Venkovní teploty stoupají a s nimi i touha po osvěžení. Hledáte rychlou a snadnou cestu k vlastnímu koupání? Láká vás průzračná hladina křišťálově čisté vody, radost vašich nejbližších, lákavé osvěžení i nekonečné vodní radovánky v příjemném soukromí vlastní zahrady? Nadzemní bazény představují ideální řešení pro ty, kteří chtějí uniknout horku, a to i bez nutnosti velkých stavebních úprav. V tomto článku se podíváme na to, jak nadzemní bazény mění způsob, jakým trávíme letní dny, a proč jsou stále populárnější mezi rodinami hledajícími pohodlí domova.

Jak nakupovat?

Jednu z nejdůležitějších rolí bude hrát zřejmě cena. Bazén můžete pořídit v ceně již od několika tisíc korun až třeba po půl milionu – to už se jedná se o luxusní kopané bazény. Co se týče výběru konkrétního typu, je moudré dát na radu odborníků, kteří se na realizace bazénů dlouhodobě specializují a mají tudíž bohaté zkušenosti – a u takových si bazén také pořídit. Co vše nabízí trh v kategorii bazénů s rychlou instalací?


Bazény Azuro s možností částečného nebo úplného zapuštění

„Díky vysoké kvalitě a řadě dalších předností jsou už řadu let u nás velmi oblíbené rodinné bazény Azuro Vario a Azuro Ibiza. Dají se postavit na jakémkoliv pevném a rovném povrchu. Bez nutnosti výkopu nebo betonování podkladu. Na upravené ploše je svépomocí instalujete i bez odborné pomoci za jediný den,“ říká Jan Linhart, produktový manažer společnosti Mountfield. Ale pokud budete chtít, můžete si je také částečně nebo zcela zapustit do země, a to včetně svahu. A jako jediné na trhu mají tu ohromnou výhodu, že je můžete “posadit“ i do svažitého pozemku.


Ovál, nebo kruh?

To záleží na individuální volbě a preferencích každého zájemce. A samozřejmě i na velikosti prostoru, který máte u domu, chaty či chalupy k dispozici. Bazény Azuro jsou totiž vyráběny nejen v kruhovém a oválném tvaru, ale také v různých velikostech, a dokonce i ve dvou modelových řadách.

Azuro Vario 

Zdroj: Mountfield

Jedná se o ekonomičtější modelovou řadu bazénů Azuro. Vybrat si můžete z pěti kruhových modelů s průměrem až 5,5 metru a s hloubkou až 1,2 metru. Pokud máte na zahradě více místa, můžete sáhnout po některém z oválných modelů, které jsou k dispozici v délce 5,5 nebo 7,3 metrů, se šířkou 3,7 metru a s hloubkou 1,2 metru. To už jsou úctyhodné rozměry, které si nezadají s velikostí luxusních zapuštěných bazénů. Nabízí mnoho variant, které si můžete podle vkusu a potřeb kombinovat. Každý si může vybrat nejen velikost a tvar, ale také vzhled svého bazénu Azuro Vario, a to volbou obvodové stěny s atraktivním dekorem dřeva, kamene nebo se šedým lakem a volbou ze čtyř elegantních dekorů vnitřní folie. Prakticky se tedy nemůže stát, že by sousedé v ulici měli stejný bazén.

Azuro Ibiza 

Zdroj: Mountfield

Mezi rodinnými bazény stojí modelová řada Azuro Ibiza na nejvyšší, prémiové příčce. Tyto bazény s extrémně zesílenou speciální ocelovou stěnou jsou nabízeny ve 20 modelových variantách, a to v kruhovém provedení o průměru až 5 metrů a v oválném provedení s délkou až 7 metrů a šířkou až 3,5 metru. Na výběr jsou i hloubky 1,2 nebo 1,5 metru. Dekor vnitřní zesílené folie s vysokou trvanlivostí a vysokou odolností proti UV záření se nabízí ve dvou provedení – elegantní mozaice nebo tyrkysově modré barvě. Také vnější barvu obvodových stěn si můžete zvolit podle svého vkusu tak, aby ladila s okolím bazénu. Na výběr jsou dvě možnosti – antracit a hnědá. O vysoké kvalitě těchto bazénů svědčí i poskytovaná záruka v délce 7 let.

Výbava jak u luxusních bazénů

Zdroj: MountfieldPoloautomatický bazénový vysavač Zander 

 „Bazény Azuro Vario a Azuro Ibiza se elegancí a poskytovaným komfortem velmi blíží luxusním zapuštěným bazénům. Ve spojení s pískovou filtrací k nim připojíte i výbavu, která je jinak určena právě pro bazény z vyšších kategorií, a to třeba tepelné čerpadlo, díky kterému si koupací sezonu v příjemně teplé vodě pořádně prodloužíte. Poloautomatický nebo plně automatický bazénový vysavač vám navíc výrazně usnadní péči o bazénovou vodu, takže ji budete mít neustále křišťálově čistou,“ vysvětluje Jan Linhart z Mountfieldu.


Rychle a levně

Na běžné letní osvěžení postačí nadzemní gumové bazény Swing s nafukovacími prstenci nebo s rámovou konstrukcí, které se dají pořídit v kruhové i oválné verzi. Jejich předností je nízká pořizovací cena, a především velmi snadná a rychlá instalace. Přesto, že jde o nejnižší kategorii ve světě bazénů, lze si už i u nich dopřát jistý komfort. A to díky posledním novinkám, jako je speciálně vyvinutá písková filtrace, dávkovač chloru nebo ohřev vody. Lze jimi ovšem vybavit i starší a už provozované bazény. 

Nafukovací bazény Swing jsou nejjednodušší ze všech bazénů. Svou konstrukcí umožňují bazén v okamžiku potřeby připravit ke koupání do několika minut a později, dle libosti opět sbalit a uschovat. Potřebujete bazén přestěhovat třeba na jediný víkend někam jinam? „U bazénů SWING to není žádný problém. Kdykoliv je totiž snadno vypustíte pomocí zabudovaného výpustního ventilu. Bazény SWING jsou navíc absolutně bezpečné díky pružnému materiálu, který je však zároveň velmi odolný proti mechanickému poškození“, dodává Kateřina Toupalová, produktová manažerka společnosti Mountfield.

Zdroj: MountfieldNafukovací bazén Swing

Bazény Swing Frame s pevnou rámovou konstrukcí jsou určeny pro nenáročné letní koupání na zahradě u domu, na chatě nebo chalupě. Jejich sestavení a zprovoznění je ještě rychlejší, takže je klidně můžete kdykoliv i vypustit, sbalit a přesunout na jiné místo nebo na zimu uskladnit pod střechou. Také zde je velký výběr – celkem z 8 modelů v různých velikostech a s různým dekorem. „Oblíbené bazény z řady Swing Frame lze díky rychlospojkám sestavit bez nářadí. Pak stačí rozvinout folii a napustit vodu. Je to opět velmi rychlé a snadné,“ vysvětluje Kateřina Toupalová z Mountfieldu. Vnější dekor stěny těchto bazénů může být navíc modrý, ale také třeba s dekorem kamene nebo ratanu, záleží na estetickém vkusu každého člověka.

Zdroj: MountfieldRámový bazén Swing Frame stone

Když se pak slunce pomalu skloní za obzor a voda ve vašem bazénu získá zlatavý odlesk, uvědomíme si, že nejlepší vzpomínky se tvoří právě zde, ve vlnách našich vlastních zahrad. Nadzemní bazény nejsou jen symboly letního veselí, ale i oázami klidu, kde můžeme uniknout od každodenního shonu. Tak proč čekat? Vytvořte si svůj vlastní vodní svět a nechte každý den být dobrodružstvím plným osvěžujících okamžiků.

 

Více informací o bazénech naleznete na www.mountfield.cz.

logo MessengerPoslat Messengerem