Stavba tohoto rodinného domu vychází z individuálního požadavku klienta na moderní rodinný dům s maximální úsporou finančních prostředků vynaložených na provoz domu.

Atypický rodinný dům od společnosti MS Haus s.r.o.Dům se skládá ze dvou obdélníků, kde je každý obdélník zastřešen pultovou střechou. Dalším obytným prostorem obzvláště v letních měsících je velká zastřešená terasa. Zastřešení této terasy nejenže umožňuje její využití i v letních deštivých dnech a také zastiňuje velké prosklené plochy obývacího pokoje a brání přehřívání interiéru slunečními paprsky, ale také výborně slouží k umístění fotovoltaických panelů, jejichž energie je využívána na provoz domu a k pohonu rekuperační jednotky, která dům nejen vyhřívá v chladných dnech, ale také ochlazuje ve dnech horkých. Dům je ideálně orientován ke světovým stranám: ložnice má okno na jihovýchod a slunce tak může budit obyvatele do nového dne. Obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem je směrován na jihozápad a tak je slunce přítomno v domě po celý den.

Atypický rodinný dům od společnosti MS Haus s.r.o.Obytná část domu má dispozici 3+kk, s šatnou. Velkoryse pojaté zádveří domu se spoustou úložných prostor je maximálně využito. Hlavní obývací částí domu je multifunkční prostor, kde se nenásilně spojuje obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Velmi užitečnou místností je prostorná technická místnost, zde je mimo jiné umístěna již zmíněná rekuperační jednotka, která zabezpečuje rozvod čerstvého vzduchu po celém domě. Hned vedle obývacího pokoje nalezneme velkou pracovnu, pro paní domu. Koupelna domu je vybavena prostorným sprchovým koutem, druhým WC a bidetem, který v současné době nalezneme v domácnostech jen velmi vzácně. K ložnici je připojena velmi prostorná šatna, která jak je vidět z fotografie je využita do posledního centimetru. Takovouto šatnu nelze jinak než obyvatelům tohoto domu závidět.

Atypický rodinný dům od společnosti MS Haus s.r.o.Technická část domu je tvořena prostornou garáží s dílnou, na kterou navazuje hobby místnost, kde je možno skladovat veškerou zahradní techniku a díky přirozenému dennímu osvětlení této místnosti, zde může paní domu nechat přezimovat venkovní okrasné květiny.

Tento dům je vzorovou ukázkou moderní stavby, která svým obyvatelům poskytuje dostatek prostoru pro kvalitní bydlení s velkorysým pojetím úložných prostor.

Technické parametry

Velikost pozemku 1027 m2
Zastavěná plocha 233,33 m2
Užitná plocha 170,02 m2
Spodní stavba železobetonová základová deska
Stavební systém panelová dřevostavba
Tepelné izolace minerální vata a polystyren
Fasáda akrylátová jemnozrnná v kombinaci s plastickou omítkou.
Střecha pultová 2x proti sobě
Střešní krytina Lindab Ideal šedá
Okna plastová profil Rehau zasklený trojsklem Ug=0,6
Podlahová krytina vinyl v kombinaci ker. dlažbou
Vytápění el. podlahové odporové v kombinaci VZT jednotkou se ZZT

Skladba stěny

Směrem dovnitř Akrylátováfasáda
Lepidlo, aramovací tkanina lepidlo
Polystyren 160mm
Lepidlo
Fermacell 12,5
Nosný rám z KVH 140x60mm, vyplněný minerální vatou 140mm
Parozábrana
Fermacell 12,5
Celková tloušťka stěny 330 mm
Hodnota U 0,13 W/m2. K

Kontakt

MS Haus s.r.o. | dřevostavby | montované dřevěné domy | Náchodská 730, 503 01 | Hradec Králové | www.ms-haus.cz

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem