Moderní architektura stále více propojuje interiér s exteriérem skrze zvětšující se prosklené plochy. Francouzská okna – tedy okna sahající až k podlaze, se velmi často používají nejen v přízemí, ale i ve vyšších patrech domu. Pokud zvolíme otevíravé varianty, je třeba dohlédnout na spolehlivou a bezpečnou ochranu proti pádu, vzhled fasády pak ale může použitím bezpečnostních prvků utrpět.

Přesně pro tyto případy přišla společnost REHAU, jedna z vedoucích prémiových značek pro polymerová řešení v oblasti stavebnictví, s inovativním systémem pro ochranu proti pádu s názvem SKYFORCE. Jedná se o jedno z prvních téměř neviditelných řešení, které je navíc systémově dotažené do detailu, takže se snadno a rychle instaluje. Díky nenapodobitelné technologii posuvných klipů je možné ho namontovat přímo na okenní rám, a to jak v systému GENEO, SYNEGO tak Brillant, pro které má certifikaci.

neviditelne-zabradli-1 55671

Skleněné zábradlí SKYFORCE se upevňuje přímo k plastovým profilům pomocí „neviditelných“ šroubů schovaných pod krycí lištou, navíc upínací profil může být předpřipraven již ve fázi výroby, což zjednodušuje a urychluje vlastní montáž. SKYFORCE umožňuje bezpečně otevírat francouzská okna i ve vyšších patrech domu, přitom však dbá na nenarušení celkového architektonického záměru a nijak neomezuje výhled a optické propojení domu se zahradou.

neviditelne-zabradli-2 55672

Instalace systému SKYFORCE nevyžaduje žádné vrtání do fasády, díky velice jednoduché montáži pomocí vrtacích šroubů dochází při instalaci k výrazné úspoře času. SKYFORCE je dostupné v několika základních odstínech s možností zakázkového přizpůsobení barvy a může být používán se zasklením do výšky 1,1 metru a sklem tloušťky 12,76 až 21,52 milimetrů. 

Více na www.rehau.cz

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem