Děti prostě milují veselé, výrazné barvy. Když si mohou vybrat, sáhnou obvykle po barevně nejnápadnější hračce. Nemůžete proto udělat chybu, když jim pořídíte zajímavě vzorovaný koberec. Zcela jistě tak podpoříte fantazii a hravost.

Z vlastní zkušenosti víte, že děti jsou náročné na prostor a rády si hrají na podlaze. Když jim pořídíte koberec z kvalitních materiálů vybavený antialergenní úpravou, můžete ho dát jak na zem, tak i na stěny. Při výběru koberce hraje důležitou roli barevné ladění pokojíčku. Zvažte tedy, která barva bude dominantní.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Kolekce Space, vlna, k dispozici i v červeném provedení cena 12 500 Kč (Vibel).Důležité je také místo, kde bude koberec ležet. S atraktivním motivem může být uprostřed místnosti. Do dětského pokoje je optimální celoplošný koberec s praktickým vzorem nebo pestrobarevný, ve kterém se přehlédnou drob­né nečistoty.

Při koupi koberce myslete na jeho velikost, strukturu, vzor a barvy. Designéři vymýšlejí  nápadité dekorace, které mají děti inspirovat a rozvíjet jejich fantazii: jako například mapa města, letiště, dopravní křižovatka, zoo, hrad, sudoku apod.

Více článků z rubriky INTERIÉR na www.dumabyt.cz.

Krásně barevně bohaté

Koberec Barnslig Rand, různé barevné kombinace, 100% bavlna, umělý a přírodní latex, průměr 80 cm, lze prát, cena 249 Kč (IKEA).Až budete pořizovat do dětského pokoje koberec, tak jedině s antialergenní úpravou. Vlněné koberce jsou zase odolné vůči špíně a ohni. Při pokládání koberce nezapomeňte na protiskluzové podložky, aby se vaše ratolest nezranila. Na trhu je mnoho druhů koberců vyrobených z různých materiálů a různými technologiemi.

V praxi se osvědčilo polyamidové vlákno, které je pružné, odolává špíně a dlouho vydrží. Polyesterové materiály mají obzvláště měkké vlákno a jsou krásně barevně bohaté. Při výběru koberce hraje důležitou roli i hustota vlákna. Čím je vyšší počet vláken na metr čtvereční, tím je koberec odolnější proti oděru.

text: Lenka Kopecká, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem