Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 8/2020
Vyšlo: 06.08.2020
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.RODINNÉ DOMY

Vilu proměnily přístavby a terasy: Představujeme vám originálně pojatou rekonstrukci domu z první poloviny 20. století. Náhodný kolemjdoucí by asi ani nepoznal, že se dívá na starší vilu po obnově. Autory jsou architekti Ladislav Lábus a Jitka Hofmeisterová.

Horizontální růst: Půvabná prvorepubliková vilka z roku 1938 s poetickým jménem Dagmar se po rekonstrukci proměnila v elegantní dům s moderním vybavením. Návrh ateliéru Mio architects maximálně využil a zhodnotil potenciál původní stavby i malého pozemku v husté starší zástavbě.

Rekonstrukce domu z padesátých let: V minulém ročníku soutěže Pasivní dům nás zaujala rekonstrukce stavby z padesátých let na pasivní dům. Porota tehdy své hodnocení zdůvodnila výrokem, že plně respektuje původní vzhled a zároveň splňuje všechny standardy moderního bydlení.

Návrat o sto let: Dům stojící vedle zámeckého areálu v menším středočeském městysu pochází z roku 1906. Jehosoučasný majitel se rozhodl vrátit mu autentickou podobu, dýchající idylickou atmosférou českého venkova jako za časů našich babiček a prababiček.

V hlavní roli červené schodiště: Řadové domy v malé středočeské obci jsou směrem do ulice jeden jako druhý, hřebeny střech uskakují vždy o pár decimetrů podle jejího průběhu. Jeden z nich prošel zajímavou úpravou, která jej uvnitř proměnila k nepoznání.

Silný duch na lesní samotě: Jak místo, ztracené uprostřed lesů, tak samotný dům, který byl postaven jako lesovna, po léta uchvacovaly majitele i návštěvy svým zvláštně tklivým duchem a osobitým půvabem. Při rekonstrukci bylo pro ně nejdůležitější zachovat právě toto zádumčivé kouzlo.

Klasické principy a nadčasové barvy: Citlivá rekonstrukce domu v německém městě Bergisch Gladbach, v zelené rovinaté krajině na východ od Kolína nad Rýnem, začala netradičně nikoliv „od podlahy“, ale od oken. Symetrie a kontrast jsou ideály krásy, platné v architektuře všech stylů a historických období.

ZAŘIZUJEME

Nová okna = více světla, více místa: Častým požadavkem při rekonstrukci domu bývá zvětšování oken a vytváření prosklených ploch s cílem propojit interiér s exteriérem, získat lepší výhled, více světla, případně přímý výstup ven. Při této náročné stavební úpravě je třeba zohlednit celou řadu aspektů.

Dům v módu bezpečí: Nespoléhejte se pouze na náhodu, že vašemu domu se zloději vyhnou. Štěstí přeje připraveným, proto věnujte více pozornosti zabezpečení. Vždyť málokdo z nás by si chtěl kazit pohodu tím, že bude muset řešit vloupání.

Nová koupelna v pěti krocích: Rekonstrukce koupelny bývá zpravidla spojena s úpravou dispozice, výměnou obkladů, dlažeb, sanitárního vybavení a samozřejmě i rozvodů. Máme pro vás několik užitečných rad, jak na to.

Nový obklad na starý: Pokud se vám při rekonstrukci koupelny nechce vybourávat starý keramický obklad, můžete ho ponechat a použít jako základ pro nové keramické obložení. Toto řešení vám ušetří osekávání a likvidaci původních obkladů.

ZAHRADA

Zahrada roku 2020: Krásná k neuvěření: Na zelené a vodní oáze, která získala v rámci naší ankety Dům roku titul Zahrada roku 2020, je k nevíře hned několik věcí. Především to, že vznikla ze zanedbané plochy v centru rušné obce u Prahy. A za druhé to, že byla zrekonstruována dříve než dům, se kterým se nyní harmonicky doplňuje.

Beton na zahradu patří: Moderní beton je stejně krásný jako přírodní kámen, ale navíc mu zůstávají kladné vlastnosti klasického betonu.

Tipy pro efektivní zavlažování: Hospodaření s vodou nejen v domácnostech, ale také na zahradě je častým tématem i pro skeptiky, kteří si možná ještě před několika lety problém spojený s nedostatkem vody nepřipouštěli. Přitom právě na zahradě můžeme hospodaření s vodou opravdu zefektivnit. Jak tedy na to a kde je spotřeba vody vůbec největší?

Přestavba venkovního krbu: Pokud si koupíte s domem i venkovní krb, nemusíte mít zdaleka vyhráno. Přesvědčil se o tom pan Šatný, který již po prvním zatopení ve starém ohništi zjistil, že něco není v pořádku.

STAVBA

Test redakce: Oděvy FlexiWork překvapily: Již jsme vás seznámili s vlastnostmi pracovních kalhot AllroundWork Stretch od renomovaného švédského výrobce Snickers Workwear. Nyní jsme podrobili testování také triko FlexiWork 37.5® a mikinu FlexiWork Mesh.

Anatomie funkční střechy: Střechu můžete zkoumat z mnoha hledisek, ale v dnešním článku se zaměříme na výběr střešní krytiny a doplňků. Nevynecháme ani střešní okna či systém okapů.

Stropní vytápění na výsluní: Výhody podlahového elektrického vytápění jsou obecně známé. Méně známou variantou velkoplošného systému je ale stropní vytápění. Jaké jsou přednosti a v jakých případech je vhodnější?

Zaujalo nás: Zajímavosti a novinky ze světa stavebnictví.

Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

KURZ DOMÁCÍHO ZDĚNÍ: Druhy malty

KURZ DOMÁCÍHO ZDĚNÍ: Druhy malty

Stavba Web.cz

Letní sídlo

iMateriály

OC Řepy získá novou podobu

OC Řepy získá novou podobu

Rodinný dom

Dom (nielen) do hôr

Dom na konci ulice