Stejně jako se šikovným čertíkem z věhlasné Troškovy pohádky je to s malými, ale zato praktickými stolky. Konkrétně máme na mysli pohotovostní servírovací či odkládací stolky.

Stolek Blow up (Alessi), design Fratelli Campana, cena 9 360 Kč (CASA BELLA).Se svými věrně nastavenými zády odevzdaně slouží. V kuchyni, v jídelně, ale velmi často především v obývacím pokoji. Drobné stolky postupně převzaly řadu úloh, které dříve zastával jen ten jediný - velký jídelní stůl, který býval také centrem dění v místnosti, v níž se vařilo, jedlo, odpočívalo a mnohdy i spalo. Když se dění z valné části přesunulo na multifunkční pohovky, křesla, sedací soupravy a další zóny, následovaly je také odkládací plochy. Zcela pochopitelně z důvodu většího pohodlí a komfortu.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Více článků z rubriky INTERIÉR najdete na www.dumabyt.cz.

Menší samostatné stolky

Odkládací stolek 8155 02TAV2 (Tonin), kov a matné černé sklo, cena 13 834 Kč (JESPEN).Často jsou se sedacími soupravami nabízeny i menší samostatné stolky, které výškově i tvarem dokonale ladí s pohovkami křesly a navíc je můžete použít kdekoliv podle potřeby. Snadnou manipulaci umožňuje jejich nízká hmotnost či kolečka. Nepřekážejí, ale jsou vždy po ruce. Mohou stát kdekoliv.

Tam, kde máte prostor,  kde splní svou funkci. Pokud nemáte místa nazbyt, pořiďte si sadu stolků hnízdových, které jsou složeny pod sebou. Malé stolky nemusí sloužit pouze k odkládání věcí, ale dají se použít také pod pokojové květiny. Někteří výrobci nabízejí pohovky či křesla, jejichž součástí je už pevná nebo odnímatelná odkládací plocha.

Dokonce si někde můžete takový praktický stolek na područku zakoupit nebo si ho nechat zhotovit přesně na míru třeba i z nerezu. Dlužno říct, že odkládací stolky potěší nejen službou, ale i krásným designem.

Můj dům doporučuje

Ne každé kolečko je vhodné pro jakýkoliv povrch. Důležitá je jejich velikost. Čím větší je jejich zatížení,
tím větší průměr by kolečka měla mít. Tvrdá kolečka nepatří na tvrdý povrch (tedy například kovová
na dřevěnou podlahu), ovšem na koberci zase vynikají. Existují kolečka dřevěná, pryžová, gumová, skleněná, kovová nebo z kombinovaných materiálů.

Servírovací stolky

Odkládací stolek 8156 72V1 (Tonin), chromovaný kov a tvrzené bílé sklo, cena 17 007 Kč (JESPEN).Servírovací stolky rozhodně nepatří mezi přežité, ale naopak. Ne každý sice obývá velkoplošné interiéry, ale i v malometrážním bytě je oceníte. V těch rozměrnějších by se hospodyně uběhala, nebo by se v lepším případě musela prohánět mezi kuchyní a jídelnou na kolečkových bruslích. Stačí si jen představit celý proces servírování, a navíc ještě třeba pro větší počet strávníků.

Díky servírovacímu stolku oceníte snadnou a hromadnou dopravu příborů, skleniček a talířů zejména v bytech, kde není jídelní kout přímo v kuchyni, nebo při transportu všeho nezbytného na terasu či zahradu. Nemluvě třeba o party. Proč kličkovat mezi hosty s tácy jednohubek nebo po mejdanu sbírat nádobí rozházené po celém bytě? Stačí vhodně přistavit stolek.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

V malých bytech jejich pomocí zvětšíte plochu pro podávání jídla, ale vyřešíte i problém, kam s použitým nádobím během stolování. Servírovací stolky mohou být jednoduché nebo i s dalšími odkládacími plochami pod hlavní deskou. Někdy se víc podobají kuchyňským vozíkům, které mívají více doplňků, jako jsou prkénka, zásuvky nebo otvory na lahve či skleničky. Nechybí jim ani tácy, které se dají odejmout, a tak i snadno omýt.

text: Lenka Saulichová, foto: archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem