Plánujete pořizovat novou kuchyň, ve které se vám bude pohodlně a snadno vařit? Máme pro vás několik rad a tipů, které vám později ušetří kupu starostí.

Vše doporučujeme řádně naplánovat a s přípravou prostoru pro novou kuchyni začít až po finálním návrhu celé kuchyňské linky. Na první schůzku s projektantem se vydejte s detailně zaměřeným prostorem. Od kuchyňského studia v této fázi dostanete spolu s grafickým zpracováním i plán instalace rozvodů.

Potíže s rozvody

Při plánování nové kuchyně je dobré zrevidovat vedení vody, plynu i elektřiny. Původní instalace rozvodů velmi pravděpodobně nebude vyhovovat potřebám kuchyně navržené dle nejnovějších trendů ergonomie pohybu. V polovině případů navíc chybí v bytech přípojka vody a odpadu k myčce. Dá se to vyřešit rozdvojkou u přívodu studené vody a připojením odpadu k sifonu dřezu. Takové řešení je ale hlučné. Pokud chcete při mytí nádobí klid, je lepší zasekat přívod i odpad do zdi.

Pozor na elektřinu

Stává se, že zastaralé elektrické rozvody „neutáhnou“ sklokeramickou nebo indukční desku. Vždy je výhodnější mít rozvod přizpůsobený napětí 380 V. Ke zvážení je také revize umístění centrálního osvětlení, které si můžete v některých částech kuchyně „stínit“. Pak je dobré zvážit dodatečné osvětlení u sporáku či pracovní plochy.

Pracovní deska musí zářit jako divadelní jeviště. Proto nezapomeňte na vývod pro světla a vypínač na stěně v úrovni horních skříní. Zbytek stropního osvětlení je nutné naplánovat vzhledem k typu stropu (sádrokarton, trámy). Ve fázi projektování je nutné řešit také výšku kuchyňské linky (v podkroví pod šikminami) a umístění digestoře. U atypických stropů totiž může vzniknout problém s digestoří nad kuchyňským ostrůvkem.

Stěna navazující na pracovní desku a dřez kuchyňské linky je náchylná k ušpinění při vaření a mytí nádobí, proto by měl být její povrch omyvatelný a odolný

Kotle a ohřívače v kuchyni

Při rekonstrukci rodinného domu můžete vhodný elektrický či kondenzační kotel pro ohřev vody „skrýt“ přímo v kuchyni, a to zabudováním do nábytku. Elektrický průtokový ohřívač vody nebo zásobník na 10 l v kuchyni se zase bez problémů vejde do skříňky pod dřezem.

Čtěte také: Jak na ideální kuchyň

Výška parapetu

Je pochopitelné, že chcete mít z kuchyně pěkný výhled, a tak plánujete kuchyňskou linku u okna. Dejte ale pozor – nejmenší výška nábytku je 850 mm. Dále je třeba počítat s pracovní deskou, standardní rozměr je 40 mm. Tenčí desky bývají v rozměrech 15–20 mm. Je -li tedy okenní parapet níže, budete muset zvolit tenčí pracovní desku nebo změnit koncepci kuchyně.

Pokud můžete ovlivnit výšku parapetu, zvažte jednu praktickou variantu – parapet i pracovní desku si nechte vyrobit z jednoho materiálu a ve stejné výšce. Chcete-li mít u okna dřez, nezapomeňte vzít v úvahu, zda křídlo okna při otevírání nenarazí do dřezové baterie.

Výška pracovní desky se odvozuje od výšky člověka, který ji bude používat. Pokud se postavíte k lince a dáte ruku do pravého úhlu, měli byste ji mít 150 mm nad deskou

Připravte si stěnu

Pro ukotvení skříněk nové kuchyně hraje důležitou roli materiál stěn a stropu. V sádrokartonových stěnách je již dopředu nutné myslet na výztuhy nebo zvolit nosný sádrokarton (Fermacel). U dutých cihel se nábytek připevňuje chemickou kotvou. Ve velmi starých bytech se kuchyně v některých případech musí kotvit skrze celou stěnu.

Ve starých bytech není ve většině případů nic v pravém úhlu. Řešením je stavební úprava a dorovnání stěn, nebo se bude muset přizpůsobit návrh vaší nové kuchyně. Druhá varianta je však cenově a časově náročnější.

