I rekreační objekt může splnit nejvyšší požadavky kladené na současné bydlení. Příkladem může být rodinná chata se šesti pobytovými místnostmi ve východních Čechách.

Nepodsklepený, dvoupodlažní objekt ve tvaru písmene T se šikmou střechou zaujme hned na první pohled netradiční kombinací materiálů na fasádě. Důvodem střídání více materiálů bylo zejména docílení plasticity fasády, která je ve výsledku tvořena jak omítkou, tak i kamenným obkladem a obkladem z fasádních desek Fundermax. Dům má plastová okna a dveře, jejich povrchy mají v exteriéru barvu antracitu a v interiéru světlého dřeva. Vnitřní dveře jsou dřevěné – obložkové dýhované.

Chata pro luxusní rodinnou dovolenou

Z čeho je dům postaven

Rekreační chata je založena klasicky na základových pasech z prostého betonu s vyzděným horním stupněm ze ztraceného bednění a železobetonovou základovou deskou. Pro realizaci stavby objektů je zvolena technologie dřevostavby, sendvičového zdiva z Fermacell desek a minerální izolace. Stropy jsou provedeny jako dřevěné z dřevěných trámů. Objekt je kompletně izolován proti zemní vlhkosti (nepředpokládá se tlaková voda), vlastní hydroizolace je provedena jako plynotěsná pro eliminaci jakéhokoliv možného rizika pronikání radonu z podloží. Dům je kompletně tepelně izolován, na střechy je použita střešní krytina Capacco. Rozvody vody jsou v plastu, elektroinstalace v mědi.

Chata pro luxusní rodinnou dovolenou

Slovo autora
Ing. arch. Miroslav Gebas: „Zadání bylo příjemné bydlení v přírodě - zahradě. V návrhu jsme se museli vypořádat s požadavky klientů na velikost a komfort bydlení s ohledem na regulativy dané územním plánem. Kombinací přístupů a myšlenek, které byly řešeny společně, jsem dosáhli výsledku, s nímž jsou majitelé spokojeni.“  

Pohodlný příjezd

Architekti nepodcenili ani význam a ztvárnění zpevněných ploch pro přístup a příjezd na pozemek, stejně jako dostatečně komfortní parkovací stání u objektu. Zahrada je krásně upravená a jak zastřešený bazén, tak venkovní ohniště zvou k odpočinku i k zábavě.

Chata pro luxusní rodinnou dovolenou

Domácí wellness

Hlavní překvapení se ale skrývá uvnitř. Dům je vkusně vybaven nábytkem na míru, nechybí v něm elegantní kuchyň, luxusní koupelna ani domácí sauna. Věříme, že s takovým rekreačním domem už ani není důvod vyrážet na dovolenou někam jinam…

Chata pro luxusní rodinnou dovolenou

Technické údaje:
Autor: Ing. arch. Miroslav Gebas, GEBAS atelier
Zastavěná plocha
: 106,73 m2
Celková užitná plocha: 157,34 m2
Plocha zastřešených teras: 37,20 m2
Plocha nezastřešených teras: 9,36 m2
Zpevněná plocha chodníčku: 26,80 m2
Zpevněná plocha parkovacího stání: 36,36 m2
Započetí stavby: 4/2017
Dokončení stavby: 4/2019

Zdroj: GEBAS atelier

logo MessengerPoslat Messengerem