Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 4/2021
Vyšlo: 25.03.2021
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.RODINNÉ DOMY

Dům, který omládl
S měnícími se podmínkami pro život i práci se stále více lidí stěhuje natrvalo na své chaty a chalupy. Pokud jde o kvalitu bydlení, nejde ale o žádný krok zpátky – s pomocí šikovných architektů lze totiž i kdysi skromné nemovitosti proměnit v luxusní příbytky nabízející veškeré vymoženosti moderní doby, ovšem v náruči přírody. Je to i případ tohoto domu uprostřed lesů na východ od Prahy.

Čisté linie plné energie
Domy Aleše Gadliny zpravidla na první pohled upoutají pozornost velkorysým a dynamickým řešením. Podobně je tomu i u novostavby v severních Čechách. Při pohledu na její kosé úhly a tvary připomínající kubistické sochy byste vnitřní uspořádání jen stěží odhadli. Spočívá však na základech geometrie a logiky provozu.

Kupujete pozemek? Nepodceňujte své vnitřní pocity
Radí architekt Adam Lenc. Hovořil s námi o svých zkušenostech, jak vybírat parcelu pro stavbu rodinného domu.

Z velkoměsta na venkov
Že jsou některé cesty v životě nevyzpytatelné? O tom se sami přesvědčili majitelé novostavby ve Středočeském kraji na Berounsku. V centru Prahy si zrekonstruovali krásný byt a nenapadlo je, že by se ještě někdy stěhovali. Dokud k tomu nepřispěl náhodný inzerát v časopise o bydlení.

Domov, který neztratil kontinuitu
Rekonstrukce stavby či interiéru může být pojata různými způsoby, od totální změny takřka k nepoznání, až po „kosmetické“ úpravy. Představujeme vám vyváženou proměnu rodinného domu, která ctí původní hodnoty a zároveň hledí do budoucna.

Venkovská chalupa v pasivním standardu
Přáli si klasickou chalupu na vesnici, kde by mohli trávit zprvu dny volna a později se i nastěhovat na trvalo. A tradiční vzhled domu s obdélníkovým půdorysem, sedlovou střechou a krytým zápražím skutečně svádí k představě, že jde o zdařilou rekonstrukci staré venkovské chalupy. Opak je pravdou.

ZAŘIZUJEME

Textil a proměna interiéru
Vtisknout interiéru určitý styl či navodit atmosféru nám významně pomohou vhodně zvolené textilie. Radí designérka Zora Stupňánková.

Kuchyně bez kompromisů
Plánujete pořizovat novou kuchyň, ve které se vám bude pohodlně a snadno vařit? Máme pro vás několik rad a tipů, které vám později ušetří kupu starostí.

V labyrintu barev a nátěrů
Prozradíme vám, jak správně postupovat při obnově povrchů předmětů ze dřeva a kovu a jaké nátěrové hmoty při tom použít.

ZAHRADA

Zahrada pro jednoho
Ani u opravdu malé zahrádky nemusíte ustupovat ze svých představ a nároků. Pár metrů čtverečních venkovního prostoru se dá zařídit funkčně, krásně a pohodlně zároveň.

Jarní probuzení bazénu
Pokud se chystáte odzimovat bazén poprvé, určitě uděláte dobře, když si na to pozvete odborníka z firmy, která vám bazén dodala, a necháte si od něj vše ukázat a důkladně vysvětlit. Je ‑li to ale vaše již několikátá koupací sezona, určitě to zvládnete i sami.

Zahradní kompozice jako základ perfektní zahrady
Na co je potřeba myslet, kam umístit jednotlivé tematické celky zahrady a jak to udělat, aby zahrada rostla spolu s vašimi dětmi?

Jednoduchá zelená střecha
Ačkoliv se o zelených střechách již napsalo hodně pozitivního, přesto se nedostavuje nadšení stavebníků v očekávané míře. Něco jiného je totiž být teoretickým ekologem a něco jiného stavět si dům za vlastní peníze. A zelená střecha si prostě žádá své, od pevnější konstrukce až po pečlivou realizaci, kvalitní materiály a následnou údržbu.

Vyvýšené záhony praktické i elegantní
S jakými konstrukčními typy se můžete setkat a na co by se při jejich umístění do zahrady nemělo nikdy zapomínat?

STAVBA

NZEB ve světle nároků a otázek
Již přes rok realita, která je pro mnohé stále ještě záhadou – takové jsou domy s energetickou úsporností nearly Zero Energy Building.

Sólo pro tepelné čerpadlo
Pokud přemýšlíte, jak zajistit ekologické a zároveň spolehlivé a finančně nenáročné vytápění domu, ideální řešení představuje tepelné čerpadlo.

Vrstvy podlahových konstrukcí
Podlaha není jen o estetice neboli nášlapné vrstvě. Ta sice udává vzhled a v mnohém i praktické vlastnosti podlahy, ale je především onou třešničkou na dortu, která potěší oko a zvelebí interiér. Na kvalitě podlahy se podílí mnoho vrstev a materiálů.

10x okna a dveře
Každý rok výrobci oken a dveří představí novinky ze svého oboru a posunou tak pomyslnou laťku o kus výš. Vybrali jsme pro vás desítku zajímavých řešení z oblasti oken a dveří, kterými se můžete inspirovat při zvelebování vašich domovů.

SERVIS

Blog Davida Mencla
Kdy a komu se vyplatí hypotéka?

Český soběstačný dům
V dalším díle vyprávění o stavbě domu, který nepotřebuje inženýrské sítě, se dozvíte o tom, jak probíhala montáž oken a střechy.

Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Tipy pro montáž interiérových dveří

Tipy pro montáž interiérových dveří

Stavba Web.cz

Dům v Křižánkách

iMateriály

Akustická pohoda jako předpoklad zdravého bydlení

Akustická pohoda jako předpoklad zdravého bydlení

Rodinný dom

Dom

Dom so štvrtou dimenziou