Zeptali jsme se odborníka z České spořitelny.

Dobrý den, mám uzavřenou hypoteční smlouvu na byt v osobním vlastnictví na 30 let. Letos tomu bude 15 let, co splácím, a zároveň mi uplyne 5letá doba fixace. Mám poměrně vysokou úrokovou sazbu a uvažuji o možnosti refinancování hypotéky od jiné bankovní instituce. Co v mém případě by takovéto refinancování obnášelo a je reálné získat výhodnější podmínky než u stávající banky? Do budoucna zvažuji rekonstrukci koupelny, mohla bych případně refinancovat s navýšením?

Předem děkuji za odpověď. Alena

Na Váš dotaz odpovídá Marek Petráš - produktový manažer hypoték, Česká spořitelna 

Dobrý den, Aleno,

ano, máte možnost získat nejen výhodnější podmínky než u stávající banky, ale i snadnější vyřízení refinancování hypotéky.

V případě zájmu o refinancování s Českou spořitelnou dokládáte pouze původní úvěrovou smlouvu, žádost a doklad totožnosti, 2 až 3 aktuální fotografie nemovitosti. Nemusíte tak již dokládat výši příjmu, aktuální výši hypotéky ani ocenění. Ocenění provedeme buď online zdarma přímo na pobočce, nebo poskytneme nový odhad nemovitosti zdarma, případně pokud chcete, můžete původní odhad nemovitosti doložit a banka jej bude akceptovat. Ani nemusíte mít účet u České spořitelny a nemáte tak starosti s jeho změnou. Kromě toho, že refinancování je bez poplatku za vyřízení, dovolím si uvést i jeho další výhody:

· Úrokovou sazbu garantujeme až rok dopředu zdarma, máte tak možnost čerpat úvěr až 12 měsíců od podpisu smlouvy pro refinancování

· Splatnost až 30 let, splátky je možné odložit až na 3 měsíce nebo změnit jejich výši až o 30%

· Lze refinancovat až do výše 100 % hodnoty zastavené nemovitosti stanovené bankou na základě znaleckého ocenění, minimální a maximální výše není omezena

Refinancovat lze již dříve poskytnuté úvěry na nemovitosti, vyjma hypotečních úvěrů poskytnutých Českou spořitelnou, včetně možnosti financovat další potřeby nad rámec původního úvěru, a to jak účelové (spojené s nemovitostí), tak i neúčelové povahy, například Americká hypotéka a dále také všechny prokazatelné náklady související s refinancováním a investicemi do nemovitosti (poplatky za bankovní služby, realitní a právní služby, apod.)

Pokud byste měla zájem o refinancování s navýšením, podmínky jsou takové, že navýšit lze až do hodnoty zastavované nemovitosti a účely jsou možné jako u standardní hypotéky, např. jak jste sama uvedla - na rekonstrukci, nebo dostavět něco k domu, zmodernizovat apod.

text: Dana Klomínková a Česká spořitelna

(komerční sdělení)


logo MessengerPoslat Messengerem