Zájemcům o bydlení v energeticky úsporných dřevostavbách můžeme doporučit návštěvu nového vzorového domu Ecomodula, protože se tak na jednom místě seznámí hned se dvěma typovými domy najednou.

Koupelna v přízemí je provedena ve stejném duchu jako společná obytná místnost.Při návštěvě vzorového domu postaveného přímo v areálu společnosti Ecomodula v Písku má zájemce možnost porovnat výhody jednopodlažního a dvoupodlažního typového domu. Přízemí vzorového domu odpovídá rozměrům i standardní dispozici typového domu Modula 92 (stačí si jen odmyslet schody v hale). Jde o jednopodlažní dřevostavbu bez obytného podkroví, v prostoru pod střechou lze vytvořit menší nezateplený skladovací prostor.

Podlahová plocha je 92 m², standardní dispozice 4 + kk, dům má dvě koupelny a přímý vstup na terasu z obývací části.  Typ Modula 123 představuje celý dům s oběma podlažími, s výjimkou ložnice s koupelnou v přízemí. Součástí vzorového energeticky úsporného domu je i garáž, kterou je možné, stejně jako základové pasy a desku, objednat zvlášť. Tento typ je dobrým řešením jak pro malou stavební parcelu, tak i pro řadovou zástavbu. Dispozice 4 + kk se dvěma koupelnami a venkovní dřevěnou terasou je určena pro čtyř až pětičlennou rodinu.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Který typ domu si vybrat

Zájemce o dřevostavbu má na výběr jednopodlažní i dvoupodlažní domy, v nichž si může přizpůsobit vnitřní dispozici svým představám, protože příčky nejsou nosné. Stejně tak může vybírat různé rozměry oken a dveří. Kromě typových domů se firma zabývá i individuálními stavbami, výstavbou rekreačních objektů a průmyslových staveb.

Ekologie je, když...

Základem úspěchu česko-francouzské společnosti Ecomodula, která se řadí k předním dodavatelům energeticky úsporných a ekologických domů v Evropě, je, že své domy sama vyvíjí, vyrábí, dodává a montuje, takže si snadno ohlídá kvalitu i termíny dodávek.

Jednatel společnosti Vincent Guillot potvrzuje, že ekologičnost staveb a jejich co nejlepší tepelněizolační vlastnosti jsou pro firmu prioritní. Kromě neustálých technických inovací zaměřených na vyšší komfort bydlení své stavby podrobují i vlastním termovizním testům, aby eliminovali tepelné mosty a tím tepelné ztráty. Tomu předchází například i trojité jištění okolo rámů oken. Nejnověji montují okna Internorm v kombinaci venkovní strana hliník, vnitřní plast, objednat je možné i kombinaci hliník-dřevo.

Interiér společné obytné části je laděn do tlumených přírodních odstínů hnědé a béžové, dvířka kuchyňské linky mají starorůžový lak. Pracovní plocha je obložena skleněnými deskami, což působí velmi moderně a usnadňuje údržbu.Na energeticky úspornou stavbu se používají ekologické materiály, například speciální desky OSB4, které neobsahují formaldehyd (mají ekologickou certifikaci E 1), a dále celulóza na izolaci podlah a stropů (lépe udržuje optimální vlhkost vzduchu v domě). Také tepelné čerpadlo, určené pro úsporný ohřev teplé užitkové vody, není zatím v nabídce našich stavebních firem zrovna běžným jevem.

Dalším krokem na cestě k ekologickému bydlení jsou stavby v pasivním standardu. Podle slov Guillota se investorům tato volba rozhodně vyplatí, protože vzhledem k přijatelné pořizovací ceně mohou počítat s poměrně brzkou návratností investice a zároveň bydlet ekologicky. Do pasivních domů společnost instaluje rekuperační jednotky Paul, s nimiž má nejlepší zkušenosti.

text: Zuzana Ottová, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem