Slova slavného amerického herce Kirka Douglase by dnes hodně mužů i žen z vícero důvodů zpochybnila a samozřejmě by jedni i druzí měli pravdu. Ta nosná myšlenka byla poplatná době, ve které vznikala, přesto nám mohou jeho slova i dnes něco podstatného sdělit. V bydlení například platí, že dům bez dobré fasády všem kolemjdoucím jasně signalizuje, že mu něco důležitého a podstatného chybí a že je to potřeba napravit. Přitom je to tak jednoduché – stačí si vybrat vhodný zateplovací systém. Pokud je u vás na prvním místě kvalita, tradice a finální vzhled fasády, máme pro vás tip na dva špičkové systémy.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Především pro dřevostavby je určený zateplovací systém StoTherm Wood

Nejprodávanější ekologický kontaktní zateplovací systém na světě se výborně uplatňuje nejen na difúzně uzavřených fasádách, ale je odzkoušen i na difuzně otevřené konstrukci současných dřevostaveb. Výborné uplatnění má na stávajících objektech i novostavbách a je vhodný pro energeticky úsporné domy s téměř nulovou spotřebou energie i pro pasivní domy. Měkké dřevovláknité Izolační desky jsou srdcem systému a StoTherm Wood tak i díky nim vytváří pohodlí po celý rok. V zimě brání úniku tepla, v létě díky vysoké tepelné kapacitě izolačních desek udržuje fasádní systém dům po delší dobu příjemně chladnější. Nízké hodnoty μ (odolnost proti difuzi vodní páry) potvrzují vysokou difúzní otevřenost desky.

Venkovní stěna, zateplená tímto systémem (s izolační deskou tloušťky 10 cm) redukuje v dřevěné konstrukci hluk na hodnotu Rw = 50 dB. Ticho v domě je tak zaručeno. Fasádní systém je samozřejmě certifikován i pro konstrukce se zvýšenou požární odolností. Odolnost a klasifikace kontaktního zateplovacího systém StoTherm Wood jsou potvrzeny evropskými technickými certifikáty (ETA).

Rodinný dům pro více rodin v německém Hofheimu s fasádním systémem StoTherm Wood a minerální vrchní omítkou StoMiral.

Fasády zateplené systémem StoTherm Classic neznají slovo reklamace

Jeden z nejúspěšnějších kontaktních zateplovacích systémů umí nabídnout i vašemu domu jistotu a dlouholetou životnost. Za 50 let se díky zázemí koncernu Sto vyvinul v produkt, který nad konkurencí vítězí mimořádně vysokou spolehlivostí: jeho počet reklamací na světových trzích se i přes rozsah realizovaných ploch (za dobu své existence kolem 120 mil. m2) pohybuje dlouhodobě kolem nuly!

StoTherm Classic snižuje tepelné ztráty, vytváří vysoce odolnou ochranu vůči dešti a povětrnostním vlivům, díky mikrokapslím ve vrchních omítkách je odolný vůči mikroorganismům, zapříčiňujícím vznik řas a plísní na fasádě. Meze se nekladou ani v barevnosti, barevné vzorníky StoColor (800 odstínů) a AC – Architectural Colours (cca 300 minerálních odstínů) jsou více než dostačujícím základem k výběru vámi preferované barevné varianty. Atraktivní je i vrchní omítka se škrábanou strukturou StoLotusan K/MP se samočistícím lotosovým efektem.

Potřebujete čistou fasádu, ať se děje cokoliv? Pak má pro vás koncern Sto připraveny silně vodoodpudivé fasádní barvy StoColor Dryonic, které díky svému mikro strukturovanému povrchu cíleně odvádí dešťovou a zkondenzovanou vodu. Něco z toho umí i konkurence, ale

StoTherm Classic jde ve svých přednostech ještě o kus dále. Díky svým vlastnostem je odolnější proti většímu zahřívání fasády a je tak velmi vhodný pro aplikaci nejsytějších odstínů barev.

Zkouška pevnosti v ohybu dokazuje až 10-ti násobně vyšší elastičnost a odolnost systému StoTherm Classic proti tvorbě trhlin ve srovnání s minerálními systémy. Vysoká odolnost proti vzniku trhlin navíc dopomáhá k udržení konstantní teploty ve zdivu a ochraně stavebního fondu. A ani tady výčet předností ještě nekončí. Vysokou rezistenci proti chybám vytváří bezcementová armovací hmota StoArmat Classic plus s vynikající schopností přebírat pnutí. Zkouška pevnosti v ohybu dokazuje až 10-ti násobně vyšší elastičnost a odolnost systému StoTherm Classic proti tvorbě trhlin ve srovnání s minerálními systémy. Vysoká odolnost proti vzniku trhlin navíc dopomáhá k udržení konstantní teploty ve zdivu a ochraně stavebního fondu.

Mimořádně vysoká je i mechanická odolnost celého systému - je až třicetinásobně větší ve srovnání s minerálními systémy (15 Joulů u systému StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálních systémů).

Podrobnosti o společnosti Sto a kontaktních zateplovacích systémem StoTherm najdete na www.sto.cz.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem