Krbová kamna již dávno nejsou výsadou honosných sídel. Samozřejmě, že je stále nutné počítat s určitou prvotní investicí na pořízení krbu, ale rozhodně to není částka likvidační. Navíc v dlouhodobém horizontu vám doplňkové vytápění v podobě spotřebiče na pevná paliva ušetří nemalé prostředky na provoz.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Krbová kamna se dají snadno využít zejména v nadcházejícím přechodném období, kdy se střídají relativně teplé dny se studenými nocemi. Stačí zatopit v kamnech a ohřát se během chladného večera, bez toho aniž by se zapínala celá otopná sestava hlavního spotřebiče, kterým je ve většině domácností plynový kotel.

Všechny typy komínových systémů Kingfire v sobě dokonale snoubí estetiku a smysl pro detail

Jak jistě víte, krb se bez kvalitního komínu neobejde, protože při jeho pořízení je třeba primárně zajistit bezpečný odvod spalin. Vždy je dobré obrátit se na výrobce, který nabízí systémové řešení, která značně usnadní výstavbu a přináší veškeré garance a zajišťuje dlouhodobý bezproblémový provoz, za předpokladu pravidelné údržby. Po prostudování široké nabídky na českém trhu jsme přišli na dvě varianty, které vám cestu ke krbu výrazně zjednoduší. Zaměřili jsme se na nabídku společnosti Schiedel, která nabízí široké portfolio komínových systémů a se svou 70letou historií je zárukou kvality a dlouhé životnosti nabízených produktů.

Jedna komínová tvárnice umožňuje systému Schiedel Kombigas multifunkční využití

Stačí 1 komín na 2 rozdílné spotřebiče?

Komínový systém Schiedel Kombigas skrývá v  jednom komínovém tělese dva samostatné průduchyOdpověď na výše položenou otázku by ještě před několika lety zněla rozhodně ne. V současnosti ale existuje varianta víceprůduchového komínového systému, na který je možné napojit dva rozdílné spotřebiče.

Komínový systém Schiedel Kombigas skrývá v  jednom komínovém tělese dva samostatné průduchy. První keramický komínový průduch je určený pro připojení spotřebiče na pevná paliva. Druhý plastový slouží k odvodu spalin od plynového kondenzačního kotle. Systém vedle odvodu spalin zajistí samozřejmě i přívod spalovacího vzduchu do plynového kotle. Navíc se v  komínovém tělese nachází ještě samostatná víceúčelová šachta, kterou lze využít mimo jiné pro připojení solárního systému.

Vznik tepelných mostů je v oblasti obou šachet eliminován integrovanou tepelnou izolací ve stěně tvárnice. Navíc se jedná o ekonomické řešení, kdy za cenu jednoho komínu, dostanete komíny dva.

Monolitický komínový systém se zabudovaným krbem zabírá plochu cca 45x45 cm, což představuje zhruba polovinu než klasický komín, na který jsou napojena krbová kamna

Komín a krb v jednom

Zajímavým produktem jsou monolitické komínové systémy Schiedel Kingfire se zabudovanou krbovou vložkouDalším zajímavým produktem jsou monolitické komínové systémy Schiedel Kingfire se zabudovanou krbovou vložkou. Vyrábí se na míru přímo v továrně a na stavbu jsou dovezeny vcelku. Instalace se provádí jeřábem. Odpadají tak možné konstrukční chyby, kterých je možné se dopustit, pokud stavebníci používají různě svépomocně postavené komíny.
Produktová řada Kingfire byla vyvinuta  speciálně pro ty, kteří bojují ve svém projektu o každý metr. Monolitický komínový systém se zabudovaným krbem zabírá plochu cca 45x45 cm, což představuje zhruba polovinu než klasický komín, na který jsou napojena krbová kamna.  Všechny typy komínových systémů Kingfire v sobě dokonale snoubí estetiku a smysl pro detail. Za svou existenci posbíraly celou řadu ocenění na veletrzích a v designových soutěžích po celém světě.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem