Redakce časopisu MŮJ DŮM už více než dvacet let vyhlašuje v rámci každoroční ankety DŮM ROKU nejkrásnější domy postavené na území Česka, a to v šesti kategoriích. V každém čísle časopisu pak můžete najít několik potenciálních kandidátů. V tomto článku pro vás máme malou ukázku tří domů, které podrobně představujeme v aktuálním čísle časopisu MŮJ DŮM 05/2018.

Dokonalá symbióza

Velkorysá prosklená vila nestojí na Floridě ani u Paříže, ale na okraji Prahy. Elegance a harmonie, kterou vyzařuje, se tu propojují v mnoha souvislostech a rovinách. Kromě vyvážení formy a funkce, která je pro moderní architekturu podstatná, je zjevná i harmonie exteriéru a interiéru, přírody a technologie a v neposlední řadě i harmonie těla i ducha. (Celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 16)

Dokonalá symbióza - MŮJ DŮM 05/2018

Pohoda schovaná za vraty

Rodinný dům v malé slezské obci vychází z požadavku vytvořit pohodlné, finančně nenáročné bydlení vhodné pro handicapovanou osobu. Vtipně jednoduché řešení se vypořádává jak s požadavkem zachovat soukromí na exponovaném pozemku, tak se záměrem vytvořit vzdušný otevřený prostor, naplnit interiér sluncem, a přitom nedopustit nežádoucí vedro během letního žáru. (Celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 30)

Pohoda schovaná za vraty - MŮJ DŮM 05/2018

Dům, který chce vzlétnout

Majitelé mají vztah k moderní architektuře, líbí se jim velké otevřené prostory a industriální styl. Když se naskytl pozemek v okrajové čtvrti většího města na Českomoravské vrchovině, neváhali. (Celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 61)

Dům, který chce vzlétnout - MŮJ DŮM 05/2018

Zdroj: Redakce časopisu MŮJ DŮM

logo MessengerPoslat Messengerem