Přestože nejobvyklejšími a nejvděčnějšími dekory, které se u podlahových krytin imitují, jsou různé typy dřevin, výrobci podlahových krytin nabízejí i celou řadu dalších zajímavých povrchů. Například vzory betonu, břidlice, pískovce, travertinu či kovů, ve své podstatě chladně působící materiály, vytvářejí ve spojení s vinyly úžasné podlahy, které nestudí, nekloužou, jsou vysoce odolné (vůči zatížení i působení slunečního záření), příjemné pro bosou nohu, nehlučné, reálně strukturované, nenáročné na údržbu ani pokládku.

DESIGNline Connect | Kolekce Laguna Stars | Dekor Silver SlateŠpička na trhu v technických parametrech

Variant takovýchto vinylů je celá řada, počínaje nabídkou každého výrobce a konče detaily na podlahových dílcích v podobě zkosených hran či přiznaných spár. Co do technických vlastností patří mezi špičku na trhu vinyly německé značky Wineo DESIGNline, vysoce tvarově stabilní a odolné podlahy s PU tvrzeným povrchem. Pořídíte zde dekory určené pro lepení k podkladu (s minimální konstrukční tloušťkou 2 nebo 2,5 mm) i lamely vybavené zámkovým spojem. Plovoucí vinyly na pryžovém nosiči mají konstrukční tloušťku pouhých 5 mm, alternativa s nosnou HDF deskou dosahuje tloušťky 9 mm (oproti celovinylovým konstrukcím se zámkem snese HDF deska „horší“ podklad při pokládce).

Wineo DESIGNline Connect | kolekce Laguna Stars, dekor Alaska SlateMinimální tepelný odpor (R od 0,01 m2*K/W, v závislosti na kolekci) dokládá vhodnost vinylů na teplovodní podlahové vytápění. Vinylové konstrukce jsou, vyjma konstrukcí s HDF deskou, zcela voděodolné. Nejrůznější dekory betonu, břidlice, pískovce, travertinu, případně metalických efektů se nejčastěji objevují v kolekcích Ambra Stone, Select Stone nebo Laguna a Bacana Stars s formátem dlažby.

Ekologické provedení s perletí

Wineo DESIGNline, kolekce Select Stone, dekor Silver Slate, prodává KPPOrganickou alternativou je vinylová řada Wineo PURLINE, která výše uvedené benefity posouvá dále. Jedná se o nejekologičtější vinylovou krytinu na trhu. Výroba založená na obnovitelných surovinách a přírodním plnivu, základem je organický polyuretan, jí však neubírá na odolnosti ani možnostech využití v soukromých i komerčních prostorách. Krytina konstrukční tloušťky 2,5 mm je hygienická, voděodolná, stálobarevná, předurčená k pokládce lepením, vhodná na podlahové topení (tepelný odpor 0,01 m2*K/W ) a zcela recyklovatelná. Sortiment zahrnuje celkem 14 dekorů kamene, prodávaných v dílcích i rolích. Všechny mají neobvyklý perleťový povrch.

Nová designová kolekce z Holandska

Nejen značka Wineo má co nabídnout. Vysoce kvalitní betonové dekory najdete také v kolekci mFLORPROJEKT NUANCE holandské značky mFLOR. Jedná se o 2,5 mm silné dílce určené k pokládce lepením. Nášlapnou vrstvu tloušťky 0,55 mm chrání vrstva polyuretanu. Tepelný odpor u této kolekce dosahuje hodnoty 0,013 m2*K/W.

Wineo PURLINE, kolekce Stone, dekor Sola, prodává KPPS podobnými imitacemi se lze samozřejmě setkat u dlažby i laminátových podlah. „Dlažba je oproti vinylům studená, tvrdá na chůzi a křehká. Při pádu těžkého předmětu hrozí prasknutí. Existence a nevhodně zvolený odstín spár může u dlažby značně znepříjemňovat následnou údržbu, toto u bezespárových vinylů nehrozí. Stejně tak pokládka dlažby je náročnější, zejména co do řezání, často i ceny," upozorňuje Milan Mrkáček z firmy Kratochvíl parket profi, s.r.o. Nevýhodou laminátových podlah je především vyšší kročejová hlučnost, náchylnost na působení vody s rizikem stříškování (v místě, kde do spár vnikne vlhkost, se mezi lamelami vytváří jakoby stříška, vyboulení), chladnější a na ostré a padající předměty náchylnější povrch, případné začernávání spár u nekvalitních produktů.

Ceny vinylových dílců s dekorem kamene a betonu začínají na částce kolem 580,- Kč včetně 21% DPH za 1 m2, konkrétní ceny dekorů se odvíjejí od značky i konstrukce.

Pro více informací o vinylových podlahách navštivte www.kpp.cz.

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem