Sluneční paprsky a delší dny lákají trávit více volného času na čerstvém vzduchu. Představte si teplé letní dny provoněné vůní grilovaného masa, které si na zahradě užíváte ve společnosti rodiny nebo přátel. Zahrada je ideální místem pro zábavu, ale i klid a odpočinek po náročném dni. Aby byl pobyt na čerstvém vzduchu skutečně komfortní, je třeba pořídit si ten správný zahradní nábytek.

Zahradní nábytek by měl být opravdu odolný, aby ho nezničily první sluneční paprsky či pár dešťových kapek, a zároveň mít nadčasový design, aby zdobil i po letech. Záleží jen na vás, jestli si vyberete nábytek z tradičních nebo nových materiálů.

Jaké materiály nabízí trh?

Zahradní sestava Flamingo

Tropický eukalyptus má velice tvrdé, odolné, a přitom lehké dřevo, které bez problémů odolává povětrnostním vlivům včetně kyselých dešťů ve městech. Vyniká barevnou stálostí a medovým zbarvením s nádechem do červena. Jeho jednoduché, stylové tvary zapadnou do každé zahrady a vy ho už jen barvou potahů doladíte podle svého vkusu.

Zahradní křesla Gentle + stůl Vegas

Teak patří k nejcennějším dřevinám vůbec. „Toto tropické dřevo s vysokým obsahem kaučuku a přírodních olejů je velmi tvrdé, pevné a pružné zároveň. Díky tomu se s přehledem vyrovná s extrémními venkovními vlivy, odolává střídání teplot, slunečnímu záření, škůdcům i kyselým dešťům. Klidně může stát pod širým nebem hned vedle bazénu, protože mu neublíží vlhkost. Ošetřovat ho můžete vhodným olejem pro daný typ dřeva, abyste se vyhnuli případné změně barevného tónu, ale materiál je sám o sobě dostatečně odolný a své vlastnosti neztrácí ani po letech“, říká Martin Veselý, produktový manažer společnosti Mountfield.

Polohovací křesla z řady Futosa

Pokud máte raději moderní a čistý design, možná vám budou více vyhovovat jednodušší linie nábytku ze slitiny hliníku a mědi. Pro ten je charakteristické spojení stability a pevnosti s až překvapivě nízkou hmotností konstrukce. Jeho povrch nebledne a je téměř bezúdržbový. Čištění zvládnete hadříkem a vlažnou vodou. Perfektně zapadne do konceptu moderní zahrady.

Křesla Savoy + stůl Tavio

Nábytek z tahokovu je pro venkovní použití jako stvořený. Díky speciální povrchové úpravě je celoročně odolný vůči povětrnostním podmínkám i slunečnímu záření a jeho povrch nebledne. A to, že je prakticky bezúdržbový, ocení snad každý.

Křesla jsou základ!

Kromě vás na nich bude sedět také celá rodina a všichni hosté. Strávíte na nich většinu času u zahradního jídelního stolu, pak stačí polohovací křeslo jen sklopit a položit se do slunečních paprsků. O kousek dál ve stínu v jeho pohodlí možná sáhnete po oblíbené knize nebo po koupeli v bazénu usednete k osvěžujícímu drinku. Budete tedy chtít kvalitu a dobrý vzhled, který také ladí s designem okolí.

Polohovací křeslo Angela Deluxe

Křeslo by mělo být stabilní, pohodlné, jednoduché na údržbu a navíc takové, které se snadno rozkládá i skládá. Základem jsou kvalitní materiály a zpracovaní. Stabilitu zajišťuje pevná konstrukce, poctivě řemeslně zpracované kovaní, galvanizované šroubové spoje, případně spolehlivý systém uchycení tkaniny ve dřevěném nebo kovovém rámu. Odolnost zvýší a životnost prodlouží povrchová úprava, chránící proti povětrnostním vlivům a slunečnímu záření. Zárukou pohodlí jsou pak područky, vícestupňové polohovaní pro opření zad, případně ergonomické tvarovaní opěradla či sedáku. A jestliže toužíte po opravdu měkkém posezeni, sáhněte po křesle s vrstveným polstrováním nebo po samostatném polstrovaném potahu navíc.

 Relax spojený s grilováním

K létu neodmyslitelně patří také venkovní grilování spojené s dobrým jídlem a pitím. A proto by na zahradách neměl chybět pořádný gril.

Plynový gril Char-Broil Professional Core B3

Nejčastější volbou bývají grily plynové, které jsou oblíbené především pro skvělý výkon a snadnou obsluhu před i během grilování. „Okamžité vznícení hořáků zajistí elektronický spínač a regulace teploty je díky samostatně ovládaným hořákům a integrovanému teploměru hračkou. Pod uzavřeným víkem rozpálíte topeniště na vysokou teplotu za 10-15 minut. Navíc technologie TRU-Infrared legendární americké značky Char-Broil mění teplo z hořáků v rovnoměrně proudící infračervené záření. Díky němu se maso nepřipaluje, nevysouší, je extra šťavnaté, má křupavou kůrku, a ještě mu odpařovaný tuk dodává intenzivnější chuť i vůni“, vysvětluje Martin Veselý, produktový manažer společnosti Mountfield.

Hybridní gril Char-Broil Gas2Coal 2B

Hitem mezi grilovacími fajnšmekry jsou hybridní grily, které umožňují grilovat na plynu i dřevěném uhlí. Jaký postup zvolíte je tedy jen na vás. Přechod z plynu na uhlí a naopak je otázkou necelé minuty. Zásobník s dřevěným uhlím jednoduše vložíte mezi rošt a plynové hořáky, které uhlí rozpálí rychle a rovnoměrně. Pak už můžete s využitím obou metod během procesu přípravy masa donekonečna experimentovat.

Elektrický gril Alexia

Elektrické grily si obvykle volí příznivci grilování na menší terasy nebo balkóny. Jsou skvělým řešením pro malé prostory s přístupem k elektrické síti a díky tomu, že neprodukují více kouře než běžné pečení nebo smažení, je můžete využít i v interiéru.

Rychlé osvěžení

Velké letní vedro si žádá rychlé osvěžení. Ideálním řešením může být solární sprcha. Solární sprchy se staly v Česku v posledních letech doslova hitem. Představují totiž praktické, ekologické a nikterak finančně náročné řešení, jak se bezvadně a příjemně osvěžit v horkých letních dnech. Tělo sprchy je vlastně zásobník, ve kterém se voda ohřívá sluncem – tedy zadarmo. Na českém trhu jsou i solární sprchy s tak nádherným a moderním designem, že se stanou klenotem každé zahrady.

Solární sprcha De Luxe

Více informací naleznete na www.mountfield.cz.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem