Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 1/2022
Vyšlo: 16.12.2021
, cena: 99,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.RODINNÉ DOMY

Dobrá architektura zraje jako dobré víno
To říká majitel domu v malebném moravském městě, který jsme vám v našem časopise představili již v roce 2015. Život, plynoucí v neustálých proměnách, přináší spolu s technologickým vývojem neustálé změny v domě i na zahradě. Vila s nadčasovým konceptem tak stále získává na hodnotě.

Dům jako koníček
Rodinný dům v malebném městečku na jih od Brna jsme vám představili již před osmi lety. Spokojený život rodiny dokládá, že jeho koncepce byla správná. Úpravy zahrady a interiéru provádí majitel domu hlavně pro potěšení.

Příběh se šťastným koncem
Plánování a stavba tohoto dřevěného domu začaly již před lety, později však práce byly náhle zastaveny kvůli změnám v životní situaci původních investorů. Téměř o pět roků později, stále v nedokončeném stavu, dům odkoupil a dostavěl nový majitel.

STAVBA DOMU OD A DO Z

Jak na výběr pozemku
Nejprve si ujasněte, jaký typ stavební parcely vlastně hledáte. Jinak se vám bude žít ve městě, jinak na jeho okraji, diametrálně odlišné to bude na vesnici, v rekreační oblasti nebo v CHKO. Městský člověk může na venkově trpět, člověk milující přírodu zase nebude šťastný ve městě.

Plánujeme nový dům
Než se pustíte do stavby domu, musíte vše důkladně připravit a naplánovat. Mimo to musíte splnit zákonné náležitosti na úřadech, což pro laika může znamenat náročný úkol.

Nový stavební zákon: Co nás čeká v příštích letech?
O změnách ve světě stavebních paragrafů i financování staveb jsme si povídali s Tomášem Veselým, ředitelem tradičního českého dodavatele dřevostaveb, společnosti Vexta domy.

Vyplatí se postavit rodinný dům?
Ceny pozemků letí vzhůru raketovým tempem. Chybí základní stavební materiál a na dodávky se čeká spíše dlouhé měsíce nežli týdny. Dodavatelský řetězec zcela se rozpadl a ceny zažívají růst. Odborník radí, zda je vhodná chvíle vzít si hypotéku na nový dům.

Dům a interiér jsou spojené nádoby
Vybavení interiéru rozhodně není při stavbě rodinného domu jen pomyslnou třešničkou na dortu. Pokud jej zanedbáte, nebudou vám velké prostory ani krásné výhledy nic platné a vytoužené pohodě domova bude vždy něco chybět. O tom, jak si správně poradit, s námi hovořil architekt Adam Lenc.

ZAŘIZUJEME

Obývací pokoj pro pohodlný život
Pod pojmem obývací pokoj už se dávno neskrývá jen sestava sedačky, konferenčního stolku a masivní obývací stěny, případně jídelního stolu, jako tomu bylo po dlouhá desetiletí. Společný rodinný život se odehrává v otevřeném prostoru, který mění svou tvář i vybavení.

Koupelna s lázeňským faktorem
Toužíte po příjemném místě, kde můžete kdykoliv bez ohledu na otevírací dobu nechat odplout starosti všedního dne a v naprostém soukromí zregenerovat tělo i mysl bez pohledů třetích stran? Nemusíte do wellness centra, stačí navštívit vlastní koupelnu.

Myčka dřez nenahradí
Každá kuchyně potřebuje od nepaměti oheň na vaření a vodu na mytí nádobí i surovin. I když dnes většina z nás myje nádobí v myčce, bez dřezu se ani v té nejmodernější kuchyni neobejdeme.

ZAUJALO NÁS

Ohlédnutí za rokem 2021
Uplynulý rok přinesl ve stavebnictví i v oblasti bydlení mnoho zajímavých novinek. Nechte se s námi inspirovat.

Výměna vzduchu a rekuperace
Mnoho moderních obytných budov neumožňuje dostatečné a pravidelné přirozené větrání okny, proto se využívá vzduchotechnických systémů. Dalším pádným důvodem pro jejich instalaci jsou úspory energie na vytápění.

Hra barev v kompozici zahrady
Perfektní zahrada není jen o dodržení proporcí, správném výběru materiálů nebo rostlin, její kouzlo spočívá také v umění kombinovat barvy. Právě ony jsou totiž důležitým výrazovým prvkem, který určí, jak se v zahradě budete cítit. Víte, jaké barvy dokážou prostor zvětšit a užijete si je i po setmění?

Blog: Český soběstačný dům
Závěrečný díl našeho čtenářského blogu vás seznámí s prvními zkušenostmi, jak stavba v reálném životě funguje a zda jsou její majitelé spokojeni s novým bydlením.

ČTENÁŘSKÁ ANKETA

Dům roku 2022
Vyhlašujeme další ročník čtenářské ankety o titul Dům roku 2022. Vybírat můžete z novostaveb a rekonstrukcí uveřejněných v našem časopise v průběhu roku 2021 a také z katalogových domů, uveřejněných v závěrečné části našeho časopisu. Hlasujte v anketě Dům rokU a vyhrajte pobyt v některém z kouzelných míst na dovolenou!

SPECIÁLNÍ VYDÁNÍ

Přehledná nabídka domů na českém trhu v roce 2022
Vybrali jsme pro vás zajímavé rodinné domy různé velikosti, dispozice a s různou konstrukcí. Seřadili jsme je do cenových kategorií do 3,5 milionu Kč, od 3,5 do 5,5 milionu Kč a nad 5,5 milionu korun.

Přihlášení
Newsletter
O nás
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Zahradní kompozice jako základ perfektní zahrady

Zahradní kompozice jako základ perfektní zahrady

Stavba Web.cz

KOMUNARDŮ XXXV

iMateriály

Dodatečná vnitřní hydroizolace s protiradonovou ochranou

Dodatečná vnitřní hydroizolace s protiradonovou ochranou

Rodinný dom

Dom

Dom so štvrtou dimenziou