Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 1/2020
Vyšlo: 17.12.2019
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.V tomto čísle najdete:

RODINNÉ DOMY

Moderní tečka na konci řady: Majitelům řadového domu v Praze se díky architektonickému ateliéru Master Design splnil sen o účelném, jednoduchém, a přitom moderním rodinném domě.

Čtyři podlaží pro tři generace: Rodina se třemi dětmi nechtěla při hledání většího bydlení opustit poklidnou pražskou čtvrť, kde se jim velmi líbilo. Získat zde dnes volný stavební pozemek je prakticky nesplnitelný sen, a proto se rozhodli koupit a zrekonstruovat starší řadový rodinný dům.

Bydlení jako nadstavba práce: Stavět dům v proluce bylo snem manželské dvojice architektů. Po delším hledání objevili ve starší zástavbě v blízkosti centra Benešova řadový domek na prodej. Místo náročné rekonstrukce starý dům vybourali a vzniklé proluce dali zcela nový obsah.

Řadovka jako každá jiná: Interiéry řadového domu v Berouně ze 70. let byly očištěny až na dřeň tak, aby vznikl otevřený a propojený prostor.

I v řadovém domě se dá vytvořit pohodlné bydlení: Cesta k vlastnímu bydlení je složitý proces, na jehož počátku je třeba zvážit celou řadu aspektů. O tom, co je na této cestě důležité, s námi hovořila architektka Jana Mastíková z ateliéru Loxia.

Proměna k nepoznání: Dříve nevábný řadový domek dnes nabízí útulnou náruč a do ulice září sněhobílá štuková fasáda, korunovaná římsou a červenou taškovou střechou.

Rázný řez do cihel: Cihlový domek, postavený v devatenáctém století v jedné ze starších londýnských čtvrtí, si navenek zachoval tvář, uvnitř ale učinil skok o sto let vpřed. Požadavek respektovat genius loci a zároveň získat více obytné plochy byly pro architekty výzvou. Prostorová nouze vedla k důmyslným a originálním řešením.

ZAŘIZUJEME

Ideální řešení přístavby rodinného domu: Dá se ve stávajícím rodinném domě vykouzlit jeden zbrusu nový byt navíc? Příklad z pražských Čimic ukazuje, že i domy mohou být „nafukovací“...

Nejlepší materiály pro vaši kuchyni: Některé materiály jsou v kuchyních osvědčenými stálicemi, jiné se zdokonalují ve svých užitných vlastnostech a vzhledu, a další jsou zcela nové, na jejichž vývoji se dlouho pracovalo, a to proto, aby byly dokonalé ve všech ohledech.

Bezobalová domácnost: Stále častěji se začínají objevovat obchody, které nabízejí možnost zakoupit si potraviny, drogerii a další zboží bez zbytečných plastových obalů. Se Šárkou a Janem Petrovičovými, majiteli obchodu Neobaleno, který byl otevřen poblíž pražského metra Lužiny, jsme si povídali o tom, jak a proč v takovém obchodě nakupovat.

Koupelna se točí kolem umyvadla: Umyvadlo je v koupelně nepochybně nejpoužívanějším předmětem. Při jeho výběru by měly sehrát roli praktičnost, komfort, trvanlivost a samozřejmě i hezký vzhled. Poradíme, jak si správně vybrat.

Tipy a trendy pro vaši domácnost

Domácí wellness pro zdraví i pohodu: Vlastní vířivka či sauna je pro mnoho lidí stále dostupnější. Splněný sen přináší zdraví, komfort a relaxaci.

Inspirace z kamenné zahrady: V italské Veroně proběhl další ročník mezinárodního veletrhu Marmomac, který je přehlídkou novinek v oblasti zpracování a využití mramoru i dalších druhů kamene.

STAVBA

Jak vybrat ideální pozemek: V první řadě musíte dát na své pocity a potřeby. Stejně důležité je ale vědět, na co si musíte dát při výběru pozemku pozor.

5 kroků k povolení stavby: Od roku 2018 platí novela stavebního zákona, která umožňuje všechny rodinné domy stavět na ohlášení, tedy bez stavebního povolení. Ve skutečnosti jde ale spíše o slovíčkaření.

Hypotéka na stavbu rodinného domu: Jak na to a specifika: Vybrat správnou hypotéku na výstavbu domu je mnohem složitější než na klasickou koupi bytové jednotky/domu či refinancování stávající hypotéky.

nZEB už je tady! Jde o pravidla, která od 1. 1. 2020 platí pro všechny nově povolované stavby v ČR. Budou mít tedy vliv i na to, zda získáte všechna potřebná razítka a souhlasy...

Klíče k hrubé stavbě: Mezi klíčové otázky, na které si musí odpovědět každý stavebník, patří volba stavebního materiálu pro hrubou stavbu. Nelze jednoduše říci, že je jeden stavební materiál lepší než druhý, proto nakonec rozhodnou i osobní preference, místní stavební zvyklosti nebo dostupnost konkrétního materiálu.

Abeceda tepelných čerpadel 2: O alternativních zdrojích energie se dnes často mluví, ale často lidé neznají správný obsah základních pojmů. Ve spolupráci s Romanem Rousem, hlavním technikem společnosti VITrading – For Future, jsme se rozhodli tyto důležité pojmy vysvětlit.

Vyhlašujeme anketu o titul Dům roku! Titul Dům roku 2020 získá ten, který obdrží nejvíce vašich SMS hlasů. Můžete se těšit i na atraktivní novinku, speciální kategorii domů ze zahraničí.

KATALOGOVÁ NABÍDKA DOMŮ

Zaujalo nás ve stavebnictví

Stavba v přímém přenosue4: Střípky a střepy ze stavby

Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Bydlete ve vlastním, víme jak na to!

Bydlete ve vlastním, víme jak na to!

Stavba Web.cz

Byt Praha-Jinonice

iMateriály

TP ČBS 06 upravuje pravidla pro použití transportních kotev a kotevních systémů betonových prvků

TP ČBS 06 upravuje pravidla pro použití transportních kotev a kotevních systémů betonových prvků

Stavba domu

Ráj za zámeckou zdí

Ráj za zámeckou zdí

Rodinný dom

Dom (nielen) do hôr

Dom (nielen) do hôr