Kousek od Prahy, v oblíbené rezidenční oblasti, se rodí nový rodinný dům, který je v mnoha ohledech průkopníkem. Náš redakční tým je při tom a bedlivě sleduje všechny stavební fáze. Přinášíme popis stavby domu budoucnosti e4 krok za krokem.

Fáze 59: Inteligentní domácnost

V domě byla naistalována „chytrá“ elektroinstalace ABB-free@home® a systém domovních telefonů ABB-Welcome Midi (zdroj: Wienerberger)Inteligentní domácnost je srdce domu. Cílem ovládání domu je soustředit všechny řídící a ovládací prvky do jednoho systému. Toto se na vzorovém domě podařilo díky partnerovi ABB, který do vzorového domu dal digitální řád řízení topení, chlazení, rekuperace, stínění, otvírání oken až po kamerové systémy v domě. Vzniklo komplexní řešení elektrické instalace celého rodinného domu, které uživatelům vyhovuje jak po stránce technické, tak i po stránce moderního designu.

Naistalována byla „chytrá“ elektroinstalace ABB-free@home® a systém domovních telefonů ABB-Welcome Midi. Celý dům tak bude majitel ovládat pomocí designových vypínačů Levit®M, mobilního telefonu nebo tabletu. Rodina Vlčkových bude mít k domu přístup odkudkoli, kde se boudou nacházet. Dům bude inteligentní v různých směrech – od ovládání žaluzií, světelné pohody až po řízení vytápění a možnosti přístupu k dalším prvkům elektroinstalace dle potřeb uživatelů.

Zvolené systémy navíc zaručují i možnosti rozšíření o další moderní technologie i v budoucnosti. Ekologie, energetika, i ekonomika – v konceptu se počítá s nejmodernějšími postupy v těchto oblastech. Dům je předpřipraven na moderní technologie budoucnosti, parametry vyhovují již dnes kritériím, které budou platné v budoucnu.

V domě byla naistalována „chytrá“ elektroinstalace ABB-free@home® a systém domovních telefonů ABB-Welcome Midi (zdroj: Wienerberger)

Text: Stojan Černodrinski s využitím podkladů firmy Wienerberger

logo MessengerPoslat Messengerem