Značka iRobot uvádí na český trh dalšího revolučního robotického pomocníka. Po úspěchu robotického vysavače Roomba míří do českých domácností robotický mop iRobot Braava.

V roce 2002 uvedla společnost iRobot na trh robotický vysavač Roomba a nabourala tím zažitou představu o domácím úklidu. Inteligentní robotický pomocník se pustil do boje s prachem a špínou a dokázal tím ušetřit svým majitelům spoustu času i práce. Trvalo pouhých 11 let, než se iRobotu podařilo na celém světě prodat 10 milionů kusů domácích robotů právě v čele s robotickým vysavačem Roomba.

B320Pro srovnání, televize dosáhly na tuto metu za stejnou dobu, tedy 11 let, osobní počítače nasbíraly 10 milionů prodaných kusů za 10 let, ale například mobilním telefonům to trvalo celých 14 let a automobilům dokonce 16. iRobot nepolevuje ve svém úsilí usnadňovat lidem práci a měnit svět k lepšímu, a proto dnes představuje nového člena rodiny domácích robotů, robotický mop iRobot Braava.

iRobot Braava skvěle doplňuje existující portfolio domácích robotů, vysavače Roomba a vytírače Scooba. iRobot Braava nastupuje tam, kde Roomba končí nebo naopak není kvůli malé míře znečištění potřebná a navazuje na Scoobu v případě nutnosti úklidu velkých ploch či prostor citlivých na míru hluku. Robotický mop iRobot Braava nastavuje nová pravidla domácího úklidu díky použití unikátních technologií.

B380Technologie NorthStar zajišťuje přesný pohyb robota v místnosti. Systém PRO-CLEAN, jenž je součástí modelu 380, neustále zásobuje speciální utěrku z mikrovlákna čisticím roztokem, což dává záruku dokonale vytřené podlahy. Systém zrychleného nabíjení zkracuje časy mezi uklízecími cykly a je rovněž dostupný pouze pro model 380. Funkce Pause/Resume zase dává možnost na chvíli přerušit proces úklidu.

Po opětovné aktivaci přitom robot dál pokračuje v úklidu tam, kde skončil. iRobot Braava nevydává během úklidu prakticky žádný zvuk, což z něj činí dokonalou noční pracovní sílu. Zatímco členové domácnosti spokojeně odpočívají, Braava účinně vytře podlahu v předsíni, kuchyni, v obýváku nebo na toaletě. Braava nikoho neruší a v klidu pracuje, a to v rámci jednoho ze dvou dostupných režimů.

V režimu mopu Braava pohybem tam a zpět, tam a zpět efektivně vytírá všechny typy tvrdých podlah, zatímco v režimu zametání se pohybuje v dlouhých drahách dopředu a zpět a na speciální utěrku z mikrovlákna zachytává drobné nečistoty a prach. Braava bude na českém trhu dostupná ve dvou verzích: Braava 320 a Braava 380. Základní varianta 320 nabídne za příznivou doporučenou cenu 5.749 Kč technologii úklidu NorthStar, dva režimy úklidu, funkci Pause/Resume a utěrky z mikrovlákna.

iRobot BraavaVrcholný model Braava 380 přidává k těmto přednostem dále technologii zrychleného nabíjení a systém PRO-CLEAN, který udržuje utěrku v průběhu úklidu neustále vlhkou. Braava 380 bude v ČR dostupná za doporučenou cenu 7 489 Kč.

Přednosti robotických mopů Braava

Účinné utěrky z mikrovlákna

iRobot Braava používá na suchý i mokrý úklid speciální utěrky z mikrovlákna s vynikajícími čisticími vlastnostmi. Bílá utěrka, na které ulpívá prach, drobné nečistoty, vlasy a zvířecí chlupy, slouží k suchému úklidu neboli zametání. Modrá utěrka byla navržena pro účely mokrého úklidu, tedy vytírání. Utěrky se jednoduše připevňují na robota pomocí podložky s magnetickým zámkem a gumovými fixačními lištami. Po dokončení úklidu lze utěrky snadno vymýt a průběžně rovněž prát v pračce.

Tichý úklid

iRobot Braava nevydává během úklidu žádný zvuk. Je tichý jako myška, takže může vytírat brzo ráno i pozdě v noci. Přesto nikoho nevzbudí. Pamatujte, že Braava není vysavač, ale robotický mop s funkcí zametání, který dokáže pomocí utěrek z mikrovlákna zachytit prach, vlasy, chlupy a drobnější nečistoty. Kolečka Braavy pohání tichý elektromotor, proto není Braava během úklidu vůbec slyšet.

Navigace NorthStar

Technologie vyvinutá společně s americkou vesmírnou agenturou NASA funguje jako vnitřní GPS. Projekční kostka NorthStar vysílá signál, pomocí kterého Braava bezpečně pozná svou aktuální polohu v místnosti a hlavně místa, která zbývá vytřít. Na konci vytírání se Braava vždy vrátí na místo, kde s úklidem začínala. I to je síla technologie NorthStar. 

Dva čisticí režimy

iRobot BraavaBraava nabízí dva čisticí režimy. Mop a zametání. Pod zametáním si nepředstavujte koště, které vymete z předsíně kusy zaschlého bláta. Tento režim slouží k odstranění prachu, vlasů, chlupů a drobných nečistot ze všech typů podlah i v rozlehlých prostorách. Nečistoty ulpívají na bílé utěrce z mikrovlákna, kterou po skončení úklidu jednoduše vytřepete. V režimu smetáku se Braava pohybuje v místnosti v dlouhých drahách, vždy tam a zpět, tam a zpět atd. Režim mopu slouží k efektivnímu vytírání tvrdých podlah. Braava se pohybuje v krátkých drahách, vždy doprava tam, zpátky, doleva tam, zpátky, dopředu a znovu. Díky tomuto postupu dokáže velmi efektivně zbavit podlahu mastnoty, prachu a dokonce i různých skvrn.

Úklid podél stěn a pod nábytkem

Braava vytírá inteligentně a hlavně důsledně. Zajede pod postel, nábytek nebo toaletu, uklidí pečlivě podél stěn nebo okolo odpadkového koše či noh stolu. Citlivě přitom reaguje na překážky v místnosti. Nenaráží do nábytku a zaregistruje-li před sebou například koberec, zastaví se, otočí a vytře prostor kolem něj. Jednoduše pochopí, že drhnout koberec utěrkou z mikrovlákna není dobrý nápad.

Funkce Pause/Resume

Potřebujete Braavu na chvíli zastavit, vyřešit, co je potřeba, a poté obnovit proces vytírání? Není problém. Funkce pauzy a opětovného spuštění (Pause/Resume) zajistí, že Braava bude pokračovat s úklidem tam, kde byla zastavena.

Systém PRO-CLEAN

Model Braava 380 zvyšuje efektivitu vytírání nasazením systému PRO-CLEAN. Ten díky zásobníku na čisticí roztok zabudovanému ve fixační podložce udržuje utěrku z mikrovlákna během úklidu neustále vlhkou. Díky tomu Braava 380 odstraní z podlahy i odolnější skvrny.

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem