Druhé vydání našeho nového časopisu pro všechny, kdo staví, nebo se chystají stavět rodinný dům, je na světě. Podívejte se, o čem všem se v něm dočtete.

Rodinný dům krok za krokem 2/2020:

NÁVŠTĚVA
Dům vysokých nároků:
Navštívili jsme rodinný dům z portfolia společnosti Atrium, který si majitel upravil podle svých náročných požadavků.

Rodinný dům krok za krokem 2/2020

Cesta k moderní dřevostavbě: Pokud uvažujete o stavbě sendvičové prefabrikované dřevostavby, připravili jsme pro vás základní informace, jak přípravný proces i stavba takového domu probíhá.

Základy dřevostavby: Moderní dřevostavby kladou maximální důraz na přesnost výroby i montáže jednotlivých částí domu. To ale předpokládá bezchybně a profesionálně zhotovené základy.

Trubky a dráty v dřevostavbách: Rozvody instalací v dřevostavbách na rozdíl od zděných konstrukcí vyžadují specifický přístup. Zásadní je nenarušit tepelněizolační vlastnosti dřevěných stěn, vzduchotěsnost obálky, požární bezpečnost a statiku.

Výběr a montáž oken: Okna mají velký vliv na to, jak žijeme, na celkovou pohodu v domě, ale třeba i na náklady za vytápění domu. Výběr oken by tedy měl být pro každého stavebníka alfou a omegou.

Imitace betonové stěny: Povrchové stěrky patří k současným interiérovým trendům. Umožňují snadno a za přijatelnou cenu dosáhnout různého vzhledu včetně luxusních materiálů, například benátského štuku, mramoru či pohledového betonu. Provedení zvládnete i svépomocí.

Rodinný dům krok za krokem 2/2020

Pokládka zámkové dlažby: Betonová zámková dlažba se dnes u stavebníků i architektů těší velké oblibě. Zaměříme se na její pokládku.

Jak postavit dřevěný přístřešek: Přístřešek spolehlivě ochrání vaše auto před nepříznivým počasím. Odborným průvodcem při jeho stavbě nám bude Richard Klička, odborník z oddělení stavby v projektových marketech Hornbach.

Ploty a brány: Zahradní ploty, branky a brány jsou neodmyslitelnou součástí každého domu nebo chaty. Záleží jen na vás, zda si vyberete kovový, dřevěný nebo přírodní plot, nebo si
necháte postavit plot z cihel či kamenů.

NÁVŠTĚVA
Oáza klidu mezi borovicemi:
Představujeme vám moderní bezbariérové bydlení v krásné přírodě na východ od Prahy, které si jeho majitelé sami vymysleli a na celou stavbu pečlivě dohlíželi.

Rodinný dům krok za krokem 2/2020

Nová dimenze centrálních vysavačů: Ačkoliv se výhody centrálních vysavačů obvykle vyzdvihují ve spojení s úklidem v patrovém domě, tohoto šikovného pomocníka si pochvaluje i majitelka přízemního bezbariérového bungalovu.

Domácí úprava studniční vody: U odborníků jsme zjišťovali, jaké možnosti úpravy vody nabízí český trh.

Jak vybrat tepelné čerpadlo (a na čem se dá ušetřit): Již ve fázi plánování rekonstrukce nebo stavby rodinného domu je třeba se správně rozhodnout pro optimální způsob vytápění a typ topného systému. Faktorů, které mají na efektivitu a hospodárnost vytápění zásadní vliv, je celá řada. Neobejdete se bez rady odborníků.

Proč si vybrat dřevěná okna: Dřevěná okna se vyznačují nejen jedinečným přírodním vzhledem, ale také vynikajícími užitnými vlastnostmi. Moderní technologie jim dodávají i dlouhou životnost a velkou odolnost.

Domácí wellness osvěžení: Vše, co je potřeba k příjemné relaxaci a novému nabrání sil, můžete mít doma. Vybírat je z čeho a inspirovat se můžete i zkušeností majitelky domácího wellness.

Rodinný dům krok za krokem 2/2020

Jak vykouzlit potok na zahradě: Voda na zahradě může mít mnoho podob včetně potůčku. Jeho využití je sice poněkud omezené, ale tekoucí voda je na zahradě jeden z nejefektnějších prvků vůbec.

Rady pro výběr zahradního traktoru: Máte velký pozemek? Vyberte si stroj, který umí víc než jen sekat trávu.

Test akusekačky: Nečekaný výkon! Otestovali jsme akumulátorovou sekačku s pojezdem Greenworks GD60LM51SP 60V od Mountfieldu, která si nijak nezadala se silnými benzinovými stroji.

NÁVŠTĚVA
Z patra do přízemí:
Rodina ze severní Moravy původně bydlela v patrovém domě, který si postavila svépomocí v devadesátých letech. Po čase a řadě životních změn se manželé středního věku rozhodli pro klid venkova a bezbariérové bydlení a pustili se do stavby nového domu.

Rodinný dům krok za krokem 2/2020

Než vás okouzlí design, myslete na praktickou stránku: Majitelé rodinného domu se s námi podělili o své zkušenosti se stavbou, zejména o tom, kde se dá a kde se naopak nedoporučuje při stavbě domu šetřit.

Překlady a věnce pro bílou stavebnici: V minulém čísle našeho časopisu jsme se zabývali stavebním systémem Ytong. Zahrnuje také řadu vodorovných nosných a nenosných prvků, jejichž úkolem je zjednodušit a zrychlit výstavbu při dodržení maximální technické kvality.

S pohledem do krovu: Otevřená konstrukce krovu působí zajímavě, interiér je vzdušnější a prostornější a vysoký strop navíc odvádí teplý vzduch a zabraňuje přehřívání. Poradíme, jak nechat dřevo vyniknout.

Domy s krásným kloboukem: Střecha domu kumuluje celou řadu funkcí, na první pohled ale vnímáme především její tvar. Rozhodně není dílem náhody nebo estetického rozmaru. Při jeho návrhu nejde jen o celkový vzhled, ale i o konstrukční možnosti, způsob využití prostoru pod střechou a řadu dalších aspektů.

Správná skladba střechy: Střešní plášť chrání dům před vnějšími vlivy počasí, tepelnými ztrátami, poruchami konstrukce i před vlivy, které vytvářejí sami obyvatelé domu svým každodenním životem. Proto je správná skladba střešního souvrství velmi důležitou podmínkou pro dlouhý život nemovitosti, provozní náklady i komfort bydlení.

Dveře vybírejte s rozvahou: Dveře patří k nejvýraznějším prvkům interiéru. Poradíme, jak vybírat, aby dlouho dobře sloužily, a jak je správně sladit s ostatními součástmi vybavení v domě.

Správná dispozice = nejlepší recept na kuchyň: Sebeelegantnější kuchyňská linka vám nepřinese radost ani užitek, pokud nebude úměrná vašim potřebám a také promyšleně a účelně uspořádaná.

Rodinný dům krok za krokem 2/2020

Terasy pokládané na sucho: Dnešní rodinný dům si bez terasy již ani neumíme představit. Snadno a rychle ji vybudujete i svépomocí ze dřeva, dřevoplastu či keramických dlaždic. Suchá pokládka má řadu praktických výhod.

Poradna: Zeptejte se, na co chcete, najdeme pro vás odpověď! Tentokrát na téma: nádrž na
dešťovku, elektřina v koupelně a kalkulace ceny materiálu.

Zavedení energií do novostaveb: Poradíme, jaký je rozdíl mezi distributorem a dodavatelem, kde najít distributora a jak vybrat dodavatele.

Máte zájem o předplatné? Časopis si můžete předplatit jednoduše online ZDE

logo MessengerPoslat Messengerem