Víte, že houpání zvyšuje inteligenci? V rozhovoru to potvrdil doktor Breithecker z německé Spolkové společnosti pro podporu pohybu a tělesné kondice (BAG). Houpání a kolébání stejně jako všechny obdobné pohyby stimulují centrum rovnováhy, které je umístěné ve vnitřním uchu. Proč si tedy nepořídit pod vánoční stromeček například houpací síť?

„To samo o sobě samozřejmě nezaručí vyšší stupeň inteligence, ale moderní výzkumy potvrzují, že tyto pohybové aktivity, obzvláště jsou-li prováděné v raném věku, poskytují důležité podněty pro rozvoj mozku. Při houpání se vytvářejí a upevňují neuronová spojení, která obecně zlepšují metabolické prostředí v mozku a zvyšují funkčnost mozkové kůry," říká v rozhovoru doktor Breithecker.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

K základní řadě klasických sítí přibyly i speciální řady produktů pro miminka.Podle něj se houpací sítě a sedačky dají využít i jako podpora léčby hyperaktivních dětí trpících poruchou pozornosti. Ty si svým neposedným chováním přirozeně stimulují centrum rovnováhy, produkující speciální látky jako je například dopamin (látka spojovaná s příjemnými vjemy v mozku), který se v jejich organismu nachází ve velmi nízké koncentraci.

Více článků o BYDLENÍ najdete na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Kontinuálně obměňujeme pozici

Houpání pomáhá i dospělým při uvolňování svalového napětí.Houpání pomáhá i dospělým při uvolňování svalového napětí, způsobeného každodenním stresem a vysokým pracovním nasazením. Houpací sedačky navíc umožňují dynamický způsob sezení, při němž spontánně a kontinuálně obměňujeme pozici. Neustálé přizpůsobování polohy přirozeně mění tonus svalových vláken, zlepšuje metabolismus, krevní oběh a funkci nervového systému.

Přestože je blahodárný vliv houpacích sítí na zdraví člověka prověřen staletími, jde jejich vývoj neustále dopředu.Přestože je blahodárný vliv houpacích sítí na zdraví člověka prověřen staletími, jde jejich vývoj neustále dopředu. Nabídka je přizpůsobena dnešnímu velmi různorodému využití tohoto bytového doplňku, k základní řadě klasických sítí nově přibyly i speciální řady produktů pro miminka, děti a cestovatele. Rozšířená je i nabídka stojanů a sítí vyrobených z bio bavlny.

text: www.mujdum.cz, foto: www.lasiesta.com

logo MessengerPoslat Messengerem