Stavební firma DK 1 ve spolupráci s výrobcem systému Ytong postaví v Ostravě-Třebovicích šest domů v rekordním čase sedmi měsíců. Projekt nabídne koncepci „bytu na zahradě“ a vznikne urbanistická lokalita, která nabízí klid a zároveň vyhovuje životnímu stylu obyvatel města. Stavební práce začaly minulý týden a jejich průběh můžete sledovat on-line.

Bungalov z uliceSpolečnosti DK1 a výrobce Ytongu, společnost Xella CZ tímto projektem navázaly na dřívější spolupráci, při níž za pouhých 24 hodin byla postavena celá hrubá stavba rodinného domu v Bolaticích-Borové. Nyní se DK1 rozhodla postavit celý developerský projekt, kdy hrubé stavby plánuje dokončit do konce listopadu a hotové domy předat novým majitelům k nastěhování v dubnu 2015. Celkem vzniknou tři nízkoenergetické dvoupodlažní dvojdomky, dva jednopodlažní a jeden dvoupodlažní.

„Časové milníky“

Základové konstrukce

29. 9. 2014

Zahájení zdění

8. 10. 2014

Dokončení hrubých staveb

30. 11. 2014

Předání domů novým majitelům

duben 2015

Bungalov zezaduDíky zdicímu systému Ytong je možné postavit celek v tomto mimořádně krátkém čase, protože stavění z přesných tvárnic je velmi jednoduché a spoří čas i náklady. Má také výjimečné tepelněizolační vlastnosti, takže provoz bude úsporný a nenáročný na náklady i údržbu. Navíc zde budou použity speciální stropy ze systému Ytong, které zabraňují letnímu přehřívání interiéru.

V Ostravě - Třebovicích vyroste v extrémně rychlém termínu vesnička uprostřed města.

Ostrava Třebovice DK1 Ostrava Třebovice DK1 Ostrava Třebovice DK1 Ostrava Třebovice DK1
Ostrava Třebovice DK1 Ostrava Třebovice DK1 Ostrava Třebovice DK1 Ostrava Třebovice DK1
Ostrava Třebovice DK1 Ostrava Třebovice DK1 Ostrava Třebovice DK1

Celkový pohled z ulice„Místo obvyklých tří měsíců výstavbu zkrátíme na jeden měsíc. Zvládneme to díky perfektní organizaci práce, speciálním materiálům, jako jsou například pevnější betony, ale také samozřejmě proto, že Ytong je velmi přesný a úsporný. Jednotlivé díly se snadno napojují, například schodiště je výborně promyšlené a urychlí práci. Již příští pátek, tedy za jedenáct dní, budeme napojovat stropy a střechy. Můžeme tak rychlostí konkurovat například i montovaným dřevodomkům, přičemž nabízíme komfort zděné budovy, “ řekl zástupce DK1, Ing. Daniel Kozel.

Celý průběh postup stavebních prací je možné sledovat on-line na webu ytong.cz.

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem