Soudobá krbová kamna nabízejí velké možnosti variability. Již dávno nejsou „mladším bratrem" krbových sestav a v řadě případů dokonce oplývají možnostmi, které velké krby nemají.

Úsporný minimalista - Závěsný model krbových kamen Scan 58 zabírá minimální prostor. Má oválný půdorys a boční prosklení. Je vybaven systémem čistého spalování a horním i zadním zaústěním. Při výkonu 6 kW má velice nízkou spotřebu paliva. V roce 2009 získal prestižní cenu red dot za design. Doporučená prodejní cena včetně DPH začíná na 48 000 Kč. Více na www.jotul.com.Velkou výhodou krbových kamen je stále fakt, že se „vejdou" i tam, kam nelze použít velký krb, ať už z důvodů prostorových, nebo třeba kvůli nevyhovujícím technickým podmínkám. Uplatní se v panelovém bytě a stejně tak se mohou stát ozdobou loftového prostoru. Mohou být příležitostným zdrojem radosti, stejně jako výkonným systémem teplovodního vytápění. Můžete je snadno připojit ke stávajícímu komínu a stejně tak jednoduše přestěhovat do jiné místnosti či bytu.

Chcete vylepšit INTERIÉR a nevíte si rady? Zeptejte se v PORADNĚ ZDE.

Dřevo při ruce - Velká panoramatická dvířka krbových kamen Tudela od Romotopu nechávají vyniknout kráse plamenů. Tvar kamenných bočnic umožňuje tato kamna postavit i do rohu místnosti. Pod vyvýšené topeniště lze uložit zásobu dřeva nebo ekobriket. O stále čisté sklo se stará přívod sekundárního vzduchu. Účinnost je 79 %, jmenovitý výkon 8 kW. Za model obložený přírodním kamenem zaplatíte 40 200 Kč. Více na www.romotop.cz.Pozoruhodná je jejich designová vyspělost. Krbová kamna nabízejí také velkou škálu moderních i tradičních materiálů v obrovské škále kombinací a variant. Mnohou být postavená na zemi, zavěšená, na podstavci, otočná atd. Jinými slovy: snad neexistuje interiér, do něhož by se nenašla vhodná krbová kamna, která se stanou jak estetickou ozdobou, tak i zdrojem specifické atmosféry a potěšení.

text: Stojan Černodrinski, foto: archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem