Rodinný dům na předměstí Prahy, velikost zahrady tak akorát. Dost velká, aby se na zahradě dalo pohodlně žít, ale zároveň dost malá na to, aby se dala udržet v detailu, jaký bychom očekávali spíš v interiéru.

Zahrada byla na začátku jen holá travnatá plocha, na plnohodnotné žití venku to nebylo. A proto architekt Kryštof Štulc ve spolupráci s Veronikou Matouškovou z Atelieru Flera postupně doplnili venkovní zastřešenou kuchyni, na ni navazující terasu a bazén, dále různá krytější zákoutí, sezení, relaxační kouty a místa na grilování. Na hraní fotbálku a trampolínu samozřejmě také prostor zbyl.

Kuchyně s krytým sezením je transformovaná zmenšením garáže, ke které je přistavěná veliká „skříň“, do níž je ukrytá bazénová technologie a místa na skladování. Je po ní možné vystoupat jako po schodech na plochou střechu s užitkovou a bylinkovou zahrádkou.

Venkovní obývací pokoj u rodinného domu na předměstí Prahy

„Na malou plochu jsme museli umístit překvapivě hodně fungujících a navzájem provázaných věcí. Od kuchyně přes gril, bazén, sezení na terasách, koutech a odpočinkových zákoutí až po skladování dřeva a bazénovou technologii. Kromě designu bylo zásadní detailní a chytré řešení organizace celého prostoru,“ dodává k realizaci autor.

Autor: Kryštof Štulc; spolupráce Veronika Matoušová, Atelier Flera

Článek byl publikován na webu stavbaweb.cz

logo MessengerPoslat Messengerem