Pokud jste o pasivních domech zatím jen četli, ale dosud v žádném nebyli, určitě nepropásněte letošní Dny pasivních domů. Během příštího víkendu 11. - 13. listopadu bude zájemcům zpřístupněno několik desítek úsporných domů po celé České republice. Osmý ročník netradiční akce pořádá Centrum pasivního domu.  

Stavba domu je vysoce nákladnou investicí, bezpochyby se proto vyplatí získat předem co možná nejvíce informací. Dvojnásob to platí i pro stále populárnější nízkoenergetické a pasivní bydlení. Stejně jako v minulých letech se proto i letos připojilo brněnské Centrum pasivního domu k mezinárodnímu Dni pasivních domů. O víkendu 11. - 13. listopadu tak své energeticky úsporné domy otevřou více než čtyři desítky jejich majitelů.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

Kromě jiného pak bude možné navštívit i známý soubor pasivních domů v Koberovech, hostětínské Centrum Veronica nebo například první pasivní administrativní budovu v Čechách - ostravskou Intozu. V rodinných domech se pak budete moci na vlastní oči přesvědčit, že i v úsporných domech lze otevírat okna, mít v nich krb nebo že systém řízeného větrání zvládne ovládat i dítě. Zkušení majitelé vám zároveň poradí, na co si dát při stavbě pasivního domu pozor a kterých chyb se vyvarovat.

Program v jednotlivých dnech doplní i odborné přednášky a workshopy. „V sobotu 12. listopadu tak například proběhne seminář Domy žen za účasti českých stavitelek i investorek v hostětínském Centru Veronica, v neděli potom přednášky v západočeských Dobřanech, Předenicích a Horažďovicích," říká Kateřina Tydlačková z pořádajícího Centra pasivního domu.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Dva víkendové pobyty v pasivním domě

Novinkou pro letošní ročník jsou dvě organizované exkurze z Prahy a Brna, které návštěvníkům umožní bezproblémovou prohlídku více domů včetně odborného komentáře. Všichni účastníci budou navíc zařazeni do slosování o dva víkendové pobyty v pasivním domě. Kompletní program a seznam domů, které se letos do Dnů pasivních domů zapojí, naleznete na internetové adrese www.pasivnidomy.cz.

Akce je realizována za finanční podpory Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2011 - Program EFEKT.

text a foto: www.pasivnidomy.cz

logo MessengerPoslat Messengerem