Kousek od Prahy, v oblíbené rezidenční oblasti, se rodí nový rodinný dům, který je v mnoha ohledech průkopníkem. Náš redakční tým je při tom a bedlivě sleduje všechny stavební fáze. Přinášíme popis stavby domu budoucnosti e4 krok za krokem. 

Fáze 56: Vylévání technické podlahy v garáži

V prostoru garáže se provádělo vylévání technické podlahy. Tato podlaha musí splňovat zátěžové hodnoty pro pojezd vozidel a musí mít dlouhou životnost. Betonová podlaha je na vrstvě tepelné izolace XPS a je vyztužena kari sítí, což jsou sítě, které slouží k armování základových desek, betonových podlah nebo k vyztužení ploch. Svařované betonářské kari sítě se vyrábějí z oceli a prodávají se v různých rozměrech. Izolace (XPS) je ve formě desek z extrudovaného polystyrenu. Beton je kletovaný, pohledový. Od stěn je dodržena dilatační spára 1 cm. V hraně betonové desky pod vraty je do betonu vložen žárově pozinkovaný vingl pro lepší odolnost.

V prostoru garáže se provádělo vylévání technické podlahy. (Zdroj: Wienerberger)

Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Zárukou kvality provedení je pak certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor.

V prostoru garáže se provádělo vylévání technické podlahy. (Zdroj: Wienerberger)

Text: Stojan Černodrinski s využitím podkladů firmy Wienerberger

logo MessengerPoslat Messengerem