Úspěšná spolupráce Hornbachu s designérským duem Herrmann a Coufal pokračuje. V létě spatřil světlo světa originální projekt minimalistické DIY lampy Tension, nyní se na prestižní přehlídce Designblok 2020 představí hned dvě nová svítidla Lift a Balance. Opět jde o výrobky, které si každý DIY nadšenec zvládne doma vyrobit sám.

Společným jmenovatelem všech tří lamp je jejich jednoduchý design, dostupný materiál a přiměřená pracnost. Designéři Eduard Herrmann a Matěj Coufal ze studia Herrmann & Coufal znovu vytvořili kousky, které si zvládne každý příznivce funkčního designu doma vyrobit sám. Originální umělecké dílo se díky podrobnému návodu může stát soukromým uměleckým vyjádřením jeho tvůrce Je totiž možné jej samostatně rozvíjet díky počtu ramen a žárovek, baldachýnům a různým barvám kabelů. Rozměry, použité materiály i barvy lampy lze měnit dle osobních preferencí.

Myšlenka vyrobit si designový kousek vlastníma rukama vychází z principů DIY a nomádského nábytku. Poprvé tento fenomén z designérského hlediska popsali a teoreticky uchopili Victor Papanek a James Hennesey v knize Nomadic Furniture. Následoval je Enzo Mari s publikací Autoprogettazione.

Svítidlo Lift

Svítidlo Lift je svou typologií dominantní lustr. Počet ramen nebo jeho výšku lze uzpůsobit vlastním potřebám. Idea vychází z kombinace principu kladky a klasického lustru. Jeho charakter osvětlení se pohybem mění od koncertovaného po celoplošné.

Svítidlo LIFT (zdroj: Hornbach)

Lampa Balance

U příležitosti výstavy Designblok 2020 vznikl také další projekt dua Herrmann & Coufal – lampa Balance. Ta představuje rovnováhu mezi dřevěným ramenem a ocelovým profilem. Pohyb ve dvou osách umožňuje nastavit polohu světla přesně podle potřeby.

Návod na výrobu obou svítidel je ke stažení na webových stránkách Hornbachu, kde je možné nalézt i instruktážní video.

Lampa BALANCE (zdroj: Hornbach)

Dostupný design díky Hornbachu

„Hornbach je tu odjakživa pro zapálené machry, a tím myslíme i ženy. Pomáháme jim realizovat jejich projekty a inspirovat je možnostmi, které námi prodávaný sortiment poskytuje – tedy dát materiálu nové určení. Výroba našich designových svítidel nejprve prověří vaši zručnost, abyste se na konci mohli těšit z originálního výrobku, jehož design pochází z vyhlášeného českého designového studia. Jsem rád, že jsme mohli spojit síly s moderním a entusiastickým duem H&C, jehož tvorba je nejen osobitá, ale i použitelná v každodenním životě a ctí myšlenku DIY. Praktičnost, jednoduchost, estetika a cenová dostupnost jsou hesla, která razíme i u nás,“ vysvětluje David Kolář, marketingový ředitel společnosti Hornbach pro Českou republiku a Slovensko.

„Fenomén DIY nás oslovuje, protože souzníme s filozofií, aby měl každý možnost sám si vlastní nábytek vyrobit. U svítidla Lift a lampy Balance jsme se snažili o to, aby vynikla krása mechanického pohybu Důležité pro nás bylo zachovat intuitivní postup za použití nezbytných nástrojů, které jsou dostupné v každé běžné dílně. Cílem bylo i zredukovat počet součástí k výrobě a tím snížit pořizovací náklady,“ vysvětlují designeři Eduard Herrmann a Matěj Coufal.

Uvedení návrhu designových svítidel Balance a Lift navazuje na další drobné projekty, za kterými Hornbach stojí. Kutilům nabízí například neotřelé nápady na výrobu interiérového i venkovního nábytku z dřevěných palet a bedýnek Buildify. Všechny tyto projekty mají jedno společné – praktičnost a nadčasový vzhled, který jen tak z módy nevyjde.

O studiu Herrmann & Coufal
Produktový design
Počátek: 2015
Zakládající členové: Eduard Herrmann, Matěj Coufal
Původ: Brno
Sídlo: Praha
Studium: Umprum – Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (ukončení EH 2016 / MC 2019)
Vybraná ocenění: Red Dot 2016 a 2019, Czech Grand Design Designér roku – nominace v letech 2018–2020; Czech Grand Design Objev roku 2017; Designblok – Nejlepší instalace designéra 2017 a 2019; Designblok – Nejlepší diplomová práce 2016 a 2019; Good Design Award 2017 a 2020; Elle Decoration EDIDA Award 2017 a 2018
Vybrané výstavy:
Galerie Kvalitář, solo výstava Beyond Herrmann&Coufal, 2017
Galerie Kvalitář, skupinová výstava SPACE, 2019
Veletržní palác – NGP, skupinová výstava Umprum Attack, 2016
www.herrmanncoufal.com


Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem