I na zahradu patří cosi zářivého, uměleckého nebo výjimečného. Přesvědčil nás o tom veletrh Maison & Objet v Paříži, který představil mnohé nápadité a elegantní zahradní doplňky. Těmi, které nemohou zahradu zdobit po celý rok, můžete bez obav vyšperkovat také interiér.

Hru barev zažijete pod slunečníky Dot.Hru barev zažijete pod slunečníky Dot. Stínidlo je tvořeno ze dvou různě barevných vrstev látky, otvory jsou vytvořeny pomocí laseru. Při posezení pod slunečníkem vnímáte barvu spodní i vrchní vrstvy. Když sluneční paprsky vniknou do horních otvorů, na spodní vrstvě se objeví další, třetí barva. Tak jak slunce během dne putuje po obloze, proměňuje se i puntíkovaný vzor.

Ptejte se odborníků na ZAHRADU v PORADNĚ.

Rozkvetlou zahradu můžete mít po celý rok. Stačí jednoduše zapíchat do země trvanlivé květiny. Hezky se vyjímají také instalované v mělké vodě. Květ s podstavcem slouží jako stolek (ATELIER D´ARTISTE, Francie).Rozkvetlou zahradu můžete mít po celý rok. Stačí jednoduše zapíchat do země trvanlivé květiny. Hezky se vyjímají také instalované v mělké vodě. Květ s podstavcem slouží jako stolek.

Stojany na slunečník vyhlížejí zpravidla tradičně, v horším případě nezajímavě, nebo bývají těžké a špatně se s nimi manipuluje. Stojan Cube zaujme nejen vzhledem. Stejně jako pufy ve stejném designu poslouží jako stolička nebo stolek, případně do něj můžete odložit mobilní telefon, brýle, knížku nebo třeba pivo. Kvůli lepší stabilitě lze základnu vyplnit vodou nebo pískem. Vyrábí se v bílé, lipově zelené a tmavě šedé barvě (SYWAWA, Belgie).Stojany na slunečník vyhlížejí zpravidla tradičně, v horším případě nezajímavě, nebo bývají těžké a špatně se s nimi manipuluje. Stojan Cube zaujme nejen vzhledem. Stejně jako pufy ve stejném designu poslouží jako stolička nebo stolek, případně do něj můžete odložit mobilní telefon, brýle, knížku nebo třeba pivo. Kvůli lepší stabilitě lze základnu vyplnit vodou nebo pískem.

Více článků z rubriky ZAHRADA na www.dumabyt.cz.

Útulné soukromí vytvoří slunečník

Zahradní nábytek Cosmos se slunečníkem tvoří dvě polokruhové sedačky pro devítičlennou společnost. Kruhový stolek lze snížit na úroveň sezení, čímž se vytvoří plocha pro odpočinek až 7 lidí. Polštáře jsou vyrobeny z materiálů, vhodných pro venkovní použití. Útulné soukromí vytvoří nízko položený slunečník (také tmavě šedý nebo černý) s nápaditým otevíracím a zavíracím mechanismem. Magnety na obou koncích udrží slunečník otevřený. Když je příliš větrno, magnety se rozpojí a slunečník se sám automaticky složí. Materiál odolává špíně a větru (EXTREMIS, Belgie).Zahradní nábytek Cosmos se slunečníkem tvoří dvě polokruhové sedačky pro devítičlennou společnost. Kruhový stolek lze snížit na úroveň sezení, čímž se vytvoří plocha pro odpočinek až 7 lidí. Polštáře jsou vyrobeny z materiálů, vhodných pro venkovní použití. Útulné soukromí vytvoří nízko položený slunečník (také tmavě šedý nebo černý) s nápaditým otevíracím a zavíracím mechanismem. Magnety na obou koncích udrží slunečník otevřený. Když je příliš větrno, magnety se rozpojí a slunečník se sám automaticky složí.

Zaujmou sochy v zahradě

Zahradní stůl ozdobí hladké čistě bílé misky klasického tvaru z porcelánu a silikonu. Každá je svá, černé kontury jsou malované ručně. Mají praktickou velikost (průměr 12 cm) a jsou odolné vůči mrazu. Zaujme jak jeden kousek, tak více misek pohromadě (MENU®, Dánsko).Zahradní stůl ozdobí hladké čistě bílé misky klasického tvaru z porcelánu a silikonu. Každá je svá, černé kontury jsou malované ručně. Mají praktickou velikost (průměr 12 cm) a jsou odolné vůči mrazu.V každé roční době zaujmou sochy v zahradě. Ženské siluety upevněné na podstavcích osloví tvary, barvami i možností snadného přeskupení (ATELIER D´ARTISTE, Francie).

V každé roční době zaujmou sochy v zahradě. Ženské siluety upevněné na podstavcích osloví tvary, barvami i možností snadného přeskupení.

text: Šárka Drbohlavová, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem