Eternitové střechy tradičních rodinných vil v severních Čechách pamatují období rozkvětu i úpadku sklářského a textilního průmyslu. Střechy z eternitových tašek, které se v architektuře používaly už od konce 19. století, zažívají postupný soumrak. Po desetiletích ztratily funkčnost, pevnost, původní barevnost a často nevyhovují současným energetickým a hlavně hygienickým normám. Nejčastější alternativu k lehkým eternitovým krytinám představují plechové krytiny Ruukki.

Rekonstrukce střechy tradiční vícegenerační vilySanace staré eternitové střechy a výměna krytiny za vysoce kvalitní  ocelovou značky Finnera Ruukki nedávno proběhla na tradiční vícegenerační vile z první poloviny 20. století v Jablonci nad Nisou. Strmou a velkou plochu střechy s několika střešními okny doplňuje vikýř z jedné a arkýř z druhé strany.

Pro podobné typy složitějších střech se ideálně hodí maloformátová střešní krytina, v tomto případě Finnera. Krytina svým vzhledem imituje klasickou pálenou tašku a malý formát pak snižuje potřebu krytinu řezat a dělit. Krytina je opatřena patentovanou ochrannou vrstvou Purex, která zaručuje extrémní odolnost a vysokou životnost. Záruka na technickou funkčnost je 40 let a na barevnou stálost 15 let.

10 důvodů pro ocelovou střechu Ruukki

1. Kvalitní finská ocel, nejdelší záruka na trhu.

2. Tloušťka plechu 0,5mm, tři druhy povrchové úpravy podle volby zákazníka.

3. Až 50 let záruka proti prorezivění (dle typu povrchové úpravy).

4. Až 20 let záruka na estetický vzhled (dle typu povrchové úpravy).

5. Vysoká odolnost vůči sněhu a ledu.

6. Vhodné i pro střechy s nízkým sklonem.

7. Certifikované realizační firmy pro poradenství a pokládku.

8. Rychlá doprava na místo vaší stavby.

9. Široká škála barev, okapový systém v barvě krytiny.

10. Cenová nabídka a poradenství zdarma.

Rekonstrukce střechy tradiční vícegenerační vilyPo vzájemné konzultaci s majitelkou vily a volbě vhodné střešní krytiny následoval výběr realizační firmy. Zvolili jsme osvědčené pokrývačství Habest. U Ruukki starost o zákazníka nekončí prodejem střešní krytiny a doporučením realizační firmy. Střešní konzultant Ruukki tak s klientkou absolvoval celý proces realizace. Stejně jako jinde i u plechových střech platí, že na funkčnost a životnost má zásadní vliv správné provedení. Specialista Ruukki prováděl kontrolu kvality prací pravidelně během tří týdnů, kdy rekonstrukce trvala.

V letošním roce čeká vilu rekonstrukce fasády a výměna okenních parapetů v barvě střešní krytiny.

Kontakt

www.ruukkistrechy.cz | www.ruukki.cz

logo MessengerPoslat Messengerem