Rozměry skříněk se pohybují v násobcích 100 mm a 150 mm, např. 250, 300, 450, 600, 800, 900, 1 200, ale i rozměry mimo tyto řady jsou běžné, vyrobí vám je na zakázku

Potíže s odvětráním

Při změně dispozice kuchyně pamatujte na umístění a vedení odtahu odsavače par. Může si vyžádat určité stavební úpravy (vytvoření podhledu apod.). Počítejte se snížením stropu min. o 200 mm.

Zvolíte-li recirkulační digestoř, tento problém odpadá. V některých bytech odtah chybí, což se kompromisně řeší digestoří s filtry s uhlíkovými vlákny. Tento filtr není bohužel schopen pohltit velmi aromatické pachy a vzdušná vlhkost v kuchyni zůstává úplně. Pokud se filtr nemění 2x ročně, hrozí snížení výkonu, větší hlučnost a mastný flek na stěně v místě vyústění odsavače.

Důležitý je také průměr odtahu, protože většina moderních digestoří potřebuje 150mm otvor. Každý centimetr zúžení zvyšuje hlučnost a snižuje účinnost.

Nepřehlédněte: Nejlepší materiály pro vaši kuchyni

Vestavné spotřebiče

Při plánování kuchyně je nutné myslet také na správné rozmístění a instalaci vestavných spotřebičů. Většina vestavných spotřebičů má shodnou šířku 60 cm nebo 45 cm, což odpovídá standardizovaným rozměrům kuchyňských skříněk. Přesto se při výběru vždy z technického nákresu přesvědčte, že se vám spotřebič do skříňky vejde. Jedním ze základních pravidel je neumisťovat vedle sebe chladničku a spotřebiče vydávající teplo, tedy troubu, mikrovlnku nebo varnou desku. Ty totiž chladničku zbytečně zahřívají a zvyšují tak její spotřebu. Proto je vždy vhodné mezi ně umístit alespoň jednu úložnou část. U chladniček a trub by měl mezi zády spotřebiče a stěnou zůstat volný prostor pro volné proudění vzduchu, aby se nepřehřívaly. Obdobně se řeší odvětrání i u vestavných přístrojů, kde se v soklu nad podlahou, případně i nahoře pod stropem instaluje větrací mřížka.

Kuchyňské náčiní by nemělo být v zásuvkách naházeno páté přes deváté jako na obrázku, ale přehledně uspořádáno. Praktickým pomocníkem jsou zásuvkové organizéry

Otevírání dvířek

Uživatelé stále častěji volí namísto klasických skříněk s dvířky variantu zásuvek, a to jak ve spodní části kuchyňské linky, tak i v horních částech do výšky očí. Jsou přehledné, tzv. plnovýsuvné zásuvky lze vytáhnout celé a máte jednoduchý přístup i k tomu, co je uložené vzadu. Druhá varianta je tzv. vložená zásuvka, která se skrývá za klasickými dvířky, případně za výsuvným čelem skříňky. Tato varianta bývá často umístěna v blízkosti varné zóny nebo pod varnou desku, kde je umístěná praktická zásuvka například pro kořenky.

U horních skříněk mnoho uživatelů volí výklopná dvířka. Důležité je využít všechna hluchá místa, například rohy. Netradičním, ale velmi praktickým řešením může být takzvaná ledvinková police, která se umístí do rohu, ale je možné ji celou vytáhnout.

Investujte do kvality

Nevyplatí se šetřit za každou cenu, ale uvědomte si, proč je vhodné zvolit dražší materiály a provedení, které potom při každodenním provozu plní spolehlivě své funkce. Určitě nelitujte investice do kvalitního kování. Levné výrobky či kopie laik při prvním pohledu nerozpozná, ale bývají velmi poruchové. Následnou výměnou v již hotové kuchyni za kvalitnější variantu se samozřejmě investice do kuchyně velmi prodraží. Podobně to mohou být v případě levných povrchových materiálů a úprav dvířka, pracovní plocha, čela zásuvek. Levnější dvířka s nezpevněnou hranou se mohou v budoucnu při každodenním používání vyštipovat, poškrábat, i jejich údržba může být obtížnější. Do cenové nabídky by měl dodavatel kuchyně určitě zahrnout typ a výrobce všech použitých materiálů a prvků. 

Varné centrum by mělo být umístěno tak, aby po obou stranách varné desky vznikl manipulační prostor, který využijete k odkládání či drobné přípravě

Text: Adam Krejčík
Foto: iStock, archiv

logo MessengerPoslat Messengerem