VIDEO - Představte si místo, kde se můžete ponořit do absolutního klidu. Kousek od civilizace, přitom v naprostém soukromí. Žádní sousedé, žádní kolemjdoucí… Klid naruší jen občasné šplouchnutí kaprů, kteří vyskočí nad hladinu privátního rybníka.

Pokud jste se doposud nenaučili meditovat, a možná ani netušíte, co to obnáší, v dřevěném srubu nad vodní hladinou nedaleko Velkého Ratmírova to zaručeně pochopíte. Vítejte v netradiční chatě zvané Wellness Fishing!

Dokonalé soukromí

Polní cesta k samotnému rybníku se srubem není nijak značená, což je nejspíš záměr. Díky tomu se vám opravdu nepřihodí, že by vás během relaxačního pobytu vyrušil nějaký zvědavý pocestný. Sami se přitom k chatě dostanete pohodlně autem po cestě vysypané štěrkem a provoněné polním kvítím a heřmánkem. Zaparkujete hned za chatkou, tu však před vašimi zraky stále ještě chrání listí mladých stromků.

Cestou k ní vás upoutá dřevěný sud s prosklenými dveřmi a finskou saunou po vaší pravici, po levici pak budete mít koupací sud s komínkem, který věští, že si v něm můžete kdykoliv vyhřát vodu na blahodárnou teplotu přesně podle svých představ, a to i kdyby venku poletovaly sněhové vločky!

Wellness Fishing - chata na hladině rybníka

Krátký můstek přes vodní hladinu vás přivede na terasu chaty usazené na plovoucím pontonu. Jakmile se před vámi otevře výhled na vodní hladinu, ztratíte řeč. Ano, opravdu je to všechno jen vaše. Alespoň na dobu pobytu, kterou jste si zarezervovali. Z terasy s lehátky a servírovacím stolkem se můžete po schůdcích vnořit přímo do rybníka, ale nejprve se budete určitě chtít podívat do interiéru.

Wellness Fishing - chata na hladině rybníka

Absolutní soběstačnost

Ačkoliv se srub vznáší nad hladinou na pontonu spočívajícím na prázdných sudech, uvnitř nepocítíte žádný pohyb vody. Nepoznáte ani to, že technicky jde o zcela soběstačný ostrovní systém, a nebude vám chybět žádná vymoženost moderní doby.

O dodávku elektřiny se starají fotovoltaické panely na střeše, v noci tuto práci přebírají úložné baterie. Ohřev teplé (užitkové) vody zajistí fototermické kolektory. Koupelna nabízí splachovací toaletu, sprchu a umyvadlo, užitková voda teče i ve dřezu v překvapivě dobře vybavené kuchyňce s plynovým vařičem a lednicí (vodu na pití a vaření lze bez problémů obstarat v blízké vesnici).

Wellness Fishing - chata na hladině rybníka

Součástí společného obytného prostoru jsou i krbová kamna, díky nimž lze srub využívat celoročně (dřevěné brikety jsou připraveny v zázemí chaty). K dispozici jsou dvě dvojlůžkové postele, jedna ložnice je oddělena závěsem, druhá posuvnými dveřmi. Na každém lůžku najdete měkounké ručníky a župany, které zpříjemní využití soukromého wellness v saunovém a koupacím sudu. Na relativně malé ploše srubu tak budete mít veškerý potřebný komfort.

Další krásná místa najdete na Amazing Places – vyhledávači kouzelných míst v Česku i na Slovensku.

Náš tip:

Darujte zážitek na jednom z kouzelných míst. Nevíte na kterém? S dárkovým voucherem si obdarovaný vybere sám, kam z více než 160 úžasných míst v Česku i na Slovensku zamíří. Voucher si můžete nechat poslat v luxusní tištěné podobě, jestli ale nestíháte, tak jistě uvítáte možnost objednání jeho elektronické varianty. Platnost dárkového voucheru je 1 rok.

Amazing Places - dárkový voucher


Text a video: Barbora Klocová, foto: Amazing Places

logo MessengerPoslat Messengerem