Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 4/2020
Vyšlo: 26.03.2020
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.  • RODINNÉ DOMY

Vytvořili vlastní krajinu: Příběh této výjimečné stavby v podstatě začal jiným projektem, určeným pro jiné místo. Stavebníci si ale přáli vyzkoušet více variant, a tak zvolili jiný pozemek a obrátili se na další architektonický ateliér, aby vypracoval alternativu. Architekti vytvořili kompozici krajiny s komfortním domem, anglickým parkem a jezírkem.

Dům jako pro Hamleta: Když se řekne prázdniny u moře, většina z nás si představí Středomoří nebo Karibik. Jen málokdo ví, že i Dánsko má krásné mořské pobřeží a že i tam lze strávit léto jako na Riviéře. Architektka Birgitte Bruun si nechala pro sebe a svou rodinu postavit rekreační dům doslova provoněný sluncem a mořskou solí.

Na dosah od města: Navštívili jsme novostavbu domu v příměstské části Prahy, postavenou z cihelných bloků s vnitřní izolací z minerální vaty.

Mistrovsky rozehraná partie: Geniální řešení zpravidla překvapí svou jednoduchostí. Platí to i pro dům v západním Španělsku. Navenek „obyčejná“ krychle, uvnitř jednoduchý, pravidelný a dokonale funkční rozvrh. Ať už byly inspirací šachy nebo sudoku, hra vždycky vyjde.

Dřevěná harmonie na zeleném svahu: Hned první pohled na dům v Zaječicích vás přesvědčí, že dokonalá harmonie mezi přírodou, moderní architekturou a pohodlím rodinného krbu opravdu může existovat. Dřevěné obydlí na kopci je místem, kde si snad každý dokáže přestavit šťastný a spokojený život, daleko od shonu a šedi velkých měst.

Harmonie umění a přírody: Přízemní dům postavený v nové zástavbě poblíž Prahy je navenek střídmý a geometrický, uvnitř výjimečný. Od běžných moderních novostaveb se odlišuje především řešením interiéru, které bylo inspirováno obrazy oblíbeného abstraktního malíře Pieta Mondriana.

  • ZAŘIZUJEME

Podlahy jako od chytré horákyně: Vypadat co nejpřirozeněji, být stále krásná i bez náročné údržby, a přitom všechno vydržet – takové jsou vesměs nároky na moderní podlahy. K tomu přibývají požadavky na zdravotní nezávadnost a ochranu životního prostředí. Seznámíme vás s moderními technologiemi, které stále zlepšují vlastnosti podlahových krytin.

Podlaha není jen to, po čem šlapeme: Většinou ji vnímáme jako povrch pod nohama a pod nábytkem. Podlaha však nemá za úkol pouze zakrývat a chránit pod ní se nacházející nosnou konstrukci a přenášet zatížení. Plní také další funkce. Komfortní bydlení zabezpečují vícevrstvé podlahy řešené jako tzv. plovoucí.

Koupelnové otazníky: Pokud jste majiteli starší koupelny a její vybavení a vzhled vám už nevyhovují, čeká vás zřejmě ne zcela lehký úkol, rekonstrukce. Funkční koupelna má ale svá pravidla, pomocí kterých proměníte koupelnu v oázu relaxace.

Novinky v bílé technice: Výrobci bílé techniky nás každý rok překvapí novými, dokonalejšími spotřebiči. Vybrali jsme pro vás některé zajímavé novinky, kterými můžete modernizovat vaši domácnost.

Dřezy pro gurmány i askety: Moderní domácnost si dnes již těžko představíme bez myčky, dřez má ale stále v kuchyni své nezastupitelné místo. Široká škála rozměrů, materiálů a provedení nabídne řešení pro toho, kdo vaří často a pro velkou rodinu, i pro toho, kdo si doma jen vaří kávu a občas něco ohřeje.

Trendy a novinky pro vaši domácnost

  • ZAHRADA

Ve víru něžných květů: Na předměstí severoanglického Yorku stojí cihlový dům s bujnou zahradou. Zeleň se k němu tulí ze všech Světových stran, že na něm téměř nezbývá holého místečka. A tak je to v celé téhle líbezné končině. Všude, kam oko dohlédne, něco bují, kvete, voní, poletuje a vůbec se raduje z jarní pohody.

Kalendárium na duben

Dokonalý trávník nejen na jaře: Jinou péči vyžaduje intenzivně udržovaný či bylinný trávník, úplně jinou květnatá louka. Poradíme, na co určitě nezapomenout v jarních měsících a na co myslet při údržbě, aby váš „zelený koberec“ dobře prospíval a vypadal vždy skvěle.

.Jaký skleník je ten pravý? Pořídit si skleník je dobré rozhodnutí! Budete mít jistotu, že si vypěstujete opravdu bio zeleninu či bio bylinky a také významně urychlíte i prodloužíte sklizeň.

Probuďte zahradu pomocí techniky: Nová sezona na sebe nenechá dlouho čekat, a tak je nejvyšší čas věnovat zahradní technice i zahradě potřebnou péči.

Trvale udržitelná voda v bazénu: Vše o vodě v bazénu i kolem něj: jak zabránit plýtvání, nadměrnému výparu a jak o ni pečovat, aby byla dlouho lákavě azurově modrá.

Barvy, laky a natírání: Venkovní mobiliář před každou sezonou vyžaduje řádnou péči, ať už je vyroben ze dřeva nebo z kovu. Poradíme vám, jak se vyznat v nabídce barev a čím natřít dřevěné nebo kovové předměty.

  • STAVBA

Vybíráme garážová vrata: Na trhu se nabízí velké množství garážových vrat. Při výběru se určitě nezaměřujte jen na jejich vzhled, ale také na způsob otevírání, možnost zabezpečení a izolační schopnosti. Garážové brány se dělí na několik typů, každý má své výhody i omezení.

Pasivní domy přicházejí: Od ledna letošního roku musí všechny novostavby odpovídat standardu budov s tzv. téměř nulovou spotřebou energie nebo pasivního domu. O pasivních domech, zajímavostech a novinkách v této oblasti jsme hovořili s odborníkem.

Izolace v podkroví: Romantika komfortního a neotřelého bydlení v podkroví se může stát realitou jen za určitých podmínek. Jinak by to byl drahý pobyt na půdě.

Okna a dveře v podkroví: Podkrovní byty a půdní vestavby mají své jedinečné kouzlo, ale jejich atypický prostor s sebou nese mnohá úskalí, například řešení komunikací a přehřívání v letních měsících. Jaká zvolit do podkroví okna a co s interiérovými dveřmi?

  • ALTERNATIVY

Uvažujete o tepelném čerpadle? Řešíte zdroj tepla pro svůj dům? Pro snadnější rozhodování vám přinášíme stručné odpovědi na důležité otázky spojené s tepelnými čerpadly.

Energetická soběstačnost a výdaje pod kontrolou: Tyto výhody přinášejí majitelům rodinných domů domácí systémy ukládání energie. Na českém trhu je několik výrobků od českých i zahraničních výrobců a na vývoji dalších spolupracují firmy s univerzitami.

  • SERVIS

Zaujalo nás: Co zajímavého se děje na našem stavebním trhu.

Stalo se… v redakci a na cestách

Stavba v přímém přenosu: Další fáze prací na stavbě domu v rámci programu e4 Wienerberger se odehrává především uvnitř.

Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Přichází doba tepelných čerpadel

Přichází doba tepelných čerpadel

Stavba Web.cz

Nový pavilon u základní školy

iMateriály

Generální ředitel průmyslového developera Panattoni píše otevřený dopis členům Vlády České republiky

Generální ředitel průmyslového developera Panattoni píše otevřený dopis členům Vlády České republiky

Rodinný dom

Dom (nielen) do hôr

Dom na konci ulice