Od pondělí je v Jiřském paláci na Pražském hradě k vidění sedmý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture week, ten potrvá až do 20. října. Letos organizátoři myslí i na děti, připravili pro ně bohatý program.

Od pondělí je v Jiřském paláci na Pražském hradě k vidění sedmý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture week. Součástí festivalu je i nový celorepublikový výtvarný projekt Hravý architekt.Součástí festivalu je i nový celorepublikový výtvarný projekt Hravý architekt. 

Ten pomáhá přiblížit dětem z 3. a 4. tříd základních škol zábavnou formou historickou architekturu a památky jejich města. Děti tak měly za úkol ztvárnit zajímavé památky dle jejich výběru, ty nejlepší jsou pak představeny v samostatné expozici na výstavě v Jiřském paláci. Této akce se zúčastnilo více než 600 dětí 20 základních škol z 20 měst celé České republiky.

Od pondělí je v Jiřském paláci na Pražském hradě k vidění sedmý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture week. Součástí festivalu je i nový celorepublikový výtvarný projekt Hravý architekt.Děti, jejichž práce jsou k vidění, si také mohou užít jeden den na Pražském hradě. V rámci jejich návštěvy se konají i workshopy. „Pokoušíme se zasít do dětí semínko povědomí o architektuře. Ony vědí, že existuje a my jim chceme ukázat, že je architektura dobrá i špatná, že se musí vymýšlet a že to není práce pro nějaké nadlidi, ale že to je práce třeba pro ně,“ uvedl k projektu ředitel Národního památkového ústavu pro Prahu Ondřej Šefců, který s dětmi workshopy realizuje.

Od pondělí je v Jiřském paláci na Pražském hradě k vidění sedmý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture week. Součástí festivalu je i nový celorepublikový výtvarný projekt Hravý architekt.Pro děti byly připraveny dárečky a prohlídka výstavy Příběh Pražského hradu s výkladem českého architekta, historika architektury, odborného publicisty a vysokoškolského pedagoga Zdeňka Lukeše.

Navíc organizátoři myslí i na rodiče, kteří na výstavu Architecture weeku zamíří s i dětmi, a připravili pro ně speciální program.

Od pondělí je v Jiřském paláci na Pražském hradě k vidění sedmý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture week. Součástí festivalu je i nový celorepublikový výtvarný projekt Hravý architekt.Jsou zde totiž vystaveny série významných světových staveb z kolekce LEGO, které jsou pro děti tak trochu inspirací. Z kostek si pak děti mohou zkusit postavit svoje stavby, a tak zatímco si rodiče prohlédnou výstavu Architecture weeeku, jejich dětí se zabaví u stavebnic a ještě něco nového se přiučí.

„Přáli bychom si z Hravého architekta založit novou tradici každoročních setkání dětí na Pražském hradě. Navíc chceme tento projekt rozvíjet do mezinárodního kontextu, a tak každý ročník bude mít vlastní téma,“ prozradil ředitel festivalu Petr Ivanov.

Kontakt

www.architectureweek.cz

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem