Při výběru cihlového obkladu na fasádu nebo do interiéru často narazíte na materiály, které se tváří jako cihla, ale skutečnost je bohužel jiná. Zde je několik tipů, na co se při výběru zaměřit.

(Komerční prezentace)

1. MATERIÁL – Za cihlové výrobky se dost často vydávají i produkty, které s cihlou nemají vůbec nic společného. Takovým příkladem může být betonová imitace, která je chybně označovaná jako „CIHLA“. Od takového materiálu pak nemůžete očekávat vlastnosti, kterými se vyznačují kvalitní lícové cihly a lícové pásky vypálené při vysokých teplotách z cihlářské hlíny!

2. VLASTNOSTI – Stálobarevnost a odolnost vůči vyblednutí – přírodní původ – bezúdržbovost – odolnost vůči teplotním výkyvům, to jsou vlastnosti, které mají kvalitní cihlové obklady.

Při výběru cihlového obkladu na fasádu nebo do interiéru často narazíte na materiály, které se tváří jako cihla, ale skutečnost je bohužel jiná. Zde je několik tipů, na co se při výběru zaměřit.3. CIHLA vs. PÁSEK – Pásky rozdělujeme podle způsobu, jakým jsou vyráběny, na tažené a ražené. Tažené – vyráběné tahem – mají přesný rozměr a pravidelný tvar. Ražené – vznikají řezáním z ražených cihel – nemusí být vždy rozměrově tak přesné.

4. POVRCH – Může být různý: rustikální s pískovaným povrchem, který je hrubší. Nebo hladký, který je například možný celoplošně spárovat.

5. BARVA – Cihlové výrobky jsou vypalovány z kvalitní hlíny, ale i přesto je možné vybírat z různých barev a odstínů.

6. ROZMĚR – Cihly i pásky mají mnoho formátů, ze kterých si můžete vybrat: ČF 290 x 140 x 65, NF 240 x 115 x 71 a RF 250 x 120 x 65, WDF 210–215 x 100 x 65. Pásky mají s cihlou totožnou délku a výšku a liší se různou tloušťkou. Ražené pásky mají nejčastěji 23 mm, tažené 10–14 mm.

7. DOSTUPNOST – Nezapomeňte se zeptat na dostupnost zboží, některé druhy materiálu jsou dostupné pouze na objednání.

8. KVALITNÍ CHEMIE – Důležitý je i výběr optimální chemie, použité při lepení pásků nebo spárování. Vyberte materiály v takové kvalitě, která nepodporuje tvorbu výkvětů. Pro zvýšení trvanlivosti lícových pásků, cihel či venkovní dlažby můžete použít povrchovou impregnaci.

9. REALIZAČNÍ FIRMA – Na jejím výběru si dejte obzvláště záležet. Vždy je důležité získat si reference, popřípadě se podívat na díla, která firma udělala.

10. TEĎ UŽ NÁS JEN KONTAKTUJTE. Odborníci z klinker týmu vám rádi poradí s výběrem i jakýmkoli dotazem. Více informací naleznete na našem webu www.klinkercentrum.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem