Říká se, že není nic lepšího, než to, co vymyslela příroda. Ale je otázkou, zda té přírodní nabídky izolantů dokážeme dobře využít. 

(Komerční prezentace)

Celulózová izolace Climatizer Plus (Foto: Archiv CIUR)Uměli to naši předkové. Půdy se běžně zateplovaly tím, co bylo nejvíce po ruce – balíky slámy nebo zbytky z mlácení obilí, plevy. Z dnešního pohledu můžeme říci, že to byla efektivní řešení odpovídající své době. Tím aktuálním odkazem je schopnost využití přírodního materiálu, jeho zpracování ekologickou cestou a možnost jej bezezbytku vrátit zpět do přírody. Vytvářel se tak přirozený koloběh věcí, které nekončily na skládkách, kde se dnes „ekologicky“ likvidují.

Plevy se už nehážou   

Balíky slámy si už dnes nikdo na půdu nedává. Dominují nové materiály a technologie, principy v oblasti zateplení však přesto zůstávají stejné: stále je tu potřeba účinně se zbavit tepelných mostů, nabídnout dobré izolační/akumulační vlastnosti a difuzně otevřenou strukturu.

I u nás v posledních letech získává na důležitosti ekologická charakteristika izolantů. Je zájem o přírodní materiály a ekologickou výrobu. Stále více se začíná hovořit i o tom, co se skrývá za pojmem ekologická likvidace. Možná budete překvapeni, ale zajistit všechny tyto aspekty na vysoké úrovni a ještě k tomu nabídnout vyspělou a komfortní technologii aplikace a navíc udržet konkurenční cenu, není dáno každému.

Foukání celulózové izolace Climatizer Plus (Foto: Archiv CIUR)

Podobně ale lépe

Všechny tyto a řadu dalších nároků dokáže splnit izolant doposud nejoriginálnější a nejvýkonnější - foukaná celulózová izolace Climatizer Plus. Je vyráběná ze sběrného novinového papíru. Buničitá struktura celulózy tak po svých předcích stromech zdědila řadu unikátních vlastností. Jako jediná izolace je ekologicky aktivní, má ekologické využití i po skončení své životnosti – poslouží jako hnojivo do záhonů, uložit jí lze i na kompost. Místo placení za likvidaci na skládce, se vaším vnukům navíc vrátí ve zvýšené bonitě půdy na zahrádce.

Climatizer Plus, vyráběný firmou Ciur, dokáže dokonale vyplnit rekonstruovaný i nový půdní prostor, a tím zcela odstraní tepelné mosty. Je nadprůměrně odolný vůči přímému ohni, má dlouhou životnost i nadstandardní záruku. Je odolný vůči houbám, myším i hmyzu. Ve spojení s inteligentní parobrzdnou fólií pro clima Intello umí regulovat přirozenou vlhkost v interiéru: když je jí příliš, pojme část do své buněčné struktury. Při změně poměrů vypouští vlhkost zpět do ovzduší.

Pro adaptaci podkroví, ale i nevyužívané střechy s lehkou krytinou, nabízí vysokou hodnotu tepelné setrvačnosti – dokáže naakumulovat denní dávku cca 7 hodin sluneční energie a nežádoucí teplo se tak v létě nedostane do interiéru, v zimě zas ven. Odpadá nutnost klimatizace, šetří se na topení. Odizolování půdního prostoru zafoukáním trvá 2 až 4 hodiny a vše se provádí zvenčí. Cena práce je obsažena v ceně izolantu!

Aplikovaná celulózová izolace Climatizer Plus (Foto: Archiv CIUR)

Penízky tu necinkají

Jak vypadá úspora s Climatizerem Plus v praxi? Například vytápění domu s nezatepleným stropem cca 116 m2 v zimě hnědým uhlím vyjde na 21 000 Kč. Pokud strop zateplíte foukanou celulózovou izolací, snížíte náklady o 50% na cca 10 000 Kč. Pro zateplení 116 m2 při tloušťce izolace 32 cm Climatizeru Plus volným foukáním potřebujete 37 m3 izolace s objemovou hmotností 38 kg/m2, což je cca 40 000 Kč. Doba návratnosti je snadno spočitatelná a to je pouze izolace stropu. Čísla v případě půdní vestavby či zateplení celého domu by byla ještě zajímavější. 

Konkrétní údaje včetně ceny si můžete spočítat sami na online kalkulačce nebo si objednejte návštěvu technika zdarma na webu Vše pro izolace a nechte si doporučit optimální klimatizování vašeho domu. 

Text: Ing. Michal Řehulka, CIUR a.s., Foto: Archiv Ciur

Zdroj: Tisková zpráva CIUR

logo MessengerPoslat Messengerem