum

logo MessengerPoslat Messengerem