Zahrada z corianu vám předvede, jak si zahradní architekt dovede pohrát se syntetickými a přírodními prvky. Bujné rostlinstvo příjemně zkrotil a doplnil umělým kamenem, který se přirozeně vine celou zahradou.

Při procházce po lávkách a chodníčcích se můžete pokochat jejich zajímavým dezénem.Projekt The Gavin Jones Garden of Corian® byl představen na květinové výstavě Chelsea Flower Show v Londýně. Instalaci vytvořila firma DuPont ve spolupráci s předním zahradním designérem Philipem Nashem a firmou Gavin Jones, která se zabývá krajinářskou a zahradní architekturou, za niž posbírala již řadu ocenění.

Účelem tohoto nevšedního pojetí zahrady je, aby vás nadchla a okouzlila. Měla by být útočištěm a místem, které překvapí i pobaví. Zaujme už svým tvarem do oblouku, jímž přirozeně prostupují chodníčky, terasy, prostory pro sezení i vodní kanál, to vše z corianu světlé barvy.

Více článků z rubriky ZAHRADA na www.dumabyt.cz.

Corian lze libovolně tvarovat

Ostrůvek s lávkou připomíná siluetu rejnoka.Corian známe hlavně jako materiál, z něhož se vyrábí luxusní vybavení koupelen, prvky kuchyní, stylový nábytek nebo bytové doplňky, tentokrát však byl použit zcela nově a netradičně. Autoři plně využili jeho všestranných vlastností, které designérům z mnoha pochopitelných důvodů imponují. Materiál lze prakticky libovolně tvarovat. Při teplotách okolo 160 ºC se dá snadno ohýbat, spojovat a formovat. I sebevětší plochy proto vypadají jako z jednoho kusu materiálu.

V našem případě z něj autoři vytvořili vlnící se oblé křivky, které při troše fantazie evokují živé tvory, prohánějící se ve vzduchu nebo ve vodě. Ostrůvek s posezením a lávkou tak může někomu připomínat rejnoka, některá svítidla zase velké ptáky na břehu jezera.
Materiál je navíc neporézní a pevný, odolný vůči znečištění a trvanlivý, takže má všechny předpoklady pro to, aby mohl trvale pobývat v exteriéru. V případě potřeby se dá jednoduše čistit, opravovat, obnovovat i recyklovat. Drobné povrchové mechanické poškození, které venku nelze vyloučit, lze snadno odstranit bez zřetelných barevných změn.

Ostrov v srdci zahrady

Ostrov na hladině střeží futuristická ptačí hlava.Páteří zahrady se stal vyvýšený chodník, který vás převede přes bujnou výsadbu s kaktusy, sukulenty a palmami i přes vodní plochu jezírka až na plovoucí ostrov umístěný v srdci zahrady.

Při troše představivosti se může stát můstkem pro kapitána, který zve nikoliv ke kormidlu, nýbrž k odpočinku. Na opačném konci se chodníky mění v terasu a další posezení.

Zahradu lze přehlédnout z vyvýšených míst, která jsou nekonečnými vyhlídkami, na nichž si ujasníte, kudy se budete pohybovat. Prostor působí atraktivně jak ve dne, kdy se bílé struktury prolínají se všudypřítomnou zelení a barevnými květinami, tak i v noci, kdy se po celé zahradě rozsvítí důmyslně rozmístěné světelné systémy s LED diodami.

text: Šárka Drbohlavová, foto: DuPont

logo MessengerPoslat Messengerem