Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 10/2021
Vyšlo: 30.09.2021
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.RODINNÉ DOMY

Vila Vastu
Rožnovská vila Vastu nás překvapila promyšlenou koncepcí, použitými materiály i kvalitou provedení. Dům je inspirován zásadami starověkého indického učení vastu, ale nevyhýbá se ani supermoderním technologiím, napomáhajícím zdravému a harmonickému vnitřnímu prostředí.

Dům dvou kultur
Rodinný dům s permakulturní zahradou pro japonsko‑český manželský pár vyjadřuje snahu o jednoduché, funkční a kultivované řešení, které respektuje osobnosti majitelů, nenásilně spojuje kulturní aspekty obou národů a zohledňuje kontext s krásnou přírodou.

Množina dokonalých prvků
Atypický pozemek vyžaduje důmyslné řešení – o tom se přesvědčil investor z jihočeských Ledenic. Proto si nechal zpracovat hned tři studie od různých autorů a z nich vybral návrh, který nejlépe splňoval zadané požadavky.

Z typového domu vznikl originál
Na rovinatém pozemku na klidném okraji východočeského města jsme našli další příklad rodinného domu, kde se moderní technologie pojí s autentickým duchem domova a maximálním pohodlím. Pojďte s námi na návštěvu.

Krychle na skále
K jedinečnému obrazu Azurového pobřeží neodmyslitelně patří bělostné rezidence vybudované jako orlí hnízda na skalách v dechberoucích výšinách. Většinou se jedná o historické vily, které si tu evropská smetánka budovala po staletí. Výborně sem ale zapadne i architektura zcela současná.

Ideální dům pro moderní rodinu
Praktická dispozice, velká nabídka úložných prostor a maximální variabilita vnitřního uspořádání činí z domu Ideal City od společnosti Canaba jeden z nejžádanějších domů současnosti. Je to ideální tip na moderní, úsporné a výhodné bydlení i pro opravdu velkou rodinu.

Ze starého do nového
Bartákovi bydleli ve starém rodinném domě. Byl velký, neúsporný, bez moderních technologií... Rekonstrukci vůbec nezvažovali, rozhodli se rovnou pro radikální změnu a vyměnili starý dům za nový. Málokdo se takto rozhodne – vyměnili totiž větší za menší, ale současně nevyužitý a drahý za komfortní a ekonomický.

Stavební a autorský dozor
Že je dozor na stavbě důležitý, o tom není pochyb. Stavebníci ale často nedokáží odlišit autorský dozor architekta a technický dozor investora. Proto jsme oslovili architektonickou kancelář Atelier Kareš Rais, abychom v tom udělali jasno.

Láska na druhý pohled
Tereza Salte je z Prahy a vyrůstala v rodinném domě stejně jako její muž, který pochází z Norska. Na prohlídku jejich budoucího domu ji vzal v květnu 2019 vlastně tajně, cestou z jiné prohlídky, protože tento dům podle fotografií Tereza nejprve zavrhla.

ZAŘIZUJEME

Dřevo, kámen, nebo ocel?
Co se týče vzhledu, příroda v kuchyni stále vede. Vývoj materiálů a povrchových úprav však posouvá užitnou kvalitu i design kuchyňských linek za hranice jejích možností. Vybrali jsme několik zajímavých tipů.

Umyvadlo jako kouzelná studánka pro živou vodu
Umyvadlo je v každé koupelně nejpoužívanějším předmětem a zároveň středem pozornosti. Je‑li obdařeno neobvyklým vzhledem, platí to dvojnásob. Zajímavý solitér učiní i z poměrně obyčejné koupelny chloubu vašeho bytu či domu.

ZAHRADA

Mezi statkem a stodolou
Je možné skloubit okrasnou, odpočinkovou a relaxační funkci zahrady s průjezdem těžké mechanizace, traktorů a uskladňováním zásob či techniky? Zahrada u tohoto venkovského stavení dokazuje, že to jde. Najít to správné řešení ale nebylo vůbec snadné, dokonce se to zpočátku zdálo téměř nemožné.

Loučení s koupací sezonou
I když budete otužilí jako František Venclovský, přijde chvíle, kdy se budete muset s koupáním ve vlastním venkovním bazéně rozloučit. Příchod prvních přízemních mrazíků je posledním varováním, že příště už byste možná mohli měnit plavky za brusle.

Podzimní úklid zahrady
Před příchodem zimy je důležité zahradu připravit. Poslední teplé dny babího léta přímo vybízejí k práci venku. A aby vám šla dobře od ruky, přinášíme vám i tipy na vhodnou zahradní techniku.

Zimní zahrada kolem dokola
Zimní zahrada dnes může být součástí obývacího pokoje, střechou nad vnitřním bazénem či další místností určenou k celoročnímu obývání.

STAVBA

Stavba speciál: Vytápění dnes, zítra a možná i pozítří
Z oblasti vytápění se stala jedna z nejnáročnějších oblastí, pokud jde o rychlost vývoje požadavků na technické parametry topidel, kvalitu, ekologičnost a původ paliv.

Podlahové topení – vstříc komfortu i době
V podlaze skryté topení je velmi komfortní a nabízí řadu zajímavých řešení v rámci interiéru i současných stále se zpřísňujících požadavků trhu s energiemi a topidly.

Když energetický koncept slouží
Projekt unikátně propojil vědce, výrobce jednotlivých systému a investora domu.

Prosvětlení ploché střechy
V domech s plochými střechami se často stává, že některé místnosti nemají denní světlo. Ideálním řešením pro tyto případy je využití prosvětlovacích prvků do plochých střech.

Kanalizace, žumpa nebo čisticka?
Každá domácnost vyprodukuje velké množství odpadních vod, které obvykle vypouštíme do veřejné kanalizace. Pokud kanalizace v obci neexistuje, můžete si vybrat z několika řešení.

Český soběstačný dům (12)
V minulých dílech blogu jsme se věnovali všem páteřním technologiím domu a konstrukčním specifikům. Tentokrát už se přesuneme dovnitř domu a podíváme se na jemnější disciplínu – na řešení terasy a interiérový design.

Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Ze starého do nového

Ze starého do nového

Stavba Web.cz

Rodinný dům Troubsko

iMateriály

Cihly AKU Profi šetří práci i finance a navíc ideálně izolují

Cihly AKU Profi šetří práci i finance a navíc ideálně izolují

Rodinný dom

Dom

Dom so štvrtou dimenziou