Nové obzory ve fasádní technologii otevírá karbonový fasádní systém v nabídce Caparol Centra v Praze. Téměř nezničitelné uhlíkové vlákno, jehož vlastnosti se využívají i při stavbě závodních automobilů, se ve fasádní technologii nabízí jako kompletní systém Carbon Edition, který se skládá z ochrany soklu CarboNit, stěrky CarbonSpachtel, omítky CarboPor a barvy CarboSol.

Systém pro omítky a dokonalé zateplení fasád Carbon Edition se vyznačuje nejen zvýšenou odolností, ale také samočisticí schopností díky fotokatalytickému a perlovému vodnímu efektu.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

Čistou fasádu zaručuje kombinace dvou faktorů: snížená nasákavost a rychlejší vysychání.
Nová generace barev CarboSol využívá sluneční energii k čištění fasády. Díky perlovému efektu stéká špinavá voda po fasádě beze stopy.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Ochranná karbonová armovací hmota

Karbonová vlákna v omítce CarboPor významně prodlužují životnost fasád. Zabraňují vzniku trhlin a uchovávají svěžest barev déle než konvenční omítky. Ochranná karbonová armovací hmota CarbonSpachtel je elastická a nárazuvzdorná. Chrání fasádu před termickým a mechanickým poškozením.

Mnohonásobně překračuje požadavky norem: náraz ocelové koule o energii 45 joulů nezanechá na fasádě žádnou známku poškození. Požadavek na běžný systém je odolnost 3 jouly. Pro exponované části fasád, jako jsou sokly a vstupní části domu, je určena výztužná stěrka CarboNit, která je bezpečně ochrání i před útoky vandalů.

text: Petr Mach, foto: archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem