Představujeme GROHE Sense a GROHE Sense Guard – nejnovější přírůstky do rodiny inteligentních řešení pro domácnosti. Snímač GROHE Sense monitoruje úroveň vlhkosti, účinně detekuje únik vody a okamžitě upozorní  majitele domu na případný problém, zatímco GROHE Sense Guard je systém určený k instalaci do hlavního vodovodu, který dokáže uzavřít přívod vody v případě porušení struktury potrubí. K ovládání obou těchto revolučních technologií slouží zcela nová aplikace GROHE ONDUS určená pro mobilní telefony. 

(Komerční prezentace)

Škody, kterým lze zabránit

Systém GROHE Sense a GROHE Sense Guard jsme vytvořili proto, abychom svým zákazníkům umožnili účinně eliminovat nebezpečí škod způsobených únikem vody, které mají majitelé domů podle průzkumu pořádaného společností GROHE tendence přehlížet. Přitom více než polovina evropských domácností alespoň jednou zažila únik vody způsobený poškozením vodovodních rozvodů – což je mimochodem mnohem vyšší číslo, než účastníci zmíněného průzkumu předpokládali. Podle údajů Německé asociace pojišťoven šlo navíc 93 % případů zcela zabránit. Hlavním posláním společnosti GROHE je poskytovat svým zákazníkům nepřekonatelný zážitek z vody. Vývoj inteligentních řešení pro monitorování a účinnou ochranu před únikem vody se tak nabízel jako přirozený další krok.

Představujeme GROHE Sense a GROHE Sense Guard – nejnovější přírůstky do rodiny inteligentních řešení pro domácnosti. Snímač GROHE Sense monitoruje úroveň vlhkosti, účinně detekuje únik vody a okamžitě upozorní majitele domu na případný problém, zatímco GROHE Sense Guard je systém určený k instalaci do hlavního vodovodu, který dokáže uzavřít přívod vody v případě porušení struktury potrubí. K ovládání obou těchto revolučních technologií slouží zcela nová aplikace GROHE ONDUS určená pro mobilní telefony.

Inovativní produkty pro chytřejší budoucnost

GROHE Sense je inteligentní systém detekce vody. Stačí jej jednoduše umístit na podlahu a  snímač začne ihned sledovat případné úniky, teplotu v místnosti a vlhkost. Umístěním více zařízení do všech místností v domě tak může majitel domu okamžitě zaregistrovat jakýkoliv problém, což mu poskytne dostatek času k reakci.

GROHE Sense Guard je inteligentní  systém, který detekuje riziko zamrznutí, vznik mikroprasklin a dalších narušení celistvosti vodovodního potrubí. Instalaci tohoto zařízení, které slouží pro okamžité uzavření vodovodního potrubí v případě porušení jeho struktury, provádí profesionální instalatér přímo do hlavního přívodu vody. Už nikdy se nestane, že by opomenutí uzavření vodovodního kohoutku prošlo bez povšimnutí!

Jednotlivé součásti tohoto inovativního bezpečnostního systému jsou propojeny pomocí  sítě LAN, což je průmyslový standard bezdrátové konektivity, a k jeho ovládání slouží mobilní aplikace GROHE ONDUS. Ta umožňuje nepřetržité monitorování a ovládání instalovaných systémů GROHE Sense a GROHE Sense Guard – kdykoliv a odkudkoliv. Na případný problém uživatele upozorní inteligentní notifikace přímo na displeji mobilního zařízení, a aplikace samotná pak v kombinaci s ventilem GROHE Sense Guard umožňuje okamžitě uzavřít hlavní přívod vody. Příjemným bonusem této aplikace je poté možnost sledování spotřeby vody v domácnosti.

Pro klid na duši

„Chceme, aby naše produkty byly zdrojem požitku. Škody způsobené únikem vody z vodovodního potrubí patří mezi nejčastější škody v domácnosti. Řešení a náprava vzniklých škod však může být značně zdlouhavá a nepříjemná. Může trvat týdny, ne-li měsíce, než se dům podaří uvést do původního stavu. Nejlepším řešením je tedy prevence. Proto jsme vyvinuli jedinečný bezpečnostní systém GROHE Sense – pro klid na duši s vědomím, že se o vaši domácnost starají technologie GROHE Sense a Sense Guard,“ říká Michael Rauterkus, CEO společnosti GROHE AG.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem