Wellness aktivity jsou především příjemným způsobem pro odbourání stresu i únavy a navození dobré nálady. Ze zdravotního hlediska pro nás znamenají optimální péči o tělo, protože ho regenerují, detoxikují a zvyšují jeho obranyschopnost. Wellness zázemí však již dávno není exkluzivitou veřejných sportovišť nebo center. Díky vývoji materiálů a technologií si ho můžete dopřát kdykoliv, a to bez toho, abyste opustili klid a soukromí vašeho domova.   

Vzhled finské sauny Váli respektuje tradici skandinávského saunování a léty prověřený design. Masivní smrkové dřevo propůjčuje sauně skvělé izolační vlastnosti, čistý vzhled bez množství suků a vysokou odolnost i životnost. Vnitřní výbava je v souladu s moderním trendem z extrémně trvanlivé termo osiky. Ta krásně provoní interiér a má na pohled nádherný čokoládový nádech (zdroj: Mountfield)Pravidelný pobyt v sauně patří k těm nejvyhledávanějším wellness aktivitám. Saunování zajistí perfektní uvolnění svalového i psychického napětí, váš organismus detoxikuje, rovnoměrně rozptyluje podkožní tuk, zpevňuje kůži a zvyšuje její kvalitu. Úlevu můžete pocítit také od bolestí pohybového ústrojí. Pravidelné saunování navíc posiluje funkci kardiovaskulárního systému a utužuje imunitu organismu.

Saunování je rituál. Zatímco sedíte nebo ležíte uvnitř kabiny infrasauny, prostupuje vámi tepelné infrazáření a vy si užíváte klidnou meditaci nebo čas využijete k četbě knihy nebo k zábavě s přáteli či dalšími členy rodiny (ano, infrasauna je vhodná také pro děti). A co víc? O téměř horský vzduch se během relaxace může postarat ionizátor. A pokud se nerozhodnete pro tichou meditaci o samotě, zpříjemníte si uvolnění oblíbenou knihou nebo u řady modelů také poslechem hudby ze zabudovaného rádio/mp3 přehrávače. V prodeji jsou i modely s chromoterapií, která volitelným barevným tónem LED osvětlení pozitivně ovlivňuje psychiku, může nás připravit na kvalitnější spánek nebo naopak posílit svěží energii. O další rozměr doplní vaši relaxaci také některá z uklidňujících vonných esencí.

Možná ale dáte přednost saunování ve finské sauně. Její princip vychází přímo z tradice skandinávské metody saunování. Poléváním rozpálených saunových kamenů v zásobníku elektrických kamen vodou se uvolňuje pára, která vzduch zvlhčuje a ohřívá. Spolu s ní se ale kabinou může šířit také vůně esenciální směsi nebo bylinek. V různých výškových úrovních dosahují teploty uvnitř kabiny teplot cca 70 – 100 °C. Během 15 - 20 min pobytu si přesunem mezi horními a dolními lavicemi pohodlně volíte teplotní hladinu, v níž vám je v danou chvíli příjemně. Mezi procedurami tělo ochlazujete ve studené vodě. Takový cyklus opakujete 2 - 3krát.

Kabina finské sauny Freya z pečlivě vybraného smrkového dřeva má čtvercový půdorys a luxusní prosklené průčelí. Za ním vás čeká útulný interiér s členitým uspořádáním tří lavic pro nerušenou relaxaci podle vašich představ (zdroj: Mountfield)

Co přináší pravidelné saunování?

Pro zdraví:

 • Horký vzduch ve finské sauně deaktivuje a zabíjí viry a mikroorganismy dokonce i v dýchacích cestách. Např. rhinoviry způsobující rýmu likviduje již teplota 37 °C. Vzduch v kabině infrasauny dezinfikuje tzv. ionizátor.
 • Pobyt v sauně podporuje tvorbu bílých krvinek a imunoglobulinu. Zvyšuje obranyschopnost organismu před chřipkou a dalšími respiračními chorobami.
 • Teplo roztahuje krevní cévy a zvyšuje tepovou frekvenci, podporuje funkci srdce a kardiovaskulárního systému.
 • Hloubkové prohřátí těla v sauně mírní bolesti pohybového ústrojí.
 • Pravidelné saunování napomáhá při léčbě kožních onemocnění, revmatismu a artritidy.
 • Saunovací procedura přirozeně detoxikuje organismus a podporuje metabolismus.

Pro krásu:

 • Za 30 minut v sauně spálíte až 600 kcal.
 • Saunování čistí a zpevňuje pleť, zmírňuje projevy celulitidy.
 • Sauny jsou účinné při léčbě lupénky a některých typů alergií.

Pro pohodu:

 • Teplo uvolňuje svalové napětí způsobené např. sportovní zátěží nebo sedavým zaměstnáním.
 • Pobyt v sauně zbavuje stresu a zvyšuje kvalitu spánku.
 • Relax v sauně si užije celá rodina včetně dětí a seniorů (po poradě s lékařem).
 • Teplo letních dní si v sauně budete užívat kdykoliv.

V saunovacím setu naleznete vše potřebné pro nastartování vašich saunovacích radovánek. Set obsahuje teploměr, vlhkoměr, přesýpací hodiny, naběračku a 3l vědro (zdroj: Mountfield)

Více informací o wellness najdete na www.mountfield.cz

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem