Chtěli byste si vyzkoušet, jak by se vám bydlelo v klasické roubence z dřevěných trámů, ale se vším současným komfortem? Není nic snazšího – stačí si jednu takovou chalupu pronajmout na pár dní a porovnat své pocity z pobytu v ní s pocitem ve vašem stávajícím domě či bytě.

Roubenka Štěpánka se nachází v zahradě v malém městečku Svratka na břehu stejnojmenné řeky a je obklopená se sto let starými vzrostlými stromy. Působí tak dojmem, jako by tu stála odjakživa. Zdání ovšem klame: je postavená docela nedávno, sice jedním z nejstarších způsobů – roubením, zato však v o něco modernějším pojetí. Vrátí vás do doby, kdy domy ještě voněly dřevem, rodinnou atmosférou a neuvěřitelným klidem. Určitě si ho vychutnáte - jen vy, vaše rodina a prostorná roubenka, z níž vyjdete rovnou do zahrady s koupacím jezírkem a dřevěným molem. 

Roubenka Štěpánka

Klasická dispozice

V přízemí je velký společenský prostor s bílou, plně vybavenou kuchyní v tradičním stylu, jídelním stolem a obývací částí. Ovšem tím nejlepším je bílá pec, na které můžete celé dny a noci lenošit.

V roubence  jsou celkem tři ložnice, všechny v horním patře. V první najdete manželskou postel, v druhém pokoji dvě oddělená lůžka a v posledním tři samostatně stojící postele. Další dva lidé se mohou vyspat v přízemí na rozkládacím gauči nebo klidně i za pecí. V chalupě jsou pro hosty dvě koupelny – jedna v přízemí (s krásnou designovou vanou), druhá prostorná v podkroví.

Roubenka Štěpánka

Dostatek úložného prostoru

Pro pocit pohodlí v rodinném dome je důležitý také dostatek místa pro parkování i všechny zahradní a sportovní pomůcky. Roubenka Štěpánka je i v tomto ohledu dostatečně velkorysá - až tři auta můžete zaparkovat přímo na pozemku. Kola, lyže, kočárek nebo cokoliv dalšího můžete uschovat do kůlny. Sportovní vybavení se vám bude hodit, neprozkoumat okolí Žďárských vrchů by totiž byl hřích. V blízkosti je malý lyžařský vlek, v létě si můžete udělat třeba výlet na Devět skal.

Roubenka Štěpánka

Relaxace na zahradě

Nezapomeňte tu ale i odpočívat. Za hezkého počasí stačí vylézt ven na zahradu a užít si letní koupání v jezírku a opalování v trávě. K tomu můžete využít venkovní kuchyň, nachystat oblíbené pochoutky a grilovat. Ani pro pití nemusíte chodit daleko, poslouží vám k tomu nachystané víno v chalupě z vinařství Baláž. Chybět vám nebude ani spojení se světem - k internetu se pohodlně připojíte v celém objektu. Snad jen domácí mazlíčky musíte na chvíli svěřit někomu na hlídání - s ohledem na alergiky sem totiž nemohou.

Roubenka Štěpánka

Další krásná místa najdete na Amazing Places – vyhledávači kouzelných míst v Česku i na Slovensku.

Text: Markéta Klocová, zdroj: Amazing places

logo MessengerPoslat Messengerem