Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 6/2020
Vyšlo: 28.05.2020
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.



RODINNÉ DOMY

Dům s mnoha dimenzemi: Industriální architektura, lidský rozměr, příroda a umění, to jsou čtyri základní pilířre, o než se opírá koncepce domu postaveného v menším městě v Mexiku.

Souhra kontrastů: Usazená v přívětivém náručí beskydských hor následuje moderní vila svou siluetou jeden z vrcholu v pozadí. Profill čela domu reaguje na plynulý tvar kopce, který mu kryje záda. Přírodní útvar se zde setkává s architekturou v živém dialogu.

Dům s dalekou vizí: Novostavba na svahu nad Vltavou je výjimečná nejen širokoúhlým výhledem do krajiny, ale také tím, že majitel při plánování domu pamatoval na každý detail a myslel daleko do budoucna.

Poctivý domov pro mladou rodinu: Mladý pár si místo startovacího bytu rovnou pořídil domek na rodinné parcele u lesa. Přátelské i příbuzenské vazby tak díky setrvání v rodné vesnici zůstaly zachovány a nový domov zcela naplnil jejich potřeby.

Mezi dvěma zídkami: Architekt Marià Castelló Martínez zasvětil svůj život i práci ochraně unikátního prostředí Baleárských ostrovů. Přinášíme vám již třetí ukázku jeho jedinečného přístupu k moderní trvale udržitelné architektuře v harmonii s přírodou, tentokrát z ostrova Ibiza.

TÉMA

Pilíře zdravého bydlení: Zdravé vnitřní prostředí není vůbec samozřejmost, potvrzují to četné studie, výzkumy i meření. Významně však pusobí na náš zdravotní i psychický stav. Poradíme vám, co všechno má vliv na kvalitu prostředí v domácnosti a jak případné chyby napravit.

ZAŘIZUJEME

Obklady a dlažby se vracejí k přírodě: Jak ukazují poslední novinky výrobců keramických obkladů a dlažeb, současné trendy by se daly nazvat návratem ke kořenům, především k přírodnímu charakteru materiálů a klasickému, nadčasovému vzhledu.

Já jsem tady šéf / Home office: Práce z domova zní jako lákavá představa, ale pokud máte žonglovat mezi notebookem, pohovkou a kuchyňským stolem, poměrně brzo zjistíte, že bez zázemí se neobejdete.

Koupelna se sprchou: K častým řešením v rodinném domě patří koupelnové duo – velká komfortní koupelna s vanou, případně vanou i sprchou, a druhá – menší, vybavená zpravidla pouze sprchovým koutem. Ani menší koupelna by však neměla být popelkou. Máme pro vás praktické tipy, jak ji účelně zařídit.

ZAHRADA

Zahradní štěstí pro psy i jejich pány: Majitelé chtěli zahradu, kde budou rádi trávit čas se synem a která je bude těšit. Zvláštním požadavkem bylo koupání pro jejich australského ovčáka, ze kterého se postupně vyklubalo koupací jezírko i pro majitele a které si dnes užívají všichni.

Růže až do oblak: Růže jsou neuvěřitelně různorodou a bohatou skupinou rostlin, s různou barvou a velikostí květu, jeho plností, tvarem keře i celkovým vzrůstem. Vybírat můžete od zakrslých a plazivých forem přes různě velké vzpřímené keře až po pnoucí dlouhány.

Voda na zahradě v netradičním kabátě: Jen málokterý prvek dodává zahradě takovou atmosféru jako voda. Ta byla součástí zahradních projektů už před mnoha staletími a dodávala zámeckým zahradám přitažlivost i okázalost. Dnes se na vodu díváme trochu jinak, ale její důležitost nelze přehlížet.

Pohodový relax na zahradě: Potřebujete si na chvilku odpočinout v zeleni a zapomenout na svět? Stačí najít tichý kout na své zahradě a k tomu si pořídit pohodlný zahradní nábytek.

Když se trávníku na zahradě nedaří: Perfektně zelený trávník je snem každého majitele zahrady, protože právě on je mnohdy jakousi vizitkou naší péče o zahradu. Jenže ne vždy a všude se mu daří. Komplikace nastanou třeba ve stínu vzrostlých stromů, v kamenité půdě nebo v těch částech zahrady, kam se nedostane technika nutná pro údržbu. Ale ani tak těmto koutům v zahradě neodpírejte zelenou, náhrady trávníku fungují totiž i ve ztížených podmínkách.

STAVBA

Schopnosti garážových vrat: Moderní garážová vrata nechrání jenom vaše auto. Zajišťují také bezpečnost v garáži uskladněného majetku, případně celého domu, a mají i tepelněizolační funkci. Vývoj materiálů a technických řešení jde ve všech oblastech stále kupředu.

Cesty vody ze střechy: Voda stékající ze střechy rodinného domu může stavbě uškodit anebo také jeho obyvatelům v mnohém pomoci. Nejprve je ale nutné ji zachytit a odvést pryč ze střechy.

Regulace topení: možnost i samozřejmost: Regulace topení je trendem současnosti, přináší úspory, uživatelský komfort a inteligentní přístup.

Aktuality ze světa oken: Okna jsou důležitými stavebními prvky, jejichž kvalita výrazně ovlivňuje komfort i náklady na bydlení. Výrobci oken a okenní techniky při vývoji stále dokonalejších produktů rozhodně nezahálejí.

ALTERNATIVY

První tištěný dům už brzy poplave na Vltavě: Poté, co Češi bravurně zvládli tisk ochranných štítů na domácích 3D tiskárnách, je tu nová výzva: sochař Michal Trpák se letos chystá vytisknout první  celoročněobyvatelný český dům 3D robotickým ramenem. Má vyrůst za 48 hodin. Zeptali jsme se na detaily.

SERVIS

Zaujalo nás: Novinky a zajímavosti z českého stavebního trhu

Stavba v přímém přenosu: Komín není jenom o kouři: V další etapě výstavby rodinného domu Vlčkových v rámci projektu dům e4 Wienerberger se zaměříme na realizaci komínové stavebnice.





Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům




Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Čas venkovních nátěrů

Čas venkovních nátěrů

Stavba Web.cz

Atelier villa

iMateriály

Jak šetřit energií při chlazení bytu?

Jak šetřit energií při chlazení bytu?

Rodinný dom

Dom (nielen) do hôr

Dom na konci ulice