Centrální vysavače jsou v obytném prostoru záměrně neviditelné. A to se rozhodně nemají za co stydět. Když se rozhodnete vysávat, potěší vás kromě čistého vzduchu a pohodlné práce také jejich nadčasový design.

Že doma používáte centrální vysavač, je na první pohled k nepoznání. Co by mohlo být nejvíce na očích, jsou hadicové vstupy. Často jsou ale usazené do společných rámečků se zásuvkami na elektřinu nebo i samostatně, a působí tak v interiéru zcela přirozeně. Nabízejí se v ne­přeberném množství barev, ale i v dřevěném dekoru.

Displej na rukojeti vysavačů Husky. Jde o patentované řešení bezdrátové komuni-kace mezi obsluhou a „inteligentní“ vysava-čovou jednotkou. Pomocí displeje jste informováni o zaplnění nádoby a stavu filtru (NEWAG).Různé sety doplňků a příslušenství centrálních vysavačů obsahují vše, co vám pomůže vypořádat se do­ma s úklidem se ctí. Pořídit si můžete ha­dici s plynulou regulací výkonu na madle nebo hadice bez ovládání, kdy se vysavač zapne při zasunutí koncovky do vstupu. Ha­dice se dodávají v různých délkách, nej­častěji od 8 do 12 m, ale v případě potřeby si lze dopřát i hadici na míru. Vhodným doplňkem k hadicím jsou textilní návleky v různých barvách, které mechanicky ochrání nábytek a zárubně i samotnou hadici od abrazivního prachu. Vybírat můžete z různých hubic především na pevný povrch, jako je dlažba, dřevěné a laminátové podlahy nebo PVC a lino­leum.

Více článků z rubriky INTERIÉR na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Nová vysávací hadice Aspira s plynulou regulací výkonu spolu se speciálním teleskopem. Ovládací prvky na hadici umožňují dálkově komunikovat s agregátem a řídit celý přenos. K hadici se dodávají speciální kartáče s diodovým podsvícením (BEAM).Novinkou je univerzální hubice s optimálním čelním sáním na tvrdé povrchy a zároveň s automatickou regulací sání na měkkých kobercích. Vzduchové kartáče jsou určeny na různé povrchy, menší na čalouněné sedačky, střední velikosti na koberce. Nové rotační turbokartáče se širokým záběrem nahradí několik druhů běžných kartáčů dodávaných s přenosnými vysavači. Dopřát si můžete speciální hubice na zvířata (krátkosrstá i dlouhosrstá), na radiátory, počítačové klávesnice, případně hobby hubici na odsávání prachu při vrtání. Na výběr jsou různé typy kartáčů na žaluzie, květiny nebo záclony.

K hadicím je možné připevnit filtr na drobné předměty, který zachytí prstýnky, mince a další drobnosti. Do nepřístupných prostor dosáhnete pomocí teleskopických trubek. Praktické jsou ploché štěrbiny na nepřístupná místa v pevném nebo výsuvném provedení. Muži rozhodně uvítají garážovou sadu, s kterou jednoduše vyluxují auto. Mezi speciální příslušenství patří separační nádoby pro vysávání vody, popela z krbu nebo cementového prachu. V případě vysávání vody pak můžete podlahu vysušit pomocí gu­mové stěrky.

text: Šárka Drbohlavová, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem