Zdeněk se snažil vlastními silami přizpůsobit starý zděný byt, postavený v 80. letech minulého století, svým představám. V rámci rekonstrukce se podařilo prohodit koupelnu s kuchyní a získat prostornou místnost s denním světlem.

Vzhledem k tomu, že Zdeněk vystudoval stavební průmyslovku, a díky tomu, že je schopen některé z řemeslných prací zrealizovat sám, pustil se do přestavby starého bytu s velkým nadšením.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Chromové baterie Faris jsou v maximální shodě s šedou kombinační barvou obkladu, stejně jako s dlažbou Sidney na podlaze.„Měl jsem představu, jak by měl prostor po rekonstrukci vypadat, ale chtěl jsem vše zkonzultovat s někým, kdo se řešením interiérů zabývá. Kamarádka Simona vystudovala architekturu a věnuje se interiérům bytů, svěřil jsem jí proto návrh rekonstrukce i vybavení interiéru. Někdy to měla se mnou těžké, protože v některých „návrzích" se naše představy neslučovaly. Třeba koupelnu jsem chtěl černou, ale Simona mě přesvědčovala o světlejší barvě. Nakonec jsem se nechal „zlomit". Ve finále musím uznat, že jsem rád, že jsem se spolehl na odbornou radu," pochvaluje si majitel.

Koupelna vznikla na místě původní kuchyně, což umožnilo mít v čele koupelny, přímo proti dveřím velké okno. Je z něj pěkný výhled, navíc se do koupelny dostává denní světlo a celý prostor se ještě více prosvětlí. V obdélníkové místnosti architektka umístila u okna umyvadlovou sestavu s úložným prostorem a zrcadlem, obdélníková vana zaujímá prostor u dveří. Na protilehlé stěně je otopné těleso, které prostor příjemně vyhřeje, když se zrovna netopí centrálně.

Více článků z rubriky KOUPELNA na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Střízlivá kombinace barev je pro mladíka jako stvořená, a to i dekorací – kruhy, které zdobí koupelnu, prostor příjemně rozehrají.Válka barev

„Od začátku mi bylo jasné, že Zdeněk bude chtít černou nebo šedou koupelnu, kterou preferuje většina mladých mužů v jeho věku. Snažila jsem se doporučit jiné řešení, protože se koupelna nedá tak snadno obměnit a v budoucnu by měla sloužit kompletní rodině. Když jsem mu ukázala návrh ze série Mikado, byl spokojený. Zajímám se o feng-šuej, jež neprosazuje dokonalou disciplínu a oddanost nějakému směru, ale naopak. Jde o soulad s okolním prostředím, kterým lze podpořit energii v bytě, domě. Veselé barvy a dekorace této série se dají skvěle kombinovat. Vybrala jsem bílo-šedo-modrou variantu, k níž se hodí černé doplňky. To aby byl Zdeněk spokojený," usmívá se Simona.

Majitel bytu nechtěl sprchu, dal přednost akrylátové vaně s komfortní sprchovou hlavicí, která sprchu spolu s vanovou zástěnou zcela nahradí. Podlahové dlaždice Sidney se mu líbily pro příjemný třpytivý povrch, lapovaná kalibrovaná úprava s nepravidelným odleštěním zajistí přirozené efekty lesku s matem. Kalibrace zajišťuje také pokládání dlažby s minimální spárou, což činí podlahu naprosto kompaktní a usnadňuje běžnou údržbu.

text: Pavla Nováková, foto: archiv Lasselsberger

logo MessengerPoslat Messengerem