Lenka Hložková je nejen talentovanou autorkou keramiky, ale má i cit pr o zařizování domácnosti. Na vlastní oči jsme se o tom přesvědčili v dřevostavbě vsazené do letité stodoly, kterou společně s manželem zrekonstruovali.

Původní stav Lenka zastává názor, že pokud nám předci něco zanechali, neměli bychom to nechat zchátrat. Stejně to vidí její manžel, který žil léta na horách, kde se utvrdil v přesvědčení, že lidé by měli chaloupky po svých předcích dávat do pořádku a ne je bourat a stavět nové. Při návštěvách u Lenčina tatínka si proto nemohli nevšimnout, že na pozemku u jeho domu pomalu chátrá stará stodola. Rozhodli se jednat. Povolali statika, který vyřkl potěšující verdikt, že stodola je v celkem dobrém stavu a že stačí opravit pouze deset procent dřevěných trámů.

Nápad s dřevostavbou

V první fázi bylo nutné stodolu kompletně vyprázdnit a nechat opravit špatné trámy. Začali tedy s vyklízením, při kterém jim pomáhala spousta přátel. V té době bydleli v nově postavené domě a přesně věděli, co chtějí ve stodole jinak a čeho se vyvarovat. Vidina, že budou bydlet nejspíš za několik let, jim trochu kazila radost, ale osud tomu chtěl jinak.

Lenčin manžel našel na internetu dřevostavbu vsazenou do staré stodoly, což je nadchlo. Na veletrhu Dřevostavby objevili firmu K-Kontrol, která dokázala jejich představu zrealizovat. Pak už to šlo velmi rychle...

Celý článek z návštěvy včetně bohaté fotogalerie najdete na webu dumabyt.cz

Bydlení v dřevostavbě vsazené do letité stodoly (foto: Lukáš Hausenblas)

logo MessengerPoslat Messengerem