Je to jako u člověka - ať chceme nebo ne, první dojem si o druhém utváříme podle šatů. Také u domu vnímáme nejprve jeho fasádu a podle ní posuzujeme jeho obyvatele a jejich vlastnosti.

I když je výše řečené určitě pravda, nelze finální nátěry fasád domů zjednodušovat na „pouhé" výtvarné ukončení architektonického vzezření stavby, jakýsi kosmetický a estetický „make-up". Na povrch domu působí celá řada aktivních a agresivních sil, před kterými je potřeba fasádu i další části obvodového pláště domu co nejúčinněji chránit. Jsou to klimatické podmínky, kvalita ovzduší, délka a intenzita slunečního osvitu apod.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Vybrat kvalitní fasádní nátěr je věc zodpovědná a určitě si zaslouží trochu více našeho času.Tomu všemu musí tenounká vrstva fasád­ního nátěru odolávat, a přitom si dlouhodobě uchovávat své estetické a mechanické kvality. Vybrat tedy kvalitní fasádní nátěr je věc zodpovědná a určitě si zaslouží trochu více našeho času. Na druhé straně ale výsledná kvalita nátěru také velmi silně souvisí s typem, stavem a kvalitou podkladu.

Více článků o STAVBĚ na www.dumabyt.cz.

Řada renomovaných výrobců

Půjdete-li tedy vybírat nový nátěr pro svou fasádu, měli byste o ní a jejím stavu vědět co nejvíce. Jedině tak se nejlépe zorientujete v dnešní velmi široké nabídce kvalitních fasádních nátěrů, které na náš trh přináší celá řada renomovaných výrobců a dovozců. Přinášíme vám tedy alespoň malou ukázku některých zajímavých nátěrových hmot na našem trhu.

text: Stojan Černodrinski, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem