Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 1/2021
Vyšlo: 23.12.2020
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.RODINNÉ DOMY

Žít pro svůj svět: Město Polička ve východních Čechách má to štěstí, že se zde podařilo zachovat historické jádro s částí středověkých hradeb, ale i několik pozoruhodných staveb z prvorepublikové éry. Majitelé domu, který jsme navštívili, se rozhodli udržovat tradici funkcionalistické architektury.

Z kořenů tradiční architektury: Tam, kde se potkávají Jizerské hory a Krkonoše, se před časem začal psát příběh jedné pozoruhodné dřevostavby. V malebné obci na úpatí hor, kde přeškrtnutá značka názvu obce otevírá prostor nekonečným lesům táhnoucím se až do Frýdlantského výběžku, našli svůj druhý domov vnímaví lidé, kteří mají rádi hory obecně a ty Jizerské především.

Bratři v bílém triku: Dvě vily v zahradě za starou zdí působí dojmem, jako by se jejich majitelé dohodli a zadali projekt stejnému ateliéru, který je blízký jejich srdci i názorům na estetiku a kvalitu bydlení. Příběh je ale jiný: první dům byl postaven už před pěti lety, druhý byl dokončen nedávno.

Tradice stvořená dnes: První dojmy při návštěvě usedlosti na Vysočině byly: hezké, krásně zrekonstruované stavení, moc pěkně zapadající do okolní přírody, jak to ostatně naši předci uměli. Prostě rustikální atmosféra k pohledání. Pak ale přišlo překvapení. Usedlost, jak ji prostě majitel i architekti nazývají, není žádný starý objekt. Vše, včetně úprav okolí, bylo postaveno „na zelené louce“.

Dům s přírodními křivkami: Stavba ve venkovské oblasti v Čechovském okrese, pár kilometrů od Moskvy, se inspirovala filozofií organické architektury. Vnitřní prostor přímo přechází ven do přírody a oblé linie stavby jako by se vzájemně objímaly se stromy na pozemku.

Krásné bydlení musí mít duši: O představách ideálního rodinného domu s námi hovořil architekt Michal Kunc.

ZAŘIZUJEME

Obývací pokoj a kuchyň v jednom: Spojovat dvě nebo více funkcí v jednu je trendem doby. Je to praktické, úsporné a v případě spojení obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní také velmi příjemné a při správném řešení i napohled zajímavé. Máme pro vás inspiraci, jak na to.

5 nápadů do interiéru, o kterých jste možná ještě neslyšeli: Myslíte si, že už nejde do interiéru vymyslet nic nového? Ale jde, a stále je toho mnoho, co nám může usnadnit každodenní provoz domácnosti.

Skleněné stěny vyřeší problémy s dispozicí: Skleněné stěny jsou alternativou k tradičním zděným nebo sádrokartonovým příčkám. Podobně jako ony dokážou oddělit jednotlivé zóny v interiéru, navíc ale nezmenšují prostory a nechají prostoupit světlo i průhledy do nejzazších míst v bytě či domě.

STAVBA

Než začnete stavět: Každou zdařilou stavbu předchází mnoho nutných přípravných kroků – od pečlivého výběru stavebního pozemku, výběru velikosti a tvaru domu, jeho umístění na pozemku až po projekt a povinnou schvalovací proceduru na úřadech. Seznamte ses tím, co vše je třeba brát v  potaz, aby příprava stavby probíhala bez zádrhelů.

Dotace, na které se můžeme těšit v roce 2021: Možností čerpání jak pro majitele bytů, tak rodinných, rekonstruovaných či bytových domů je poměrně mnoho. Jedná se však o dynamické tituly, jejichž požadavky se s dobou proměňují a ani jejich čerpání není vždy jednoduché. Podívejme se tedy na specifika čerpání pro letošní rok.

Stavba předchází zahradě: Ačkoli si se založením zahrady každý většinou spojuje výsev trávníku a výsadbu rostlin, ve skutečnosti by se mělo začínat úplně jinak. Tedy u stavebních úprav. Než se totiž zrodí nová zahrada, měly by vzniknout všechny zpevněné plochy, oplocení, zahradní osvětlení i automatický závlahový systém. Výsadba rostlin vás opravdučeká až v konečné rovince těsně před cílem.

Dům roku 2021: Vyhlašujeme čtenářskou anketu o nejkrásnější z domů uveřejněných v našem časopise v roce 2020. Nabízíme vám jejich přehled se stručným popisem. Vybírat budete z novostaveb se zastavěnou plochou do a nad 150 m2 a z domů rekonstruovaných. Hlasujte a vyhrajte některou ze zajímavých knih.

Katalog rodinných domů: Přinášíme nabídku společností, které mohou proměnit váš sen o novém bydlení v realitu. Najdete zde dodavatele kompletních konstrukčních systémů, firmy, které vám dům postaví na klíč nebo do dohodnutého stupně rozpracovanosti i nabídku projekčních kanceláří.

SERVIS

Zaujalo nás: Vybrali jsme z novinek a zajímavostí na našem stavebním trhu

Blog Davida Mencla: Nezávislý dům 2.0: Komu se to vyplatí?

Blog: Český soběstačný dům: Skutečný začátek stavby: základy Po získání souhlasu s ohlášením stavby nastoupili geodeti, byla vyvrtána studna a zahájeny výkopové práce.

Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Stavba Web.cz

Dílny Opatov

iMateriály

Vady průmyslových podlah a možnosti jejich sanace - 2. část: Opravy

Vady průmyslových podlah a možnosti jejich sanace - 2. část: Opravy

Rodinný dom

Dom

Dom so štvrtou dimenziou