Poohlížíte se po vlastním bydlení a zvažujete, zda jít do pronájmu nebo si koupit vlastní bydlení? Prozradíme vám, v čem je pronájem výhodnější.

(Komerční prezentace)

1. Platíte méně než s hypotékou

Pokud si nepronajmete velkorysý mezonet s výhledem na Pražský hrad, pravděpodobně zaplatíte za pronájem výrazně méně než za hypotéku. Tu si navíc uvážete na krk na dalších 20 až 30 let. A kromě splátek za hypotéku musíte k nákladům za byt připočítat také pravidelné příspěvky do fondu oprav. Když celkové výdaje sečtete, zjistíte, že vlastní bydlení významně ukrojí z vašeho rozpočtu.

2. Rekonstrukci bytu zaplatí majitel

Ve vašem současném bytě už se vám nelíbí a chtěli byste změnu? Z pronajatého bytu se prostě přestěhujete jinam nebo navrhnete majiteli, že by byt potřeboval jisté úpravy. V případě, že je byt váš, nezbude vám, než se pustit do rekonstrukce a všechny náklady nést na vlastních bedrech. Stejně se tak se v pronájmu můžete domluvit s majitelem na koupi pračky nebo ledničky, jestliže vám přijde, že ta stará už dosloužila. Ve svém bydlení si musíte nové spotřebiče zafinancovat sami.

3. Vždy můžete změnit bydliště

Ať už se rozvedete nebo s někým sestěhujete, vždy můžete byt vyměnit pronajatý byt vyměnit za menší či větší. Pokud plánujete, že si jednou pořídíte velkou rodinu, nemusíte už teď bydlet nutně ve vlastním 4+1. A naopak. Nač teď kupovat garsonku, když za pár let oceníte několikapokojový byt. Případný prodej bytu je běh na dlouhou trať - i proto je výhodnější jít do pronájmu alespoň do doby, než budete vědět, jaká vás čeká budoucnost.

4. Snadno se zbavíte nepříjemných sousedů

Bydlení v krásně zařízeném vlastním bytě se snadno stane noční můrou. Zpravidla se tak stane tehdy, když si někdo ze sousedů pořídí psa a ten celé dny sám v bytě štěká, nebo v momentě, kdy se do domu nastěhují nájemníci žijící bujarým společenským životem do brzkých ranních hodin. V takovém případě je lepší se rovnou odstěhovat než se pouštět do předem prohraných konfliktů. Pokud bydlíte v nájmu, bude pro vás hračka dát bytu sbohem a přestěhovat se do lepšího.

S kompletní nabídkou služeb pro pronájem bytů přichází společnost Fincentrum Reality. Má 44 poboček pro celé České republice a nabízí komplexní zprostředkování prodeje a pronájmu nemovitosti. Kromě prodeje pronájmu reality nabízí i finanční poradenství. Vše tedy zařídí rychle a jednoduše za vás. Více na fincentrumreality.com.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem