Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 12/2019
Vyšlo: 21.11.2019
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.V prosincovém čísle najdete :

RODINNÉ DOMY

Dům, jenž si s přírodou rozumí: Členitý dům postavený na severovýchodním Slovensku vzdává hold jedinečnému místu obklopenému ze všech stran horami. Při pohledu zdálky nijak neruší své okolí a působí zcela přirozeně. Příroda a moderní architektura si tu vyjadřují vzájemnou empatii.

Dřevostavba s hranolem ve střeše: Moderní dřevostavba na okraji malé obce, s výhledem na usměvavou krajinu Hané, splnila sen mladé rodiny o příjemném bydlení. Stavba dokazuje, že dům s promyšlenou dispozicí může i při nevelké zastavěné ploše optimálně sloužit v každodenním provozu.

Top domy, top řešení: Vybrali jsme pro vás 10 příkladů nejzajímavějších domů realizovaných v České republice i v zahraničí, které jsme publikovali v našem časopise v letošním roce. Některé vynikají neobvyklým architektonickým konceptem, jiné přístupem k životnímu prostředí a použitím inteligentních moderních technologií. Připojujeme také výběr zajímavých novinek a technických řešení, která překonávají současný standard a svým pojetím posouvají vpřed vývoj architektury a stavebních technologií.

ZAŘIZUJEME

Vítejte v obývacím pokoji: Bez ohledu na životní styl, každý z nás potřebuje místo, kde načerpá energii a kde může být sám sebou. Vytvořit z obývacího pokoje jedinečné místo s příjemnou atmosférou je jednodušší, než si možná myslíte…

Jakou vybrat barvu do interiéru? Jedním z nejčastějších dotazů, které nám posíláte do redakce, je, jaké barvy vybrat do interiéru a jak je nejlépe kombinovat. Inspiraci můžete najít v knize, jejíž autorkou je designérka Iva Bastlová.

Tipy na vánoční dárky: Došly vám nápady na vánoční dárky? Připravili jsme pro vaši inspiraci řadu tipů, kterými uděláte radost svým blízkým – užitečné dárky do domácnosti, pro pilné kutily, pro vášnivé zahradníky a zkrátka samozřejmě nepřijdou ani domácí mazlíčci.

Udělejte si výlet do pohádky: Český Krumlov s unikátním středověkým městským jádrem, renesančním zámkem a krásnou přírodou v bezprostředním okolí jistě není třeba představovat. Máme pro vás několik tipů, jak si vychutnat hodnoty světového kulturního dědictví i krásy přírody naplno a zároveň se přitom inspirovat zdařilými rekonstrukcemi hotelů při zařizování vlastního domova a domácího wellness.

ZAHRADA

Kalendárium na prosinec

Dopřejte zahradě světlo (nejen o Vánocích): Na osvětlení zahrady si nejčastěji vzpomeneme před Vánoci, když se snažíme vytvořit vánoční atmosféru v domě i kolem něj. Důvodů, proč si dopřát osvětlení zahrady, je ovšem mnohem více, a platí po celý rok.

STAVBA

Oheň v domě aneb plamen v krbu neuhasne: Pro domácí pohodu, pro romantické chvíle, ale třeba i pro úspory energie a pro nastavení tzv. vnitřních hodin je plápolání ohně nezastupitelné. V čem topit? Současné možností překvapí.

Unikátní výhoda – přesná regulace: Dnešní novostavby mají velmi dobré tepelněizolační vlastnosti. Požadavek na výkon topného systému klesá a trend se přesouvá ke komfortnějším velkoplošným systémům. Unikátní výhodou elektrického vytápění je pak přesná regulace.

Bezpečná chůze i v zimě: Konec namrzlých chodníků, venkovních schodišť nebo cest a okapů – chraňte venkovní partie domu před sněhem a ledem pomocí elektrických topných prvků.

Zaujalo nás: Zajímavosti a novinky z českého stavebního trhu.

ALTERNATIVY

Abeceda tepelných čerpadel – 1. část: O alternativních zdrojích energie se dnes hodně mluví, ale často lidé neznají správný obsah základních pojmů. Ve spolupráci s Romanem Rousem, hlavním technikem společnosti VIT Trading – For Future, jsme se rozhodli tyto důležité pojmy vysvětlit.

SERVIS

Stalo se …v redakci a na cestách

Stavba v přímém přenosu: e4: Hra na bydlení: Stavba rodinného domu Vlčkových podle konceptu Wienerberger e4 domu, jejíž vývoj pravidelně sledujeme, dospěla do prvního finále – je hotová hrubá stavba. Kromě radosti stavebníků to vyvolává otázky již konkrétně spjaté s vnitřním uspořádáním domu. Interiér navrhuje společně celá rodina zajímavou metodou.

Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Pod stříbrným kšiltem

Pod stříbrným kšiltem

Stavba Web.cz

Skleněný skywalk na Stezce Valaška

iMateriály

Nový Doubský most v Karlových Varech je hotov

Nový Doubský most v Karlových Varech je hotov

Stavba domu

Věcný záměr nového stavebního zákona

Věcný záměr nového stavebního zákona

Rodinný dom

Dom (nielen) do hôr

Dom (nielen) do hôr