Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 7/2021
Vyšlo: 24.06.2021
, cena: 89,90 Kč

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.RODINNÉ DOMY

Jak se žije na Moravě, tam, co je Dyje
Klidná ulice u řeky se dlouhou loukou otevírá k nábřeží, zahrady domů jsou naopak ve svahu. Bydlení u vody, a přitom nedaleko historického městského centra, na které je odtud unikátní výhled. Při stavbě nového domu bylo důležité místo nepoškodit a nezkazit, zařadit se mezi sousedy „jakoby nic“.

Chata nezvyklá vzezřením i poezií
Některé domy zaujmou hned na první pohled, jiné i na ten druhý, třetí... Takový je i případ novostavby atypického víkendového domu v Krušných horách.

Dům z plněných cihel
Dům, který jsme navštívili, nás zaujal hned z několika důvodů. Jde o pasivní dům z jednovrstvého zdiva s integrovanou tepelnou izolací. Zajímavé též bylo, že investor využil svých znalostí a nedal se odradit zdánlivě nepoužitelnou parcelou.

Moderní dům v zemědělské krajině
Některé projekty architekta Marià Castelló, který navrhuje střízlivou udržitelnou architekturu v souladu s přírodou i tradicemi ostrova Formentera, jsme vám již představili. Nejnovější realizace se nachází ve venkovské oblasti.

UNO: jednoznačně za jedna
UNO je nejkompaktnější stavba v nabídce společnosti Canaba, přitom dokonale splní přání každé rodiny. Pokud hledáte dům, který prostě a jednoduše funguje, neměli byste rodinný dům UNO přehlédnout.

ZAŘIZUJEME

Obklady a dlažby: velký, nebo malý formát?
V posledních letech jako by se výrobci keramických obkladů a dlažeb předháněli v tom, kdo vyrobí větší dlaždici. Velké formáty působí v interiéruvelmi efektně. A právě vedle nich skvěle vynikne jejich pravý opak – drobné mozaiky. Jejich původ je velmi starý, ale neztratily své kouzlo ani po několika tisíciletích.

Elegantní radiátory
Uvažujete o nových otopných tělesech, která by zároveň esteticky povznesla váš interiér? Poohlédněte se po nových radiátorech.

Šatna není nedostupný sen
Na prostornou a přehlednou šatnu je třeba myslet už při návrhu domu. Pokud jste ale omezeni stávajícím bydlením, nezoufejte – i z malé komůrky se dá pomocí nábytku na míru vykouzlit velkokapacitní úložný prostor.

ZAHRADA

Proměna zahrady s variabilními záhony
Čtyřčlenná rodina žije spokojený život v domku za Prahou, v klasickém satelitu z devadesátých let. Zahradu zakládali v roce 2006 s cílem vytvořit co nejrychleji z lánu pole, kde se brodili bahnem, místo s větší travnatou plochou pro malého synka.

Zahradní terasa, místo pro zážitky i odpočinek
Pokud jste si terasu také vysnili, už víte, jaký povrch ji pokryje, jak bude velká a kde bude umístěná? Důležitou otázkou je také odclonění od slunce.

Mlatový povrch u rodinného domu
Nejčastějším řešením zpevněné plochy na zahradě bývá betonová dlažba, ale existují i jiné možnosti. Příkladem budiž mlatový povrch.

STAVBA

Téma: Cihly, nebo beton?
Výběr stavebního materiálu je klíčovým faktorem pro stavební náročnost i budoucí kvalitu života v domě. V zorném poli výrobců je tedy mnoho někdy i protichůdných požadavků, jejichž výslednicí by měly být spolehlivé a trvanlivé stavební materiály.

Tajemství rozpočtu: Od tabulek k realitě
Rozpočet stavby je bezpochyby pro každého stavebníka zásadní. Jak na to, aby se díky nepochopení a neznalostem nezhroutil váš celoživotní sen o novém domově, jsme se zeptali odborníka.

Zelená střecha s oknem potěší, pomůže i ušetří
Kromě ekologického a estetického hlediska má i celou řadu dalších výrazných přínosů pro kvalitu bydlení.

Odvod splaškové vody
Promyšlené nakládání s odpadními vodami je nezbytnou součástí trvale udržitelného rozvoje.

Akustikou proti hluku
Hluk má podle výzkumů zásadní vliv na naše zdraví a snížení hladiny hluku v interiéru patří k základním požadavkům na zdravé bydlení. Poradíme, jak na to.

Prvky bezpečného domova
Jako nejlepší ochrana proti zlodějům se dnes jeví kombinace mechanických a elektronických prvků.

Blog: Český soběstačný dům
V minulém díle blogu jsme se věnovali základní filozofii technologie soběstačného domu, tedy elektrické energii. Tentokrát už vám ukážeme nainstalované technické řešení.

Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Zahrada ve stínu vysokého jilmu

Zahrada ve stínu vysokého jilmu

Stavba Web.cz

Otio – dom pri fare

iMateriály

Opatrenia na zabezpečenie veľkorozponovej drevenej oblúkovej konštrukcie zimného štadióna

Opatrenia na zabezpečenie veľkorozponovej drevenej oblúkovej konštrukcie zimného štadióna

Rodinný dom

Dom

Dom so štvrtou dimenziou