I když příchod miminka radikálně změnil životní návyky vaší rodiny, neznamená to, že se nemůžete například o víkendu společně vydat na chatu či chalupu, nebo i na kratší dovolenou mimo bezpečné prostředí domova.

Odolný ochranný box na džus Difrax neumožní dítěti zmáčknout krabičku a džus při pití vylít, výstupky na dně držáku snižují riziko převrácení.Cestování s malým spolucestujícím ovšem vyžaduje arzenál pomocníků a potřeb, které vám umožní i daleko od domova zajistit dítěti maximální komfort. Pověstné přípravy na tažení krále do boje jsou ve srovnání s balením miminkovských propriet zanedbatelnou epizodou a také nakládání sbalených tašek, kočárků, sedaček, hraček atd. do auta ze všeho nejvíc připomíná vojenské manévry. Chcete-li si situaci zjednodušit, začněte cestami na svá víkendová sídla, která si můžete lecčím potřebným předem vybavit - ušetříte si tak spoustu tahání i nervů, co důležitého jste zapomněli.

Chcete vylepšit INTERIÉR a nevíte si rady? Zeptejte se v PORADNĚ ZDE.

Zavazadlo na cestu

Pro cestování s miminkem existují na trhu speciální cestovní tašky.Pro cestování s miminkem existují na trhu speciální cestovní tašky, které jsou uzpůsobeny pro uchování všech potřebných pomůcek k přebalování. Jsou vybaveny řadou vnitřních kapes, integrovaným termoobalem na láhev, přebalovací podložku a obalem na pleny. Brašny se liší kapacitou, která zohledňuje různou délku cestování. Mají variabilní a nastavitelné úchyty včetně připínacího popruhu přes rameno. Někteří výrobci myslí i na zaměstnané maminky, proto se do cestovní tašky vejde jak kompletní výbava pro dítě, tak třeba i přenosný počítač pro rodiče.

Dítě v autě

Přesouváte-li se automobilem, vozte dítě zásadně jen v dětské sedačce. To samé platí i pro autobusy. Vyberte si jen takovou přepravní společnost, která ji  ve svých vozech umožňuje umístit na sedadlo. Každopádně nevyjíždějte z garáže, dokud bezpečně nezajistíte dítě i sebe. Platí to také pro krátké, i několikaminutové cesty. Mějte na paměti, že podle statistik se dokonce až dvě třetiny automobilových nehod odehrají uvnitř obce.

Více článků o doplňcích pro děti na www.modernibyt.cz nebo www.dumabyt.cz.

Zimní fusak BabaBing lze použít do kočárku, autosedačky, ale i do dětského nosiče na záda (BABYWELT.CZ).V autě spolu s dítětem nepřevážejte předměty s ostrými nebo špičatými hranami, ani těžší nepřipoutané předměty.

Ležící, spícíS nejmenšími dětmi se paradoxně cestuje nejsnáz, protože většinu cesty prospí. Nicméně má to své meze, novorozenci přece jen potřebují především klid, pravidelný režim a stabilní prostředí, které jim dodává jistotu a pocit bezpečí. Od tří měsíců však již miminka zvládají změny bez problémů, a naopak začínají vítat nové podněty, které cestování přináší.

Vybavení druhého domova

- Pomůcky pro hygienu, přebalování a koupání
- Vše pro vaření a přípravu jídla, včetně kojenecké balené vody a přesnídávek
- Pro bezpečí dítěte v prostředí mimo domov nezapomeňte na ochranné zábrany k posteli, přenosné bariéry na schody, ke kamnům či krbu. Pozor na ostré rohy nábytku, elektrické zásuvky, šuplíky a dveře.
- Elektronická chůvička pro klidný spánek dítěte
- Dostatečné množství hraček

Roční turista

Nerezový termobox H+H je ideální pomocník na cesty, udrží stravu v teplém stavu až 10 hodin. Cena 239 Kč.Cestování s ročním dítětem vám dá mnohem víc zabrat, než s tříměsíčním. Dítko už toho během dne tolik neprospí a vám nezbude, než počítat s tím, že plynulost cestování bude přerušována různými přestávkami a odbočkami. Cestování vám usnadní také dobré naplánování trasy, aby úseků, kdy se dítě může nudit, bylo co nejméně. Také v tomto případě platí, že je dobré mít po ruce zásobu hraček, které pomohou zažehnat chvíle nudy již v zárodku. Naopak, pokud dítě v novém prostředí něco zaujme, dopřejte mu dostatek času objev dokončit - vás by také určitě nepotěšilo, kdyby vás někdo odtrhl od nedokončené práce v tom nejdobrodružnějším okamžiku.

text: Adam Krejčík, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem