Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 8/2019
Vyšlo: 25.07.2019
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.V srpnovém čísle věnovaném rekonstrukcím najdete mimo jiné:

RODINNÉ DOMY

Pokora byla velkou výzvou: Dům na okraji malé moravské obce, na čarokrásném místě u lesa okouzlil současného majitele natolik, že se rozhodl nevydat se cestou, která se zde nabízela. Tedy nebourat a nestavět na místě původní stavby velkorysou moderní vilu, ale vrátit starému domu jeho původní krásu a s citem přidat moderní prvky.

Rekonstrukce domu na Smart Home: Nestává se často, aby byla radikálně přestavována novostavba, natož aby byla přetvořena na plně automatický inteligentní dům, jako v případě rodinného domu na východním okraji Prahy.

Dvě století v jednom domě: Půvabný domek z počátku dvacátého století byl autenticky zrekonstruován a zároveň se rozrostl o přístavbu, jejíž výraz je ryze současný. Dva architektonické styly se tu ostře střetly, a zároveň vytvořily fungující symbiózu.

Rekonstrukce odhalila skrytá tajemství domu: Mladá rodina bydlela původně v bytě ve starém domě v Praze na Žižkově. „Nic nám tam v podstatě nechybělo, ale když přišly děti, tak jsme se rozhodli přestěhovat do rodinného domu, kde by mohly běhat po zahradě,“ vzpomíná majitelka.

Harmonie starého a nového: Chalupa v malé obci v Podkrkonoší prošla zásadní rekonstrukcí na moderní bydlení, navenek však na sebe ničím neupozorňuje. Právě to je nejlepší vizitka citlivého přístupu majitele i architektů k okolnímu prostředí a k hodnotám zděděným po předcích.

Hradby jsou tu venku i uvnitř: V ulici u historických hradeb ve Slaném minete starý dům, jehož rekonstrukce vzbuzuje úctu. Historické prostory dokonale slouží současnému bydlení a navazují na ně nově vybudované místnosti otevřené do dvora. Staré kamenné zdi jsou zakomponovány do moderního interiéru jako jeden z nejdůležitějších výtvarných prvků.

INTERIÉRY

Zařizujeme s designérkou: Proměna interiéru krok za krokem Řada lidí sní o tom, pustit se do rekonstrukce bytu, praktické realizace se ale doslova děsí. Je třeba si přiznat, že není snadná, výsledek ale stojí za to. Designérka Iva Bastlová přináší řadu praktických rad.

Keramika zdobí celý dům: Keramické obklady a dlažby nejsou jen doménou koupelen či kuchyní, uplatní se prakticky v každé místnosti. Kromě praktických vlastností mohou dodat interiéru zcela osobitý styl a ovlivnit vnímání prostoru. Máme pro vás zajímavá řešení.

Novinky a tipy pro váš interiér

ZAHRADA

Zahradní party: Základem úspěchu každé party pod širým nebem je dobrá společnost, příjemné počasí, lahodné občerstvení, ale i komfortní posezení či osvětlení vrhající kouzelné stíny, jakmile slunce zajde za obzor…

V duchu aristokratických tradic: Inspiraci a nadšení při budování vlastní rezidence můžete čerpat v malé jihočeské vesnici Koloděje nad Lužnicí. Uskutečnila se zde příkladná rekonstrukce zámku Mitrowicz, který si i nadále zachovává i historickou vznešenost, ale nabízí také celou řadu moderních stavebních i zahradních prvků.

Rekonstrukce zahrady je kompromis: Úprava starší zahrady je v mnohém podobně náročná jako rekonstrukce starého domu. Není to čistý list, není to nepopsaná stránka. Mnoho prvků je již dáno a je těžké to měnit „z gruntu“. Je třeba se přizpůsobit a to znamená kompromisy.

STAVBA

Opravit, nebo zbourat? Co si počít se starým domem? Odpovědi nebývají jednoduché a velmi často souvisejí nejenom se stavbou, ale také s vysokými cenami pozemků a stavebních prací. Na misku vah je třeba položit celou řadu aspektů. 

Jak „proklepnout“ nemovitost: Technická prohlídka či prověrka, inspekce, audit... Hojně vyhledávaná odborná služba, chránící investice vložené do pořízení a následné rekonstrukce nemovitosti. Co od této služby můžete očekávat, na to jsme se zeptali Luďka Lošťáka, technického ředitele společnosti Comfort space.

Problém jménem vlhkost: Při rekonstrukcích staveb všech typů se často objevují problémy s vlhkostí. V souvislosti s tímto tématem nejčastěji zaznívají dvě základní otázky: jak zabráním vlhkosti, aby do stavby pronikla, a pokud se tak stane, jak vše dostat pod kontrolu?

Interiér určují příčky: Dům nedefinuje pouze velikost, tvar či forma, ale také jeho obsah. Uspořádání interiéru pak určují stěny a příčky. Před zásahem do konstrukce pozvěte odborníka.

Životodárná řečiště v těle domu: Rozvody vody a energií jsou nejdůležitějším, ale zároveň nejcitlivějším a také nejzranitelnějším místem v domě. Změna vnitřních dispozic a přestavba interiéru se proto vždycky dotkne i jejich vedení.

Nenechte se ovládat technologiemi, nechte je pracovat: O smart technologiích se dnes mluví čím dál víc. Co všechno tyto systémy umí a jak se instalují, na to jsme se zeptali Romana Kainratha ze společnosti myComfort.

Užitečné rady k zateplení fasády: I rekonstrukce fasády staršího domu musí odpovídat soudobým požadavkům, především na zateplení domu a vnitřní klima.

Stabilní kostra střechy: Střecha patří k částem stavby nejvíce vystaveným vlivům prostředí a přirozenému stárnutí. Majitelé starších nemovitostí se bohužel často dopouštějí chyby, řeší-li problém rekonstrukce střechy třeba jen dodatečným zateplením nebo pouhou výměnou krytiny a zapomínají na to nejdůležitější – na krov.

Subtilní garanti funkčnosti: Střešní plášť chrání celou stavbu proti povětrnosti. Jeho skladba staví na krytině, pojistné hydroizolaci, tepelné izolaci a parozábraně. Důležité je také odvětrání. Správnou funkci střešního pláště zajistí jedině efektivní spolupůsobení všech vrstev.

Pod obrazy hvězd v šikmé ploše: Střešní okna výrazně ovlivňují energetickou náročnost a tím ekonomické ukazatele užívání podkroví i domu. Jejich vlastnosti a technické parametry se poznají na kvalitě bydlení.

Jak a čím topit po rekonstrukci: Přestavba domu je ve většině případů spojena i s celkovou rekonstrukcí topení. Existují možnosti, jak udělat tuto velmi důležitou etapu stavebně i ekonomicky méně náročnou.

Stavba v přímém přenosu: e4 – Na dosah střechy První dům realizovaný v rámci konceptu Wienerberger e4 dům je pod střechou! A i když by se mohlo zdát, že vše je předem „nalinkováno“, takže na stavbě už není co řešit, v praxi to probíhá úplně jinak. Naši čtenáři by mohli vyprávět! A to nejenom ve 4. díle čtenářského blogu.

Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Vytápění a energetika dřevostaveb

Vytápění a energetika dřevostaveb

Stavba Web.cz

Zvonička

iMateriály

Zakázku na modernizaci lodního výtahu na Orlíku získal Metrostav

Zakázku na modernizaci lodního výtahu na Orlíku získal Metrostav

Stavba domu

Prejzy se osvědčily i na Pražském hradě

Prejzy se osvědčily i na Pražském hradě