Dvě okna splývající v jedno, takový dojem navodí střešní okna VELUX osazená vedle sebe za pomoci nového Instalačního setu DUO.

Nově koncipovaný nosný systém nejenže usnadní a urychlí montáž dvou střešních oken VELUX vedle sebe, ale zároveň nahradí krokev (laicky řečeno trám mezi okny) elegantně zapuštěným plochým profilem. Právě ten nechává vizuálně splynout dvě okna v jedno. Praktické i estetické kvality Instalačního setu DUO, resp. výsledné montáže, ocenila odborná porota na nedávném stavebním veletrhu For Arch a udělila mu ocenění Grand Prix.

Instalační set DUO (zdroj: VELUX)

Plochý profil pohledově spojí dvě okna v jedno

Více prosklených ploch odpovídá současným trendům zdravého bydlení, což platí i pro střešní okna v podkroví. Ta kromě světla a zdravého vzduchu přinášejí i další bonusy – poskytují lepší výhledy a zvyšují komfort bydlení pod střechou. Zásadní vliv na jejich funkčnost a životnost má kvalita montáže. Proto společnost VELUX vytvořila Instalační set DUO usnadňující montáž dvou střešních oken vedle sebe. Místo obvyklé krokve je mezi dvojicí oken pouze plochý profil, který celé řešení hmotově odlehčuje a vizuálně spojuje dvě okna v jedno. Výsledek je velmi estetický a elegantní, zvětšuje prostor před okny a zlepšuje výhled.

„Snažíme se vést zákazníka k většímu prosvětlení místnosti, tedy aby si rovnou pořídil dvě okna místo jednoho. Přinese mu to benefity v podobě větší prosklené plochy, a tedy i komfortnějšího bydlení,” vysvětluje Jakub Mrázek, technický poradce společnosti VELUX. Jak dodává, novinka poskytuje zákazníkovi svobodu výběru, např. může vedle sebe kombinovat výklopně-kyvné okno a kyvné.

Staré řešení s krokví (zdroj: VELUX)Instalační set DUO (zdroj: VELUX)

Montážník si objednává vše pod jedním kódem

Každá část Instalačního setu DUO je navržena tak, aby přesně odpovídala oknům různých velikostí a typů. Montážní sadu lze použít pro všechna okna VELUX od rozměrů 55 × 78 až po 114 × 140 cm. Na výběr jsou dvě varianty propojení – s meziokenní vzdáleností pouhých 18 mm nebo 100 mm. Součástí montážní sady je vše: Lemování, nosný systém, zateplovací rám, plochý meziokenní profil v bílé barvě i dokonale padnoucí hydroizolační manžeta, která se vkládá kolem oken i mezi ně. Vynechání krokve a přidané zateplení ve středovém profilu mezi okny navíc zabraňuje vytváření tepelných mostů.

Staré řešení s krokví (zdroj: VELUX)Instalační set DUO (zdroj: VELUX)

„Montážník si objednává vše pod jedním kódem a v setu najde všechny potřebné prvky. Ulehčí si tak montáž a zároveň eliminuje riziko chyb,” upozorňuje na výhody z pohledu montážníka Jakub Mrázek, technický poradce společnosti VELUX.

Novinku lze využít při instalaci celodřevěných i bezúdržbových bílých oken, s horním i spodním ovládáním, výklopně-kyvných i kyvných. Samozřejmostí je možnost zvolit si dálkově ovládaná střešní okna VELUX INTEGRA® a zapojit je do chytré domácnosti. Se systémem VELUX ACTIVE with NETATMO lze okna svěřit automatickému řízení, tedy otvírání a zavírání v závislosti na počasí.

Instalační set DUO (zdroj: VELUX)

www.velux.cz

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem