Každý z nás touží po bydlení, které bude splňovat všechny jeho představy. Jen v takovém domově se můžeme cítit příjemně a bezpečně. Na co všechno bychom měli myslet, abychom dosáhli kvalitního, zdravého a příjemného bydlení? To nám zodpoví architektka ze společnosti URSA Tereza Vojancová.

„Pro každého může znamenat příjemné bydlení něco jiného. Vždy však musíme myslet na aspekty bezpečnosti, tepla a chladu, akustiky, pohodlí a udržitelnosti. K většímu pohodlí v domově můžeme využít i minerální izolace URSA. Skvělé vlastnosti a kvalita našich výrobků zvyšují komfort každého domova,“ uvádí Tereza Vojancová, architekta ze společnosti URSA.

Na prvním místě: bezpečnost domova

Minerální izolace URSA PUREONE (zdroj: URSA)Snad každý, kdo se chystá k výstavbě nebo rekonstrukci svého bydlení, si přeje skutečně bezpečnou domácnost. S tím souvisí i požární bezpečnost, kdy se snažíme volit nehořlavé materiály. „Naše minerální izolace nové generace URSA PUREONE dosahují třídy reakce na oheň A1, klasifikují se tak jako nehořlavé. Díky tomu jsou ideálním materiálem přispívajícím k celkové bezpečnosti objektu. Navíc ji můžete použít při zateplení šikmých střech, lehkých příček, obvodových stěn, fasád, podlah i při izolaci dřevostaveb,“ vysvětluje Tereza Vojancová.

Ticho v domě, ráj pro (d)uši

Rozléhající se dupání, šoupání a rány z horního poschodí? Doléhající útržky hovoru, hudby či televize z vedlejšího pokoje či ruch z ulice? I tomu je možné přecházet správným zateplením s využitím minerální izolace URSA PUREONE. Zabýváme se tak buď vzduchovou neprůzvučností (tedy zamezení šíření hluku vzduchem – mezi místnostmi, z ulice apod.) nebo kročejovou (izolace hluku způsobeného pohybem předmětů po podlaze, schodišti). „S využitím minerální izolace URSA PUREONE lze navíc docílit snížení hluku až o 15 dB, protože se řadí do nejvyšší třídy A, která zajišťuje maximální pohltivost hluku,“ vysvětluje architektka Vojancová.

Ilustrační foto (zdroj: Shutterstock)

Skrze šetření teplem k šetření peněženky i životního prostředí

Dům - úniky teplaRozdíl v úspoře mezi nezatepleným a zatepleným objektem může být až 80 % ušetřených nákladů. „Teplo z budov mizí řadou míst. Obecně lze říct, že střechou utíká 25-30 % tepla, střešními okny 5–10 %, stěnami 24–40 %, okny ve svislých konstrukcích 12–25 %, vstupními dveřmi 1–2 % a podlahou ve styku se zeminou 10–15 % tepla,” vypočítává architektka Tereza Vojancová a dodává: „Díky kvalitnímu zateplení tak šetříme nejen vlastní náklady, ale i životní prostředí. Navíc je naše minerální izolace URSA PUREONE vyrobené z více než 90 % z obnovitelných zdrojů. Hlavní složkou minerální skelné izolace tvoří ze 70 % skleněné střepy, které pochází z recyklovaného skla, více jak 20 % tvoří písek. A díky moderní technologii výroby během své životnosti ušetří až 600krát více energie, než kolik je jí potřeba k její výrobě.“

Zdraví jako stavební kámen bydlení

Správný výběr materiálu pomůže zajistit skutečně zdravé a komfortní bydlení. „Minerální izolace URSA PUREONE nejen dosahuje nejlepších akustických, tepelněizolačních a protipožárních výsledků, ale navíc je i hypoalergenní a bez obsahu zbytkových formaldehydů, které mohou škodit našemu zdraví. Hodí se tak i do prostředí s vyššími hygienickými nároky, například do dětských pokojíčků. Ve vašem domově se tak už nikdy nebudete cítit lépe,“ říká Vojancová.

Každý vnímá komfort jinak

Nakonec je na každém z nás, jaké aspekty komfortního bydlení zvolíme, a které z nich se pro nás stanou prioritou. Minerální izolace URSA PUREONE nám pomůže docílit nadstandartní úrovně komfortu a bezpečnosti bydlení. „Díky naší minerální izolaci URSA PUREONE dosáhnete skutečně zdravého, funkčního a kvalitního bydlení,“ uzavírá architektka Tereza Vojancová ze společnosti URSA.

Více informací o produktech naleznete na www.ursa.cz.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem