Kousek od Prahy, v oblíbené rezidenční oblasti, se rodí nový rodinný dům, který je v mnoha ohledech průkopníkem. Náš redakční tým je při tom a bedlivě sleduje všechny stavební fáze. Přinášíme popis stavby domu budoucnosti e4 krok za krokem.

Fáze 62: Konečné práce v interiéru

I při dokončovacích pracích v interiéru se opět projevuje zajímavost projektu v tom, že Wienerberger e4 dům podporuje individuální řešení (zdroj: Wienerberger)Nezadržitelně se blíží předání domu investorům, a tak se v interiéru dodělávají poslední detaily. Mezi ně se řadí usazení zřizovacích předmětů v koupelnách, nátěr dřevěného schodiště a přiznaných trámů, osazení svítidel apod. Svítidla jsou povětšinou designová a v některých případech následně vlastními silami obyvatel domu upravovaná, aby se docílilo požadovaných vlastností svítidel. Součástí tvorby požadované světelné atmosféry se staly i ledkové pásky a bodovky. 

Schodiště je z dřevěného dubového masivu, upravené technologii kartáčování a olejované.  Zábradlí je ze skleněných tabulí s chromovým madlem doplněným ledkovým páskem umožňujícím nasvícení skleněných ploch rozptylovým světlem.

I při dokončovacích pracích v interiéru se opět projevuje zajímavost projektu v tom, že Wienerberger e4 dům podporuje individuální řešení, není to typový dům. A platí to samozřejmě i v oblasti architektury a materiálů, které již nyní splňují požadavky bydlení v budoucnosti.

I při dokončovacích pracích v interiéru se opět projevuje zajímavost projektu v tom, že Wienerberger e4 dům podporuje individuální řešení (zdroj: Wienerberger)

Text: Stojan Černodrinski s využitím podkladů firmy Wienerberger

logo MessengerPoslat Messengerem