Přesah valbové střechy je tradiční detail, který má za cíl při určité velikosti chránit omítku před nepřízní počasí, ale také patří mezi estetické prvky architektury domu. U některých extrémních velikostí dokonce poskytuje uživatelům přístřeší spojené třeba s terasou. Ať tak nebo tak, má-li dům přesah, je nutné realizovat jeho podbití. Ačkoliv mezi nejčastější materiály patří Cetris desky nebo dřevo, máme pro vás zajímavý tip na materiál, který se plně osvědčil v náročných klimatizačních podmínkách. Je jím cementová deska AQUAPANEL, tentokráte ovšem v provedení SKYLITE, tedy deska, která je 8 mm silná.

Připomeňme, že standardní cementová deska AQUAPANEL OUTDOOR je dlouhodobě odolná proti vlhkosti, odstřikující vodě, proti plísni, nevadí ji slané podnebí a je stabilní i v případě vyšších teplot (do 70 °C). Zpracovatel ještě ocení její odolnost vůči mechanickému poškození, pevnost a dlouhou životnost. Každopádně je 12,5 mm silná. Velmi časté použití takové desky je například v konstrukcích provětrávaných fasád. Jenže podbití přesahu střechy plní v podstatě jen pohledovou roli. Takže deska AQUAPANEL SKYLITE, která je sice jen 8 mm silná, má ale stejné vlastnosti jako její silnější bratr, pro tyto účely bohatě stačí. Navíc je pochopitelně lehčí a cenově přijatelnější.

Zdroj: Knauf

Aby byl výsledek podbití přesahu střechy dokonalý, je zapotřebí po namontování desek AQUAPANEL SKYLITE provést jejich povrchovou úpravu. Nejprve se spáry mezi deskami tmelí materiálem AQUAPANEL Fugen- und Flächenspachtel s výztužnou páskou AQUAPANEL Fugenband. Potom se povrch opatří penetrací AQUAPANEL Grundierung, a následně se realizuje celoplošná stěrka AQUAPANEL Fugen- und Flächenspachtel s celoplošně vloženou výztužnou tkaninou AQUAPANEL Gewebe. Na úplný konec se takto připravený povrch opatří silikovým fasádním nátěrem. Tím je dosaženo perfektního vizuálního efektu, a na rozdíl třeba od dřevěného podbití je toto řešení naprosto bezúdržbové.

Zdroj: Knauf

www.knauf.cz

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem