V březnovém čísle našeho časopisu jsme vám představili vítěze naší ankety o titul Dům roku 2018. Jedním z nich, vítězem kategorie Katalogové domy – montované konstrukce, se stal dům Ideal City od společnosti Canaba. Zeptali jsme se našich čtenářů, čím je dům nejvíce zaujal.  

(Připraveno ve spolupráci se společností Canaba)

V naší čtenářské soutěži získaly domy Canaba v uplynulých letech již celou řadu titulů. Příčinou jejich úspěchu je zejména spojení kvalitního moderního bydlení a příznivé ceny. Domy na bázi masivní konstrukce se vyznačují velkou trvanlivostí a dlouhou životností při vynikající schopnosti akumulace tepla. Jejich provoz je tedy nízkonákladový, přesná výroba zajišťuje, že stavebník doslova „ví, co staví“ – získá dům v garantované kvalitě, v přesně stanoveném termínu a za předem přesně stanovenou a konečnou cenu. A získá ho rychle – dům vyroste za 3 až 4 měsíce.

Proč právě Ideal City?

Vznikl jako modernizovaná verze domu Ideal, který je jedním z nejoblíbenějších z nabídky společnosti Canaba. Architektura završená střechou s nízkým sklonem harmonicky zapadne do jakéhokoliv prostředí, její jednoduchá elegance vynikne jak v nové městské čtvrti, tak i ve starší zástavbě. Spojuje úspornost s pohodlím a představuje vyvážený kompromis moderního designu a tradičního vzhledu.

V přízemí se nachází společný obývací prostor ve tvaru L, který je propojen s kuchyní, ale zároveň je od ní příjemně opticky oddělený. Díky několika francouzským oknům je interiér bezprostředně propojený se zahradou.

Zajímalo nás, co na tomto domě zaujalo hlasující na našem webu, proto jsme se některých z nich zeptali prostřednictvím e-mailu.

„Zvenku dům Ideal City nevypadá velký, stačí na něj i malý pozemek. Výhodou čtvercového půdorysu je, že jej lze umístit na pozemek s ohledem na optimální orientaci ke světovým stranám a místním podmínkám,“ uvedli Jiří a Vlasta Fialovi z Českých Budějovic.

Půdorys domu Ideal City (Zdroj: Canaba)

V přízemí se standardně nachází společný obývací prostor. Uspořádání do L si získalo, jak máme ověřeno od bezpočtu našich čtenářů, velkou oblibu – působí uvolněně a velkoryse, ale je příjemně členěné a zároveň praktické. Díky několika francouzským oknům je interiér krásně prosvětlený a má hezké výhledy do zahrady. „Vyjít ráno nebo večer z obýváku přímo ven, to byl vždycky můj sen. Bez toho si bydlení v rodinném domě ani nedovedu představit,“ svěřila se čtenářka Jitka z Pardubic.

V přízemí nechybí malá koupelna a domácí pracovna, stavebníkům se určitě také líbí, že schodiště zabírá jen minimum místa. V podkroví jsou tři ložnice a velká koupelna. „Vlastně to není klasické podkroví,“ komentoval čtenář Lukáš Farský z Plzně. „Střecha má sklon 14°, takže všechny místnosti v horním podlaží mají vysoký strop. Je to úplně jiný pocit než v běžném podkroví. A také to znamená spoustu úložného prostoru navíc. Dají se sem umístit běžné skříně, bez omezení zkosenými stropy.“

Shrnuto a podtrženo, opět jsme si ověřili, že naši čtenáři umí dobře rozeznat kvalitu domů a že se při hlasování řídí nejen svým srdcem, ale i rozumem a racionálními argumenty…

Text: Jitka Pálková, Foto: Archiv Canaba

logo MessengerPoslat Messengerem