Kousek od Prahy, v oblíbené rezidenční oblasti, se rodí nový rodinný dům, který je v mnoha ohledech průkopníkem. Náš redakční tým je při tom a bedlivě sleduje všechny stavební fáze. Přinášíme popis stavby domu budoucnosti e4 krok za krokem. 

(Komerční prezentace)

Fáze 54: Montáž venkovních rolet

Do e4 domu byla namontována stínicí technika od partnera VEKRA, která zabraňuje vnikání nadměrného množství světla do vnitřních prostor. Pro venkovní stínicí systém byl zvolen typ ocelových lehkých žaluzií, který zároveň dokresluje design celého e4 domu. (Zdroj: Wienerberger)Za dané období byla do e4 domu namontována stínicí technika od partnera VEKRA, která zabraňuje vnikání nadměrného množství světla do vnitřních prostor. Pro venkovní stínicí systém byl zvolen typ ocelových lehkých žaluzií, který zároveň dokresluje design celého e4 domu.  Stínicí technika ale neplní jen roli pasivní překážky slunečnímu svitu. Kromě toho také aktivně spolupracuje na zajištění příjemného klimatu a tepelné pohody v interiéru. Její regulační funkce je z tohoto pohledu důležitá nejenom v létě, ale i v zimě. V zimním období je důležitý především energetický výtěžek ze solárních zisků. Stínicí technika pomáhá usměrňovat paprsky dopadající do interiéru a v uzavřeném stavu naopak snižuje tepelné ztráty z interiéru směrem ven. Dodejme, že nároky na balancování optimální teploty prostřednictvím stínicí techniky, ať již žaluzií nebo rolet či screenů, patří v současnosti k běžným požadavkům u nízkoenergetických a pasivních domů.

Do e4 domu byla namontována stínicí technika od partnera VEKRA, která zabraňuje vnikání nadměrného množství světla do vnitřních prostor. Pro venkovní stínicí systém byl zvolen typ ocelových lehkých žaluzií, který zároveň dokresluje design celého e4 domu. (Zdroj: Wienerberger)

Koncept je navržen jako nZEB – domy s téměř nulovou spotřebou energie, tomu vyhovují i navržené cihly pro obvodové zdivo, které poskytují vysoký tepelný komfort a velmi dobře akumulují teplo. Navíc, díky montáži výše uvedené stínící techniky pak majitelé budou mít jistotu. Že klimatické teplotní výkyvy neohrozí vnitřní tepelnou pohodu bydlení v e4 domu.

Text: Stojan Černodrinski s využitím podkladů firmy Wienerberger

logo MessengerPoslat Messengerem